oooo 1

آیا بیت کوین تا سال 2021 به 20,000 دلار خواهد رسید؟

بازار ارزهای دیجیتال طی چند ماه گذشته، روند نزولی پرقدرتی را تجربه کرده‌اند. ارز دیجیتال بیت کوین در ماه ژوئن سال جاری به سطح 14,000 دلار رسیده است و پس از آن، طی چند ماه اخیر کاهش قیمت 50 درصدی را تجربه کرده  و به سطح 7,700 دلار بازگشته است.

در همین راستا برخی از تحلیل‌گران معتقدند کاهش قیمت اخیر بیت کوین نشانه بازار خرسی در شرف وقوع است و برخی دیگر بر این باورند حدود یک الی دو سال آینده ارز دیجیتال بیت کوین بازار گاوی و صعودی قدرتمندی را تجربه کرده و یک رکورد جدید ثبت خواهد کرد.

قیمت بیت کوین تا اوایل سال 2021 به  20,000 دلار خواهد رسید

در ماه ژوئن سال جاری تقریبا تمام افراد معتقد بودند که بیت کوین به سطوح 20,000 دلار خواهد رسید ولی  بازار این ارز دیجیتال پس از ثبت رالی افزایش قیمت خود روزهای آرامی را سپری کرد. با این حال مایک نواگریتز همچنان معتقد است قیمت بیت کوین طی 18 ماه آینده به 20,000 دلار خواهد رسید. در صورت به وقوع پیوستن این اتفاق، قیمت بیت کوین با رشد 150 درصدی همراه خواهد بود.

با وجود کمبود سرمایه گذاران سازمانی که قیمت بیت کوین را به سمت سطوح بالاتر هدایت می‌کنند، ممکن است این پرسش به وجود بیاید که دقیقا چه چیزی سبب به وجود آمدن بازار گاوی این ارز دیجیتال خواهد شد؟

در ماه آگوست، نواگریتز اظهارات خود را به این شکل بیان کرد: مشارکت سازمانی به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال برتر ( پس از تثبیت قیمت در محدوده 8,500 الی 14,000 دلار ) کمک شایانی خواهد کرد.

مدیر عامل گلکسی دیجیتال معتقد است ورود سازمان‌هایی مانند بکت به این حوزه، انبوه سرمایه را به این بازار مالی تزریق خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین از زبان تحلیل‌گران

به طور کلی قرار گرفتن قیمت این ارز داخل مثلث شکل گرفته در نمودار، سبب تشکیل یک موقعیت فروش شده است و  اگر بیت کوین موفق به شکست قیمت در محدوده پایین مثلث شود، پس از تجربه یک اصلاح قیمت، احتمال تشکیل موقعیت فروش افزایش خواهد یافت. ولی از طرفی اگر قیمت بیت کوین در محدوده بالای مثلث شکسته شود، پس از تجربه یک اصلاح قیمت جزِئی موقعیت خرید شکل خواهد گرفت. قیمت هدف برای موقعیت‌های خرید و فروش به ترتیب عبارتند از 8,475 و 8,135 دلار.