ارز دیجیتال تتر چیست و چه کاربردی دارد؟

ارز دیجیتال تتر چیست و چه کاربردی دارد؟

ارز دیجیتال تتر چیست و چه کاربردی دارد؟

تتر در گستره متنوع ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال و تکنولوژی‏‌های استفاده شده در ساختار آن‎ها، فناوری‏‌ های جدیدی بودند که با ورود خود در بازارهای جهانی به سرعت نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نمودند که در ادامه، این روند به گونه‌‏ای ادامه پیدا کرد که در بازه‌‏های زمانی مختلف، ارزهای دیجیتال جدیدی به وجود آمده و وارد بازار شدند. در کل باید گفت که بازار ارزهای دیجیتال یک بازار متنوع بوده و دارای تعداد زیادی ارز دیجیتال با ویژگی‏‌های خاص خودشان می‌‏باشد. بدین معنا که هر یک از این ارزها، با هدف خاصی و برای رفع نیازهای مشخصی تولید شده و وارد بازار شده‌‏اند که برای آشنایی با هر یک از ارزهای دیجیتال و کاربردهایش، باید به تاریخچه و چرایی شکل‏‌گیری آن‏‌ها توجه نمود.

حال در این جا قصد داریم به توضیح و بررسی ارز دیجیتال تتر که به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پر کاربرد در بازار ارزهای دیجیتال مطرح است، بپردازیم. در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال تتر برابر با ۱ دلار می‌‏باشد و همواره شاهد آن هستیم که قیمت این ارز در اطراف ۱ دلار متغییر بوده و گاهی بیش‏تر شده و گاهی هم قیمت آن، اندکی کم‏تر از ۱ دلار می‏‌شود. در این جا دو موضوع مطرح هستند، یکی این که چرا قیمت تتر همیشه در اطراف ۱ دلار متغییر است و سوال دیگر این می‌‏باشد که چرا ارز دیجیتال تتر با وجود پایین بودن قیمتش، تا این حد در معاملات و خرید و فروش‏‌های صورت گرفته در بازار ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌‏گیرد.

ثبات تتر در مقابل نوسانات بیت کوین

در راستای پاسخ‎گوئی به سوالات بالا، باید گفت که ارز دیجیتال تتر در راستای ایجاد یک حالت ثبات و جایگزین در بازار ارزهای دیجیتال پر نوسان تولید شده است. در اصل تتر را برای این خاطر به وجود آورده‌‏اند تا با نوسانات شدید بازار ارزهای دیجیتال و بخصوص بیت کوین مقابله نماید و عصای دستی باشد برای سرمایه‏ گذارانی که نمی‌خواهند در سرمایه‏ گذاری‏ های خود دچار ضرر شوند. از این رو در بازار ارزهای دیجیتال از ارز دیجیتال تتر به عنوان همان دلار یاد می‌‏شود.

چرا که قیمت آن برابر ۱ دلار می‏باشد و بیش‌‏تر از تتر در جاهایی استفاده می‌‏شود که استفاده و کاربرد ارزهای رایج دنیا مانند دلار، یورو یا ین کاربرد ندارند. بدین صورت که کاربران و سرمایه‏ گذاران با تبدیل ارز دیجیتال خود به تتر در واقع به نوعی سرمایه‏ ی خود را به دلار تبدیل می‌‏نمایند.

تتر ، ابزار کاربردی صرافی های آنلاین ارزهای دیجیتال

در این بین بیش‏‌ترین مکان‏‌هایی که از تتر استفاده می‏‌شود، صرافی‏‌های آنلاین ارز دیجیتال می‏‌باشد که در این صرافی‌‏ها، نمی‌‏توان بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به صورت مستقیم به دلار و یا ارز دیگری تبدیل نمود. مثلاً شرایطی را در نظر بگیرید که قیمت بیت کوین در حال پایین آمدن باشد و این روند نزولی به صورت سریع در حال انجام است. در این شرایط تا کاربر حساب خود را خالی کند و سرمایه‌‏ی خود را به پول رایج مانند دلار تبدیل کند، ممکن است دچار ضرر مالی زیادی شود. لذا در این گونه از جاها و شرایط، سرمایه‏ گذاران به طور سریع، ارز دیجیتال خود را به تتر تبدیل می‏‌کنند و سرمایه‌ ‏ی خود را در شرایط کاهش قیمت ارز دیجیتال سرمایه ‏گذاری شده، از ازبین رفتن در امان نگه می‌‏دارند.

این روش از حفظ سرمایه و در واقع کاربرد ارز دیجیتال تتر بیش‏‌تر با پیدایش صرافی‌‏های آنلاین ارزهای دیجیتال شکل گرفته است که این روند باعث شده است تا در حال حاضر نسبت به سال گذشته، آمار استفاده از تتر در تراکنش‏های مالی و سرمایه ‏گذاری‏ ها، نسبت به دوره مشابه سال قبل در حدود ۱۴ درصد افزایش داشته باشد و پیش‏‌ بینی می‌‏شود که در ماه‏‌ های آینده نیز، این میزان استفاده همچنان بیش‏‌تر از قبل شود.

همچنین در این باره بخوانید:

در اوضاع نابسامان بیت کوین، باید چه نوع استراتژی‎های معاملاتی را در پیش برد؟

همچنین ببینید

بیت کوین از آغاز تا امروز

بیت کوین، از آغاز تا امروز

زمان مطالعه: 21 دقیقه ارز دیجیتال بیت کوین، اولین و قدرتمندترین ارز رمز نگاری شده دنیا است که با وجود گذشت بیش از 10 سال از پیدایش آن اولین ارز دیجیتال است

سقوط 50 درصدی قیمت بیت کوین در پنجشنبه سیاه و عرضه 12 میلیاردی استیبل کوین‌ها

سقوط ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین در پنجشنبه سیاه و عرضه ۱۲ میلیاردی استیبل کوین ها

زمان مطالعه: 3 دقیقه در پی افزایش تقاضای ناشی از سقوط 50 درصدی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در تاریخ 12 مارس که "پنجشنبه سیاه" نام گرفت، میزان عرضه استیبل کوین ها به ...

تبادل رمز ارز‌ها تنها در کیف پول‌های اکسکوینو

تبادل رمز ارز‌ها تنها در کیف پول‌های اکسکوینو

زمان مطالعه: < 1 دقیقه شما می‌توانید بدون پرداخت کارمزد اضافه، تبادلات خود را داخل کیف پول اکسکوینو صورت دهید و از معامله در فضایی امن لذت ببرید.

نمودار افزایش قابل توجه نرخ کارمزد شبکه، چالشی برای معامله‌گران اتریوم

افزایش قابل توجه نرخ کارمزد شبکه، چالشی برای معامله‌گران اتریوم

زمان مطالعه: 2 دقیقه حاکی از آن است که با وجود افزایش تعداد آدرس‌های فعال و فعالیت‌های شبکه اتریوم، در حال حاضر کاربران این ارز دیجیتال با هزینه‌های کارمزد شبکه بسیار ...