ارز دیجیتال تتر چیست و چه کاربردی دارد؟

ارز دیجیتال تتر چیست و چه کاربردی دارد؟

ارز دیجیتال تتر چیست و چه کاربردی دارد؟

تتر در گستره متنوع ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال و تکنولوژی‏‌های استفاده شده در ساختار آن‎ها، فناوری‏‌ های جدیدی بودند که با ورود خود در بازارهای جهانی به سرعت نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نمودند که در ادامه، این روند به گونه‌‏ای ادامه پیدا کرد که در بازه‌‏های زمانی مختلف، ارزهای دیجیتال جدیدی به وجود آمده و وارد بازار شدند. در کل باید گفت که بازار ارزهای دیجیتال یک بازار متنوع بوده و دارای تعداد زیادی ارز دیجیتال با ویژگی‏‌های خاص خودشان می‌‏باشد. بدین معنا که هر یک از این ارزها، با هدف خاصی و برای رفع نیازهای مشخصی تولید شده و وارد بازار شده‌‏اند که برای آشنایی با هر یک از ارزهای دیجیتال و کاربردهایش، باید به تاریخچه و چرایی شکل‏‌گیری آن‏‌ها توجه نمود.

حال در این جا قصد داریم به توضیح و بررسی ارز دیجیتال تتر که به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پر کاربرد در بازار ارزهای دیجیتال مطرح است، بپردازیم. در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال تتر برابر با ۱ دلار می‌‏باشد و همواره شاهد آن هستیم که قیمت این ارز در اطراف ۱ دلار متغییر بوده و گاهی بیش‏تر شده و گاهی هم قیمت آن، اندکی کم‏تر از ۱ دلار می‏‌شود. در این جا دو موضوع مطرح هستند، یکی این که چرا قیمت تتر همیشه در اطراف ۱ دلار متغییر است و سوال دیگر این می‌‏باشد که چرا ارز دیجیتال تتر با وجود پایین بودن قیمتش، تا این حد در معاملات و خرید و فروش‏‌های صورت گرفته در بازار ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌‏گیرد.

ثبات تتر در مقابل نوسانات بیت کوین

در راستای پاسخ‎گوئی به سوالات بالا، باید گفت که ارز دیجیتال تتر در راستای ایجاد یک حالت ثبات و جایگزین در بازار ارزهای دیجیتال پر نوسان تولید شده است. در اصل تتر را برای این خاطر به وجود آورده‌‏اند تا با نوسانات شدید بازار ارزهای دیجیتال و بخصوص بیت کوین مقابله نماید و عصای دستی باشد برای سرمایه‏ گذارانی که نمی‌خواهند در سرمایه‏ گذاری‏ های خود دچار ضرر شوند. از این رو در بازار ارزهای دیجیتال از ارز دیجیتال تتر به عنوان همان دلار یاد می‌‏شود.

چرا که قیمت آن برابر ۱ دلار می‏باشد و بیش‌‏تر از تتر در جاهایی استفاده می‌‏شود که استفاده و کاربرد ارزهای رایج دنیا مانند دلار، یورو یا ین کاربرد ندارند. بدین صورت که کاربران و سرمایه‏ گذاران با تبدیل ارز دیجیتال خود به تتر در واقع به نوعی سرمایه‏ ی خود را به دلار تبدیل می‌‏نمایند.

تتر ، ابزار کاربردی صرافی های آنلاین ارزهای دیجیتال

در این بین بیش‏‌ترین مکان‏‌هایی که از تتر استفاده می‏‌شود، صرافی‏‌های آنلاین ارز دیجیتال می‏‌باشد که در این صرافی‌‏ها، نمی‌‏توان بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به صورت مستقیم به دلار و یا ارز دیگری تبدیل نمود. مثلاً شرایطی را در نظر بگیرید که قیمت بیت کوین در حال پایین آمدن باشد و این روند نزولی به صورت سریع در حال انجام است. در این شرایط تا کاربر حساب خود را خالی کند و سرمایه‌‏ی خود را به پول رایج مانند دلار تبدیل کند، ممکن است دچار ضرر مالی زیادی شود. لذا در این گونه از جاها و شرایط، سرمایه‏ گذاران به طور سریع، ارز دیجیتال خود را به تتر تبدیل می‏‌کنند و سرمایه‌ ‏ی خود را در شرایط کاهش قیمت ارز دیجیتال سرمایه ‏گذاری شده، از ازبین رفتن در امان نگه می‌‏دارند.

این روش از حفظ سرمایه و در واقع کاربرد ارز دیجیتال تتر بیش‏‌تر با پیدایش صرافی‌‏های آنلاین ارزهای دیجیتال شکل گرفته است که این روند باعث شده است تا در حال حاضر نسبت به سال گذشته، آمار استفاده از تتر در تراکنش‏های مالی و سرمایه ‏گذاری‏ ها، نسبت به دوره مشابه سال قبل در حدود ۱۴ درصد افزایش داشته باشد و پیش‏‌ بینی می‌‏شود که در ماه‏‌ های آینده نیز، این میزان استفاده همچنان بیش‏‌تر از قبل شود.

همچنین در این باره بخوانید:

در اوضاع نابسامان بیت کوین، باید چه نوع استراتژی‎های معاملاتی را در پیش برد؟