چهارشنبه 17 خرداد 1402
رشد کاردانو

اپیزود 196 – اتفاق مهم کاردانو در سال ۲۰۲۲ – پادکست

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیانگذار کاردانو (ADA)، ادعا کرده که این شبکه امسال با رونمایی از یک پروژه، شکاف بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه رو کاهش می‌ده.

در این پادکست، اتفاقات مهم کاردانو در سال ۲۰۲۲ رو مرور کردیم. به نظر شما، سقف قیمتی آدا در ۲۰۲۲ چقدر خواهد بود؟

پادکست امروز رو بشنوید:

چارلز هاسکینسون اخیرا راجع به اضافه شدن یه پلتفرم جدید بر روی بلاک‌چین کاردانو صحبت کرده. به نظرتون راه‌افتادن این پروژه جدید میتونه تاثیر زیادی روی قیمت رمزارز بومی این شبکه یعنی آدا داشته باشه؟

اکسکوینویی‌ها سلام عصر شنبه 30 بهمن ماهتون بخیر . من ساحل اختری هستم و همراه شمام با اپیزود 196 از رادیو اکسکوینو

مقدمه

چارلز هاسکینسون و بنیان‌گذار پروژه کاردانو خودش یکی از بنیان‌گذارای اتریومه. اما خیلی دوست داره پروژه کاردانو از اتریوم جلو بزنه. مدام هم ایده‌ها و برنامه‌های جدیدی رو ارائه میده تا اکوسیستم کاردانو رو بیشتر توسعه بده.

اما قبل از اینکه بیشتر پیش بریم باید مثل همیشه بهتون یادآوری کنم:

که این پادکست به هیچ عنوان یه توصیه مالی نیست و مسئولیت هرگونه  تصمیم مالی به عهده خودتونه پس لطفا قبل از هر اقدام مالی خوب مطالعه کنید و بعد تصمیم بگیرید.

پروژه جدید کاردانو

خب بذارید شروع کنیم: هاسکینسون میگه کاردانو امسال یک پروژه رو میخواد رونمایی کنه که پتانسیل کاهش شکاف بین کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه رو داره.

اون میگه که این پروژه یه پلتفرم وام دهی همتا به همتای متمرکز بر آفریقا است که در سال جاری بر روی بلاک‌چین کاردانو راه اندازی خواهد شد.

طبق حرفای هاسکینسون این پروژه با استیبل‌کوین خاص خود کاردانو کار خواهد کرد و کاملا همتا به همتا است. این پلتفرم جدید از کنیا شروع خواهد شد.

بنابر ادعای خالق کاردانو، این پلتفرم قصد داره تا شکاف درآمد و ثروت بین کشورها رو کمتر کنه.

یعنی هاسکینسون میگه در صورت عملیاتی شدن این پروژه میلیاردها دلار ارزش از کشورهای توسعه یافته میره به کشورهای در حال توسعه، یعنی جایی که نرخ بهره بانکی خیلی بیشتره.

اون میگه این پروژه قراره کمک کنه تا شکاف‌ها کمتر بشه و یه اقتصاد واقعا جهانی به وجود بیاد. این نقطه مقابله اقتصاد فعلیه که از دو سمت داراها وندارها تشکیل شده.

البته هاسکینسون تاکید داره که ذات بدون تراست فناوری بلاک‌چین بزرگترین آورده‌ی این فناوری برای جهانیانه. منظور از از بدون تراست بودن بلاک‌چین اینه که برای انجام تراکنش ها همتا به همتا نیازی به یه مرجع واسطه مثل بانک نیست و افراد میتونن در بلاک‌چین مستقیما از هم دیگه وام بگیرن و به هم دیگه وام بدن.

هاسکینسون خیلی خوشحاله که کاربردهای فناوری‌ بلاک‌چین داره خیلی وسیع تر از یه ابزار پرداخت میشه.

خب ظاهرا تمرکز کاردانو برای سال ۲۰۲۲ روی گسترش حضور و فعالیتش در قاره آفریقاست و هاسکینسون معتقده فناوری بلاک‌چین و دیفای یا همون خدمات مالی غیر مستقیم تغییرات بزرگی رو برای شرایط مالی این قاره به همراه داشته باشن و هاسکینسون این رو ماموریت کاردانو میدونه تا این رویا رو عملیاتی کنه.  

پایان بندی

خب به پایان این اپیزودمون رسیدیم. ولی قبل از پایان بحث این اپیزود لازمه که این نکته رو بهتون یادآوری کنم که تنها 11 روز تا پایان کمپین کولاک جوایز اکسکوینو باقی مونده که فکر میکنم زمان خوبی باشه برای ورود. اگه عجله کنید و الان به موجودی رمزارزیتون در اکسکوینو اضافه کنید میتونید با امتیاز بیشتری وارد قرعه کشی ۵ اتریوم و ۱۵ گوشی آیفون ۱۳ مون بشید.

فقط یادآوری می‌کنم امتیاز به کسایی تعلق میگیره که موجودی ‌های رمزارزی شون رو افزایش بدن و این امتیاز گیری شامل افزایش موجودی ریالی نمیشه. یعنی موجودی هر رمزارزی، مثلا تتر، بیت‌کوین یا دای رو در اکانت اکسکوینویی‌تون افزایش بدین، با هر ده دلار افزایش از روز اضافه شدن موجودیتون تا پایان جشنواره هر روز یه امتیاز میگیرید.

به عبارت دیگه اگه به جای ده دلار، همین امشب قبل ساعت دوازده صد دلار به موجودی رمزارزیتون اضافه کنید شما بابت همین افزایش موجودی صاحب 1100 شانس در قرعه‌کشیمون میشید. یعنی در این قرع کشی اصلا مهم نیبست تا الان چقدر در اکسکوینو موجودی داشتین، بلکه افزایش موجودیه که به شما شانس ورود به قرعه کشی رو میده. با رادیو اکسکوینو همراه باشید.