ارز دیجیتال با‌ثبات تتر با نام اختصاری USDT یکی از پرطرفدارترین استیبل کوین‌ها در بازار رمز ارز‌ها است. این رمز ارز با ارزش ثابت 1 دلار و با هدف تسهیل معاملات ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند. به دلیل کاربرد و حجم معاملات تتر، این استیبل کوین در بلاک چین‌های متعددی عرضه شده است. در همین راستا، هر فرد می‌تواند با توجه به شبکه‌های سازگار در سامانه مبدا و مقصد، شبکه مورد نظر خود را برای انتقال تتر انتخاب کند.

استاندارد‌های ‌ERC-20 و TRC-20

می‌توان گفت که «ERC-20» پروتکلی رسمی برای بهبود شبکه بلاک چین اتریوم به شمار می‌آید. تتر طبق این پروتکل و بر بستر بلاک چین اتریوم نیز عرضه شده است. همچنین، آدرس عمومی این ارز و واریز و برداشت‌ها در بلاک چین اتریوم صورت می‌گیرد.

پروتکل «TRC-20» استانداردی است که برای قراردادهای هوشمند ترون کاربرد دارد و به لحاظ ساختاری با ERC-20 قابل قیاس است. تتر بر اساس این استاندارد و بر شبکه ترون نیز عرضه شده و واریز و برداشت‌ها نیز بر بستر بلاک چین ترون صورت می‌گیرد. سرعت بالا‌تر و کارمزد کمتر تراکنش‌های ترون در مقایسه با اتریوم، نکته مثبتی است که محبوبیت این شبکه را بیشتر کرده است.

اهمیت انتخاب شبکه انتقال

شما در اکسکوینو می توانید، تتر را بر بستر هر دو بلاک چین اتریوم و ترون برداشت کنید. هنگام انتقال توجه داشته باشید که پلتفرم مقصد از شبکه انتخابی شما پشتیبانی کند. در غیر این صورت، سرمایه و دارایی شما در شبکه بلاک چین از دست خواهد رفت. فراموش نکنید که واریز تتر در اکسکوینو نیز تنها از طریق پروتکل ERC-20 صورت می‌گیرد.