اولین شهر بیت کوین در هندوراس

بیت کوین ولی Bitcoin Valley، اولین شهر بیت کوین در هندوراس، در سانتا لوسیا Santa Lucia راه‌اندازی شد. کسب وکارها در این منطقه بیت کوین را برای پرداخت می‌پذیرند. یکی از صاحبان مشاغل محلی گفت: در سانتا لوسیا، همه ما قرار است در این پروژه شرکت کنیم… پذیرش بیت کوین ما را به بازار دیگری باز می‌کند و مشتریان بیشتری را به دست می‌آورد.

بیت کوین ولی، اولین شهر بیت کوین در هندوراس در شهر کوچک توریستی هندوراس سانتا لوسیا، واقع در ۲۰ دقیقه از پایتخت شهر تگوسیگالپا Tegucigalpa راه‌اندازی شد.

این ابتکار به طور مشترک توسط بلاک چین هندوراس، صرافی رمزارز گواتمالایی کوینکاکس Coincaex، دانشگاه فناوری هندوراس، آکادمی مرکزی و شهرداری سانتا لوسیا توسعه داده شد. بلاک چین هندوراس از راه‌اندازی بیت کوین ولی در روز پنجشنبه خبر داد.

سزار اندینو Cesar Andino، مالک میدان خرید Los Robles در سانتا لوسیا که چندین مؤسسه تجاری در آن فعالیت می‌کنند، علاوه بر دلار آمریکا و لمپیرا هندوراس، بیت کوین را نیز می‌پذیرد. او هفته گذشته به نشریه لاپرنسا La Prensa گفت که منتظر دریافت یک دستگاه پوز POS است که به او اجازه می‌دهد ارز دیجیتال را بپذیرد و افزود:

در سانتا لوسیا، همه ما قرار است در این پروژه شرکت کنیم. پذیرش بیت کوین ما را به بازار دیگری متصل می‌کند و مشتریان بیشتری را به دست می‌آورد.

ما باید جهانی شویم. ما نمی‌توانیم خود را از فناوری دور کنیم و نمی‌توانیم زمانی که کشورهای دیگر این کار را انجام می‌دهند، عقب بمانیم.»

کارلوس لئوناردو پاگوادا ولاسکز، بنیانگذار بلاک چین هندوراس و نماینده انجمن کاربران ارزهای دیجیتال آمریکای مرکزی چند روز قبل از راه‌اندازی رسمی بیت کوین ولی به این نشریه گفت: حدود ۶۰ کسب و کار با پروژه بیت کوین ولی آغاز خواهند شد.

وی اعلام کرد که صاحبان این مشاغل توسط آکادمی غیرمرکزی در مورد استفاده از بیت کوین و فناوری پشت آن آموزش دیده‌اند.

کوینکاکس در حال ارائه دستگاه‌های پوز به بازرگانان است تا به آن‌ها اجازه دهد بیت کوین را بپذیرند. در مورد نوسانات بیت کوین، پاگوادا Paguada توضیح داد که کوینکاکس همه خطرات را به عهده می‌گیرد.

به عنوان مثال، او گفت اگر خانواده‌ای از رستورانی در سانتا لوسیا بیت‌کوین پرداخت کند، مبلغ خرید معادل لمپیرا از کیف پول بیت‌کوین خانواده کسر می‌شود. کوینکاکس، بیت کوین را دریافت می‌کند و پرداخت را به صورت لمپیرا به رستوران منتقل می‌کند. «صاحبان کسب و کار، بیت کوین دریافت نخواهند کرد. آن‌ها لمپیرا از کوینکاکس دریافت خواهند کرد.

روبن کارباخال ولاسکوئز Ruben Carbajal Velazquez، استاد دانشگاه فناوری، گفت: «جامعه سانتا لوسیا برای استفاده و مدیریت رمزارزها، پیاده‌سازی آن‌ها در کسب‌ وکارهای مختلف در منطقه و ایجاد توریسم رمزارزی آموزش خواهد دید».