shjad

ارزش یک ساتوشی بیشتر از برخی ارزهای رایج ملی!

شاید باور این جمله کمی دشوار به نظر برسد ولی، ارزش کوچکترین واحد بیت کوین بیشتر از واحد پول ملی چند کشور مختلف جهان است. این حقیقت، با اظهارنظر افرادی که ادعا می‌کنند ارز دیجیتال بیت کوین 40 درصد زیر قیمت حقیقی خود قرار دارد در تناقض است. با توجه به اینکه اخیرا گمانه زنی‌های بسیاری درباره ارزش ذاتی بیت کوین توسط افراد مختلف صورت گرفته است، یک معامله‌گر ارزهای دیجیتال به نام  rhythm به نکته جالبی اشاره کرده‌ است.

وی اذعان داشته است که در حال حاضر ارزش کوچکترین واحد ارز دیجیتال بیت کوین (  یک ساتوشی  ) بیشتر از ارزهای رایج ملی چندین کشور دنیا است.

(هنگام نگارش این مطلب) ارزش یک ساتوشی ( 0.00000001 بیت کوین ) از ارزهای زیر بیشتر است:

  1. ریال ایران
  2. دونگ ویتنام
  3. روپیه اندونزی
  4. فرانک گینه
  5. لئون کشور سیرالئون
  6. لاتس لتونی
  7. سوم کشور ازبکستان

رفتار اخیر بیت کوین در بازار

ارز دیجیتال بیت کوین طی روزهای اخیر در تیتر اول خبرهای مربوط به ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. این ارز رمز نگاری شده توانست قیمت خود را از 9,800 دلار به 10,800 دلار برساند ولی در حال حاضر سعی در اصلاح قیمت خود دارد و با قیمت 10,600 دلار معامله می‌شود.

در همین راستا، به تازگی یک نمودار جالب دیگر به بررسی پایه‌های پولی کشورهای مختلف در سراسر جهان پرداخته ‌است.

ارز دیجیتال بیت کوین

با توجه به این نمودار، کشورهایی که بیشترین پایه پولی را دارند عبارتند از: ژاپن، چین، ایالت متحده امریکا، بریتانیا، سوییس، هند، روسیه و کشورهایی که دارای واحد پول ملی یورو هستند، و دقیقا پس از این کشورها ارز دیجیتال بیت کوین را با مقدار کل سرمایه گذاری بازار 215 میلیارد دلاری در تصویر می‌بینیم.

با این اوصاف پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین موفق به پیشی گرفتن از پایه‌های پولی کشورهایی مثل کانادا، برزیل، استرالیا، مکزیک و سوئد شده است. توجه داشته باشید که مبنای پولی هر کشور بر حسب مقدار کلی پول در گردش و یا سپرده‌های تجاری در بانک مرکزی تعیین می‌شود.

 

منبع: cryptopotato