بیت کوین

آیا تاریخ قیمت بیت کوین پس از هالوینگ تکرار خواهد شد؟

در روزهای نخستین هفته جاری، ارز دیجیتال بیت کوین تنها در عرض 24 ساعت از سطح 7,700 به 9,500 دلار رسید. این موضوع سبب عملکرد ماهانه بسیار قوی این رمز ارز و تشکیل شمع صعوی قدرتمند در نمودار قیمت آن شد.

الگوی پوشاننده صعودی

در حالی که بسیاری از تحلیل‌گران تشکیل شمع فوق را یک نشانه مثبت برای افزایش قیمت بیت کوین در نظر گرفتند، یکی از معامله‌گران این موضوع را زیر سوال برده و بیان کرد، شمع‌های پوشاننده صعودی در بیشتر مواقع منجر به وارونگی شدید قیمت می‌شوند.

این شمع‌ها می‌توانند به صورت یک وارونگی موقت در روند نزولی عمل کنند. به دلیل اینکه در حال حاضر روند کوتاه مدت قیمت بیت کوین نزولی است پیشنهاد می‌کنیم  فعلا برای انجام معاملات خود عجله نکنید. الگوی پوشاننده صعودی این روند را به صورت موقت تغییر می‌دهد.

با این حال دستاورد تکنیکال اخیر بیت کوین می‌تواند اثرات نزولی یک شمع شفاف صعودی را نفی کند، اما بیت کوین در حال حاضر در سطوح کلیدی که رالی 4000 درصدی را افزایش می‌دهد قرار دارد.

طبق گفته یکی از معامله‌گران ارزهای دیجیتال، بازگشت قیمت قدرتمند بیت کوین شمع ماهانه آن را در بالای سطح کلیدی ابر ایچیموکو (Ichimoku Cloud) بست.

ابر ایچیموکو روشی برای تحلیل تکنیکال است که شاخص‌های متعددی را در یک نمودار خاص ترکیب می‌کند.

آخرین باری که ارز دیجیتال بیت کوین در این سطح قرار داشت مربوط به روزهای نخستین سال 2016 بود. زمانی که قیمت هر سکه بیت کوین قبل از تجربه رالی افزایش قیمت 4000 درصدی خود و رسیدن به محدوده 20,000 دلار، حدود 500 دلار ارزش داشت.

این سابقه تاریخی حاکی از آن است که بازار ارز دیجیتال بیت کوین در آستانه تجربه رالی افزایش قیمت قدرتمندی قرار دارد.

آخرین نشانه‌های صعودی بازار بیت کوین

در این قسمت به بررسی قدرتمندترین علائم رالی افزایش قیمت بیت کوین می‌پردازیم. روند قدرتمند قیمت بیت کوین در روزهای آغازین هفته نیز یک اتفاق غیرمنتظره رقم زد.

تحلیل‌های تکنیکال سنتی بیان می‌کند که هر گاه شاخص قدرت نسبی از سطح 70 عبور می‌کند، فشار خرید در بازار شکل می‌گیرد. شاخص قدرت نسبی در نمودار یک ساعته به 96.5 رسیده و این بدان معنی است که فشار خرید زیاد در بازار فعلی وجود دارد.

طبق گفته‌های یکی از معامله‌گران بیت کوین آخرین باری که این شاخص رقم بالایی را ثبت کرد مربوط می‌شود به آوریل سال 2019، روزی که قیمت این رمز ارز در عرض چند ساعت با رشد 25 درصدی همراه بود که پس از آن نیز قیمت هر سکه از این طلای دیجیتال از 4000 به 14,000 دلار رسید.

همانطور که گفتیم شاخص RSI بیت کوین در محدوده ۸۰ تا ۹۰ درصد نوسان دارد. رقم بالاتر از ۷۵ نشان‌دهنده وضعیت اشباع خرید برای یک دارایی است؛ جایی که خریداران کاهش پیدا می‌کنند. اما با توجه به این‌که RSI در طول یک اصلاح قیمت احتمالی می‌تواند تا مدت‌های زیادی روی سطوح اشباع فروش بماند، اگر بیت کوین سقوط شدیدی را تجربه نکند و به محدود ۴,۰۰۰ الی ۵,۰۰۰ نرسد، احتمال ادامه یافتن روند صعودی همچنان بالا باقی می‌ماند.

 

منبع: bitcoinist