پنج‌شنبه 3 فروردین 1402
قیمت بیت کوین و ارز دیجیتال

سقوط قیمت بیت کوین و کاهش قیمت بازار ارز دیجیتال

با سقوط قیمت بیت کوین به 7500 دلار، شاهد کاهش قیمت در کل بازار ارز دیجیتال هستیم.

بیت کوین

نوسان قیمت بیت کوین

از زمان پیدایش ارز دیجیتال و به دنبال آن با شکل گیری بازار ارز دیجیتال ، همواره شاهد نوسانات قیمتی زیاد در ارزهای این بازار بوده‌‏ایم. نوساناتی که اغلب به صورت دسته جمعی شکل گرفته و ارزهای دیجیتال تقریباً از الگوی مشابهی در افزایش و یا کاهش قیمت در بازار پیروی می‌‏کنند. این درحالی است که بیت کوین بیش‏ترین تأثیر را بر سایر ارزها داشته و همواره سایر ارزهای دیجیتال را بازیچه‌‏ی نوسانات خود کرده است.

در روزهای قبل و در طول یک هفته که قیمت بیت کوین در بالای 8 هزار دلار بود، شرایط بازار ارزهای دیجیتال تقریباً به خوبی پیش می‏‌رفت و وضعیت اکثر ارزهای دیجیتال در حالت ” سبز “، یعنی سودآوری قرار داشت و سرمایه‌‏گذاران تقریباً از وضعیت ممکن راضی بودند. ولی همانطور که می‌‏دانید، در بازار ارزهای دیجیتال، آب‏‌ها همیشه آرام نیستند و هر لحظه ممکن است شاهد رخ دادن طوفان باشیم که این اتفاق پیش‌‏بینی شده نیز افتاد و قیمت بیت کوین به یک‌باره تا 7500 دلار کاهش یافت.

مقاومت شجاعانه قیمت بیت کوین در برابر کاهش قیمت

کاهش قیمت از 8 هزار دلار تا 7500 دلار را می‏‌توان به عنوان یک طوفانی کوچک در بازار ارزهای دیجیتال دانست که کشتی بیت کوین را در شرایط پر تلاطم قرار داد و تا آستانه‏‌ی غرق شدن جلو برد. البته در برابر این وضعیت حساس، دوباره شاهد مقاومت شجاعانه‏‌ی بیت کوین بودیم و بیت کوین توانست شرایط را اندکی بهبود داده و قیمت خود را تا 7700 دلار افزایش دهد و به نوعی هم خود را از غرق شدن در طوفان نوسان قیمت نجات دهد و هم دست یاری به سایر ارزهای دیجیتال دراز کند.

در حال حاضر شرایط بازار در یک وضعیت آماده باش قرار دارد و هر لحظه نیز ممکن است شاهد رخ دادن یک طوفان دیگر نیز باشیم. در این بین کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، نسبت به آینده‏‌ی احتمالی این جدال، امیدوار هستند و نوید روزهای آفتابی را در بازار ارزهای دیجیتال می‏‌دهند ولی سرمایه‏‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال در بدترین و حساس‏‌ترین شرایط قرار دارند و قبل از شرکت در یک ” trade “ی، حتماً باید حرکت و استراتژی خود را چندین بار، بالا پایین کرده و سپس نسبت به انجام استراتژی خود اقدام نمایند.

سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال

در واقع از این شرایط به عنوان بدترین حالت، برای سرمایه‌گذاری یاد می‌‏شود که ریسک معاملات صورت گرفته در آن بسیار بالا بوده و هم ممکن است سود بالایی برای سرمایه‏‌گذار در بر داشته باشد و در عین حال نیز این احتمال وجود دارد که سرمایه‎گذار بخش قابل توجهی از سرمایه‌‏ی خود در بازار ارزهای دیجیتال را در اثر یک طوفان دیگر از دست دهد. لذا از این شرایط به عنوان شرایط انتظار یاد می‌‏شود و سپری شدن ساعت‏‌های آتی، نقشه‌‏ی سیر آینده‌‏ی قیمت بیت کوین و سرنوشت بازار ارزهای دیجیتال را رقم خواهد زد. در این بین که همه‎ی کارشناسان و سرمایه‌‏گذاران، در انتظار بهبود شرایط بازار هستند، بیت کوین با تلاش‌‏های خود برای افزایش قیمت، سعی در نجات بازار ارزهای دیجیتال دارد.

پیش‏‌بینی می‌‏شود که اگر بیت کوین بتواند قیمت خود را دوباره تا بالای 8 هزار دلار برساند، باز شاهد افزایش قیمت این ارز و رسیدن ارزش آن تا بالای 8500 دلار نیز خواهیم بود ولی اگر قیمت بیت کوین تا زیر 7300 دلار کاهش داشته باشد، به احتمال زیاد باید خود را آماده‌‏ی شرایط بحرانی دیگر در بازار ارزهای دیجیتال نماییم که در ماه‏‌های قبلی با این وضعیت آشنا بوده‌‏ایم. لذا توصیه می‏‌شود که وضعیت بازار ارزهای دیجیتال را به طور مداوم دنبال کنید تا از اتفاقات آنی افتاده در این شرایط در سریع‏‌ترین زمان ممکن، با خبر شوید تا بتوانید در معاملات خود در بازار ارزهای دیجیتال، به سود مناسبی، دست یابید.