سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱
oooo 1

آیا بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید؟

بازار ارزهای دیجیتال طی چند ماه گذشته، روند نزولی پرقدرتی را تجربه کرده‌اند. ارز دیجیتال بیت کوین در ماه ژوئن سال جاری به سطح ۱۴,۰۰۰ دلار رسیده است و پس از آن، طی چند ماه اخیر کاهش قیمت ۵۰ درصدی را تجربه کرده  و به سطح ۷,۷۰۰ دلار بازگشته است.

در همین راستا برخی از تحلیل‌گران معتقدند کاهش قیمت اخیر بیت کوین نشانه بازار خرسی در شرف وقوع است و برخی دیگر بر این باورند حدود یک الی دو سال آینده ارز دیجیتال بیت کوین بازار گاوی و صعودی قدرتمندی را تجربه کرده و یک رکورد جدید ثبت خواهد کرد.

قیمت بیت کوین تا اوایل سال ۲۰۲۱ به  ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید

در ماه ژوئن سال جاری تقریبا تمام افراد معتقد بودند که بیت کوین به سطوح ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید ولی  بازار این ارز دیجیتال پس از ثبت رالی افزایش قیمت خود روزهای آرامی را سپری کرد. با این حال مایک نواگریتز همچنان معتقد است قیمت بیت کوین طی ۱۸ ماه آینده به ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. در صورت به وقوع پیوستن این اتفاق، قیمت بیت کوین با رشد ۱۵۰ درصدی همراه خواهد بود.

با وجود کمبود سرمایه گذاران سازمانی که قیمت بیت کوین را به سمت سطوح بالاتر هدایت می‌کنند، ممکن است این پرسش به وجود بیاید که دقیقا چه چیزی سبب به وجود آمدن بازار گاوی این ارز دیجیتال خواهد شد؟

در ماه آگوست، نواگریتز اظهارات خود را به این شکل بیان کرد: مشارکت سازمانی به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال برتر ( پس از تثبیت قیمت در محدوده ۸,۵۰۰ الی ۱۴,۰۰۰ دلار ) کمک شایانی خواهد کرد.

مدیر عامل گلکسی دیجیتال معتقد است ورود سازمان‌هایی مانند بکت به این حوزه، انبوه سرمایه را به این بازار مالی تزریق خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین از زبان تحلیل‌گران

به طور کلی قرار گرفتن قیمت این ارز داخل مثلث شکل گرفته در نمودار، سبب تشکیل یک موقعیت فروش شده است و  اگر بیت کوین موفق به شکست قیمت در محدوده پایین مثلث شود، پس از تجربه یک اصلاح قیمت، احتمال تشکیل موقعیت فروش افزایش خواهد یافت. ولی از طرفی اگر قیمت بیت کوین در محدوده بالای مثلث شکسته شود، پس از تجربه یک اصلاح قیمت جزِئی موقعیت خرید شکل خواهد گرفت. قیمت هدف برای موقعیت‌های خرید و فروش به ترتیب عبارتند از ۸,۴۷۵ و ۸,۱۳۵ دلار.