انفجار قیمت بیت کوین در پی شکست سطح 10,500 دلار!

انفجار قیمت بیت کوین در پی شکست سطح 10,500 دلار!

بر کسی پوشیده نیست که ارز دیجیتال بیت کوین طی دو ماه گذشته رشد قیمت چشمگیری را تجربه کرده است.

پس از رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده 3,700 دلار در تاریخ 13 مارس، این ارز دیجیتال با رالی افزایش قیمت 150 درصدی خود موفق شد به سطوح کنونی برسد. این افزایش قیمت قابل ملاحظه بیت کوین، آن را از سایر دارایی‌های چند میلیارد دلاری در این بازه زمانی جدا کرده است.

با این حال، به نظر می‌رسد رالی افزایش قیمت اخیر بیت کوین برای شروع بازار گاوی این ارز دیجیتال کافی نیست.

یکی از تحلیلگران برتر ارزهای دیجیتال به نام پلن بی ( Plan B ) اخیرا خاطر نشان کرد که با توجه به وضعیت شاخص قدرت نسبی، بیت کوین هنوز در قلمرو بازار گاوی قرار نگرفته است.

بیت کوین

شاخص قدرت نسبی ( RSI ) یکی از مهم‌ترین شاخص‌های مورد استفاده در تحلیل تکنیکال بوده و در واقع تمثیل انرژی درونی سهم برای حرکت به سمت بالا  ( یا به دلیل فقدان انرژی لازم به سمت پایین ) است. این شاخص وظیفه ارزیابی تغییرات قیمت را به عهده داشته و شرایط خرید یا فروش بیش از حد هر دارایی را مشخص می‌کند.

در مقابل اظهار نظر پلن بی، برخی تحلیلگران معتقدند اگر بیت کوین موفق به پشت سر گذاشتن سطح 10,500 دلار شود، به طور قطع می‌توان گفت بازار گاوی این ارز دیجیتال شروع شده است.

گذشتن بیت کوین از مرز 10,500 دلار

با اینکه برخی افراد بر این باورند حرکات قیمت بیت کوین بدون ریتم خاصی اتفاق می‌افتد ولی باید این نکته را در نظر داشته باشید که حرکات قیمت این ارز دیجیتال را هم درست مانند سایر دارایی‌ها می‌توان تجزیه و تحلیل کرد.

با بررسی نمودار قیمت بیت کوین می‌بینیم که سطح 10,500 دلار از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

این سطح سال گذشته یک بار به عنوان سطح مقاومت و دو بار به عنوان سطح حمایت عمل کرده است. این در حالی است که سطح 10,500 دلار طی بازار خرسی تشکیل شده در سال 2018 نیز از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده است. یکی از تحلیلگران با ارائه نمودار زیر شکست این سطح را برای شروع بازار گاوی امری ضروری دانست.

بیتکوین

از طرفی یکی از افراد نام آشنای این صنعت نیز با بیان اهمیت این سطح گفت:

 تا زمانی که بیت کوین در محدوده پایین‌تر از این سطح باقی بماند می‌تواند گفت حرکات بازار این ارز دیجیتال باب میل خرس‌هاست.

البته این تحلیلگر دیدگاه خرسی داشته و بر این باور است قیمت بیت کوین طی یک الی دو سال آینده به 2,000 دلار خواهد رسید.

شکست این سطح مقاومت مسلما آسان نخواهد بود

با اینکه تمام نگاه‌ها به سطح 10,500 دلار است ولی شکست این سطح نیز برای بیت کوین مشکل است.

یکی از کارشناسان بیت کوین اخیرا نمودار زیر که حرکات قیمت این ارز دیجیتال از اول سال تا کنون را نشان می‌دهد منتشر کرده است. با توجه به این نمودار سطح مقاومت مشخصی در محدوده 10,000 تا 10,300 دلار به چشم می‌خورد و با توجه به پیشینه تاریخی آن شکست این سطح به همین راحتی امکان‌پذیر نخواهد بود.

قیمت بیت کوین

بنابراین گذشت قیمت بیت کوین از سطح  10,500 دلار به منزله پایان بازار خرسی و آغاز روند گاوی قدرتمند این ارز دیجیتال خواهد بود. اما اینکه این روند قدرتمند تا کجا ادامه خواهد یافت به وضوح مشخص نیست.

قیمت هر سکه بیت کوین هنگام نگارش این مطلب در محدوده 9,500 دلار قرار داشته و این ارز دیجیتال با مارکت کپ 175,350,469,883 دلاری خود همچنان اولین رمز ارز قدرتمند جهان محسوب می‌شود.

منبع: newsbtc