WhatsApp Image 2020 04 27 at 12.24.13

رالی افزایش قیمت ۲۰۰ درصدی تزوس و ثبت رکورد بیشترین قیمت این رمز ارز!

در کنار تمام سر و صدایی که بیت کوین و هالوینگ آن به پا کرده است، یکی از آلت کوین ها به نام تزوس سود بسیاری خوبی نصیب دارندگان این رمز ارز کرده است. ارز دیجیتال تزوس از زمانی که در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۰ به پایین‌ترین حد خود رسید، رالی قدرتمند افزایش قیمت خود را آغاز کرده و پس از گذشت زمان کوتاهی با افزایش قیمت ۲۰۷ درصدی خود به ۳.۹۶ دلار رسید و توانست رکورد تازه‌ای به ثبت برساند.

ارز دیجیتال تزوس

به نظر می‌رسد ارز دیجیتال تزوس در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) و پس از تجربه رالی قدرتمند افزایش قیمت اخیر، با تصحیح قیمت همراه بوده و با تجربه کاهش قیمت ۵.۶۹ درصدی خود در محدوده بالاترین قیمت ماهانه یعنی ۲.۹۰ دلار معامله می‌شود. اما سوال اینجاست که آیا دوره تثبیت قیمت فرا رسیده یا تزوس پس از تجربه تصحیح قیمت، روند صعودی خود را دوباره طی خواهد کرد؟

روند قیمت بعدی تزوس صعودی یا نزولی؟

با هم به بررسی دقیق‌تر این ارز دیجیتال می‌پردازیم تا ببینیم نشانه‌هایی از شروع روند صعودی برای این رمز ارز و دوست داران آلت کوین ها وجود دارد یا خیر؟

تزوس

ارز دیجیتال تزوس ( XTZ ) نیز مانند بیت کوین و سایر آلت کوین ها در حال حاضر با یک سطح مقاومت در سطح فیبوناجی بازگشتی  ۶۱.۸ درجه روبه‌رو است.

همانطور که در نمودار قیمت روزانه مشاهده می‌کنید، تزوس قبل از رسیدن به زیر سطوح فیبوناجی ۶۱.۸ درجه، به الگوی انبرک بالایی یا قله ( (Tweezer Top نزدیک شده بود. تا اینکه حرکت اخیر آن در محدوده بالای ۲.۵۸ دلار قیمت این آلت کوین را به سمت محدوده بالای کانال صعودی هدایت کرد. اما پیش از این هر حرکت صعودی ۲۵ درصدی، تست سطح حمایتی در سطوح پایین‌تر را به دنبال داشته است. بنابراین تصحیح قیمت فعلی تزوس را می‌توان تکرار دفعات قبل در نظر گرفت.

ارز دیجیتال تزوس

انتظار معامله‌گران از روند قیمت تزوس چیست؟

در حال حاضر قیمت تزوس با حجم بالای VPVR در محدوده ۲.۷۲ دلار قرار دارد. اما ریزش قیمت از این سطح می‌تواند آن را به محدوده بالای کانال صعودی، جایی که سطح حمایتی ۲.۵۹ دلار قراردارد هدایت کند. در محدوده زیر این سطح، معامله‌گران احتمال یک جهش قیمت به سمت سطوح فیبوناجی ۵۰ درجه‌ای را عنوان می‌کنند و در محدوه پایین‌تر از سطح فیبوناجی ۵۰ درجه‌‌ای نیز با یک سطح حمایت در نقطه ۲.۳۵ دلار روبه رو خواهیم شد.

ارز دیجیتال تزوس

در تایم فریم ۴ ساعته می‌بینیم که شاخص مکدی تا زیر خط سیگنال کشیده شده  است. حجم معاملات انجام شده نیز افزایش یافته و قیمت تزوس را به بالاترین قیمت روزانه این ارز دیجیتال هدایت کرده است. همانطور که قبلا گفتیم قرار داشتن قیمت این ارز دیجیتال در محدوده پایین میانگین متحرک باند بولینگر نشان می‌دهد تقاضای زیادی در سطح ۲.۷۲ دلار و سطح فیبوناجی ۵۰ درجه‌ای وجود ندارد.

برای معامله‌گران کوتاه مدت باید بازه‌های زمانی کوتاه‌تری را مورد بررسی قرار داد. معامله‌گران در این مرحله باید منتظر شکست قیمت در محدوده بالای ۲.۹۲ دلار باشند. این در حالی است که VPVR نیز در تایم فریم ۴ ساعته با یک مقاومت جزئی در بالای این سطح روبه‌رو است.

این ارز دیجیتال در حال حاضر با ارزش بازار ۱,۹۰۱,۰۳۶,۷۲۶ دلاری خود دهمین ارز دیجیتال بزرگ این بازار مالی است.

منبع: Cointelegraph