ارز دیجیتال بیت کوین اخیرا تمام تلاش خود برای گذشتن از سطح مقاومت روانی 10,000 دلار را به کار بست ولی بازار کریپتو کارنسی هم مانند بازارهای مالی سنتی پس از شیوع ویروس کرونا دچار بحران شدیدی شد. برخی از کارشناسان معتقدند ممکن است در نیمه دوم سال 2020  وضعیت ایده‌آلی پیش روی قیمت بیت کوین قرار نگیرد.

پوشیده نیست که تغییرات قیمت بیت کوین تاثیر قابل توجهی بر قیمت آلت کوین ها دارد و جالب اینجاست که ممکن است آینده قیمت بیت کوین هم تا حد زیادی به تتر ( USDT ) وابسته باشد. طبق اطلاعات منبع خبری لانگ هش (Longhash)  به لحاظ تاریخی، کاهش قیمت تتر به عنوان بزرگ‌ترین استیبل کوین جهان همواره نشانه ضعف احساسات بازار بیت کوین بوده است.

نظر کاربران توییتر درباره تاثیر قیمت تتر بر بیت کوین

در همین راستا یکی از کاربران توییتر هم عنوان کرده است:

ارز دیجیتال تتر طی چند روز گذشته افزایش قیمت قابل توجهی تجربه نکرده و می‌توان گفت با تخفیف در اختیار کاربران قرار گرفته است که این موضوع نشان دهنده احساسات ضعیف در بازار است.

همچنین در گزارشی در مورد تغییرات قیمت بیت کوین عنوان شده است:

ارز دیجیتال بیت کوین طی دو ماه گذشته با فشار فروش در بازار روبه رو شده و موفق به پشت سر گذاشتن سطوح 9,700 و 10,000 دلار نشده است. طبق اطلاعات به دست آمده از شرکت مطالعات آماری  بایت تری ( ByteTree ) استخراج کنندگان، بیشتر سکه‌های ماین شده طی هفته گذشته را به فروش رسانده‌اند. از تاریخ 24 ژوئن تا کنون حدود 6,506 واحد بیت کوین استخراج شده که از این تعداد، 6,267 بیت کوین به فروش رسیده و تنها 239 سکه توسط استخراج کنندگان هودل شده است.

از طرفی تتر جایگاه ویژه‌ای بین تاجران چینی به خود اختصاص داده است. طبق گزارشات Diar، قسمت اعظم حجم تراکنش‌های تتر در نیمسال دوم سال 2019 از طرف سرمایه‌گذاران چینی انجام شده است. این واقعیت که ارز دیجیتال تتر ( Tether ) در بازار با تخفیف به فروش می‌رسد، نشان می‌دهد که با توجه به سناریوی کلان اقتصادی، در حال حاضر تعداد خریداران بیت کوین بسیار کمتر از کسانی است که قصد خرید تتر را دارند.

آیا کاهش قیمت تتر می‌تواند منجر به سقوط بیت کوین شود؟
تاثیر قیمت تتر بر بیت کوین

با افزایش تقاضا برای تتر هنگام کاهش قیمت بیت کوین در اوایل سال جاری، حجم تتر موجود در صرافی‌ها نیز افزایش یافت. طبق اطلاعات به دست آمده از شرکت تحلیل داده Glassnode پس از سقوط بازار ارزهای دیجیتال، موجودی تتر در صرافی‌ها در ماه آوریل به اوج خود رسید. بر همین مبنا، برخی از تحلیلگران کاهش ارزش تتر در حال حاضر را یک نشانه مثبت برای ارز دیجیتال بیت کوین در نظر گرفتند.

سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال برای تامین امنیت دارایی خود هنگام سقوط قیمت رمز ارزها به سمت استیبل کوین‌ها روی می‌آورند. آن‌ها با تبدیل دارایی خود به تتر، ارزش دلاری سرمایه خود را حفظ کرده و در زمان مناسب دوباره وارد بازار می‌شوند. ورود دوباره سرمایه گذاران به بازار، فروش تتر و تبدیل آن به سایر رمز ارزها، افزایش عرضه و در نتیجه کاهش قیمت تتر را به همراه خواهد داشت.

آیا کاهش قیمت تتر می‌تواند منجر به سقوط بیت کوین شود؟
قیمت بیت کوین

با وجود این، در حال حاضر قیمت بیت کوین در بالای محدوده 9,000 دلار قرار دارد و ارزش تتر تنها یکی از عوامل تعیین کننده قیمت این سکه ارزشمند به شمار می‌رود.