دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱
قیمت بیت کوین

آیا قیمت بیت کوین به ۱۰,۰۰۰ دلار می‌رسد؟

سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال همیشه بر این باورند که اعداد گرد و رندی مانند ۱۰۰ و ۱,۰۰۰ دلار از اهمیت ویژه برخوردارند‌ و همواره باید مراقب این سطوح بود. یکی از تحلیل‌گران و سرمایه گذاران بیت کوین هم اظهار کرده است این سطوح گرد و رند  در هر بازار مالی از اهمیت ویژه برخوردارند و این موضوع در بازار نوظهور ارزهای دیجیتال محسوس‌تر است.

چندی پیش در خبرهای مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین خواندیم که تحلیلگران این ارز بر این باورند در صورت رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به سطوح ۱۰,۰۰۰ دلار، رسیدن قیمت بیت کوین به مرزهای ۲۰,۰۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

اما چرا اعداد گرد از اهمیت ویژه برخوردارند؟

در همین راستا Su Zhu موسس و مدیر عامل شرکت Three Arrows Capital نیز اعلام کرده است که اعداد گرد در هر بازار مالی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و این موضوع در بازار ارزهای دیجیتال نسبت به فارکس بیشتر خود را نشان می‌دهد. او معتقد است که رسیدن قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا به سطح  ۱۰,۰۰۰ دلار سرو صدای زیادی در تحلیل قیمت این ارز دیجیتال به پا خواهد کرد.

بازار ارزهای دیجیتال حدود ۰.۲۵ درصد از سهم بازار بورس جهانی را از آن خود کرده است. با این حساب آیا قیمت بیت کوین به عنوان بزرگ‌ترین ارزدیجیتال این بازار مالی افزایش خواهد یافت؟

تنها Su Zhu  نیست که اعقتاد دارد سطح ۱۰,۰۰۰ دلار در قیمت بیت کوین از اهمیت ویژه برخوردار است. بلکه یکی از تحلیلگران جنجالی دنیای رمز نگاری شده، تام لی نیز چندی پیش اعلام کرده بود سطح ۱۰,۰۰۰  دلار یک سطح کلیدی مهم برای این ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

شرکت Fundstrat Global Advisors نیز در یکی از تحلیل‌های خود عنوان کرد اگر قیمت بیت کوین به سطح ۱۰,۰۰۰ دلار برسد، بازار ارزهای دیجیتال درگیر فومو خواهد شد. این اتفاق در سال ۲۰۱۷ و هنگامی که قیمت بیت کوین در سطوح ۴,۵۰۰  دلار قرار داشت نیز افتاد. اگر تاریخ تکرار شود قیمت بیت کوین پس از رسیدن به سطوح ۱۰,۰۰۰ دلار به سمت سطوح بالاتر نیز هدایت خواهد شد.

آیا قیمت بیت کوین به سطوح ۱۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید؟

قیمت بیت کوین

یکی از تحلیل‌گران مطرح ارزهای دیجیتال در خبرگذاری بلومبرگ اعلام کرده بدیهی است که قیمت بیت کوین به سطح ۱۰,۰۰۰  دلار خواهد رسید، ولی تحلیلگران در مورد زمان به وقوع پیوستن این اتفاق نظرهای متفاوتی دارند.

از طرفی Mike McGlone یکی از چهره‌های شناخته شده ارزهای دیجیتال طی هفته گذشته اعلام کرد که بی‌صبرانه منتظر رسیدن قیمت رمز ارز  بیت کوین به سطح مقاومت کلیدی ۱۰,۰۰۰ دلار است.

رفتار بیت کوین در نمودار روزانه

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته با ثبت افزایش قیمت ۱ درصدی در محدوده ۷,۲۷۲ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. به دنبال بیت کوین سایر ارزهای دیجیتال نیز با ثبت افزایش قیمت در نمودار روزانه خود مقدار سرمایه‌گذاری کل این بازار را به ۱۹۸ میلیارد دلار رساندند که ارز دیجیتال بیت کوین حدود ۶۷ درصد ( چیزی حدود ۱۳۲ میلیارد دلار ) از سهم کل این بازار را به خود اختصاص داده است.

قیمت ارز های دیجیتال

نمودار روزانه بیت کوین نشان دهنده این موضوع است که قیمت این ارز دیجیتال هنوز حول محور ۷,۲۰۰ دلار در حرکت است. این سطح در میانه روند شکل گرفته فعلی قرار داشته و سطح مهمی برای قیمت این ارز دیجیتال محسوب می‌شود به دلیل اینکه شکست نزولی این سطح منجر به افت قیمت بیت کوین و حتی رسیدن آن به سطوح ۶,۰۰۰ دلار خواهد شد.

نمودار ارزهای دیجیتال

شاخص مکدی در حال حاضر در محدوده زیر صفر قرار داشته ولی خط روندی روبه بالا و گاوی دارد که این موضوع احتمال شکل گیری  روند معکوس گاوی قیمت را بیشتر می‌کند.

قیمت بیت کوین

یکی از تحلیل گران برتر ارز دیجیتال بیت کوین نیز بر این باور است قیمت بیت کوین در محدوده نزدیک به سطح مقاومت ۷,۳۱۰ دلار قرار دارد که در صورت شکست این سطح موقعیت فروش شکل می‌گیرد.