قیمت ارزهای دیجیتال

پایین آمدن قیمت ارز دیجیتال

با پایین آمدن قیمت ارز دیجیتال ، گویا اوضاع بد و نامساعد بازار ارزهای دیجیتال، همچنان ادامه خواهد‌داشت.

اوضاع نامساعد بازار ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال در ابتدای حضور و پیدایش خود در بازارهای جهانی ارزش چندانی نداشتند ولی در طی گذر زمان توانستند خود را در بازار مطرح کرده و ارزش و قیمت خود را در بازارهای جهانی افزایش دهند. این روند رو به رشد، مخصوصاً در سال 2017 به بالاترین حد خود رسید و به یکباره ارزهای دیجیتال روند صعودی پرشتابی را در افزایش قیمت خود تجربه نمودند تا جایی که قیمت بیت کوین به مرز 20 هزار دلار هم رسید در ادامه، این روند رو به رشد با مشکلاتی رو به رو گشت و از ابتدای سال 2018، روند صعودی ارزهای دیجیتال جای خود را به روند نزولی پر‌شتاب داد تا جایی که قیمت ارزهای دیجیتال و بخصوص بیت کوین به حدی پایین آمدند که کسی تصور و باور چنین شرایطی را نداشت. در حال حاضر قیمت بیت کوین در مرز 6 هزار دلار بالا و پایین نوسان می‌‏کند.

قیمت ارز دیجیتال

در این راستا، اخبار متنوعی در مورد قیمت ارزهای دیجیتال منتشر می‏‌شود. در یکی از این خبرها، بر اساس گزارش و آمار گرافیکی موجود در سایت ” Coin360 ” در روز 26 ژوئن که یکی از سایت‌‏های معتبر برای مشاهده‏‌ی قیمت آنی ارزهای دیجیتال می‌‏باشد، قیمت ارزهای دیجیتال هم‌چنان در یک روند نزولی قرار داشته و شمای گرافیک کلی به صورت قرمز و منفی می‏‌باشد که این شمای کلی در تصویر زیر نشان داده شده‎است:

قیمت ارزهای دیجیتال

همچنین همانطور که در نمودار زیر دیده می‌‏شود، قیمت بیت کوین همچنان در شرایط بحرانی قرار داشته و در بازه‎ی 6 هزار دلار نوسان دارد:

نوسان قیمت بیت کوین

هر چند در این بین خبرهای مثبتی در مورد افزایش قیمت احتمالی بیت کوین در اثر همکاری و انتشار 250 میلیون توکن تتر منتشر شده‌است و این خبر می‏‌تواند باعث شود تا سرمایه‌گذاران به وضعیت آینده‌‏ی بیت کوین با امیدواری نگاه کنند.

علاوه بر این به غیر از بیت کوین، شاهد کاهش قیمت ارز اتریوم هم هستیم که در 24 ساعت گذشته‏، کاهش قیمت 5 درصدی داشته است و قیمت این ارز تا مرز 446 دلار کاهش داشته است که این روند نزولی در شکل زیر قابل مشاهده است:

نوسان قیمت اتریوم

تحلیل قیمت اتریوم

همانطور که در تصویر و نمودار بالا دیده می‌‏شود قیمت ارز دیجیتال اتریوم به یک‌باره از مقدار 550 دلار به 446 دلار کاهش داشته است. به نوعی می‏‌توان گفت که این نوسانات قیمت در گرو کاهش قیمت بیت کوین بوده است و ارزهای دیگر تحت تأثیر کاهش قیمت بیت کوین قرار گرفته و دچار شرایط بحرانی شده‏‌اند.

در کنار کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، برخی از صرافی‏‌های ارز دیجیتال نیز دچار تغییراتی شده‏‌اند. در این راستا، دو صرافی ارز دیجیتال ” CoinBene ” و ” Bit-Z ” در اثر ایجاد تغییراتی در سیاست‏‌های کاری خود توانسته‌‏اند به رتبه‏‌های بالاتر آمده و در عین حال صرافی ” Binance ” که همواره در رتبه‌‏های بالا و اول بازار ارزهای دیجیتال قرار می‏‌گرفت در اثر یک بروزرسانی که بیش‏تر از زمان مشخص شده برایش طول کشید شاهد کاهش رتبه در بازار ارزهای دیجیتال شده‌است.

در کل وضعیت بازار ارزهای دیجیتال خوب نبوده و مقدار کلی دارائی‌‏های این بازار در یک هفته‏‌ی گذشته از 248 بیلیون دلار به 235 بیلیون دلار کاهش یافته است.