تاثیر شبکه اجتماعی بر ارز دیجیتال

تأثیر شبکه اجتماعی بر قیمت ارز دیجیتال

نگرانی سرمایه‎گذاران بازار ارز دیجیتال از تأثیرات شبکه اجتماعی بر قیمت ارزهای دیجیتال

نوسان ارزهای دیجیتال

تاثیر شبکه اجتماعی بر ارز دیجیتال

بر کسی پوشیده نیست که در حال حاضر شبکه‌‏های اجتماعی به یکی از بزرگ‌‏ترین قدرت‌‏های تأثیرگذار بر کل روند حرکتی امور دنیا تبدیل شده‌‏اند. اگر نیاز به ستایش از فردی خاص باشد، این کار به راحتی از طریق شبکه اجتماعی قابل انجام است، اگر نیاز به تخریب فردی خاص و یا یک حرکت مخصوص باشد، این کار به راحتی از طریق شبکه‌‏های اجتماعی قابل انجام است. در واقع در شرایط فعلی شبکه‏‌های اجتماعی به قدرتی تبدیل شده است که می‎تواند تأثیر مستقیم خود را بر سیر حرکتی یک کار، جنبش و یا پروژه داشته باشد.

استفاده هدف‏‌دار از شبکه‏‌های اجتماعی، به قدری رونق گرفته است که بسیاری از تبلیغات موجود در بازار، از طریق شبکه اجتماعی صورت می‏‌گیرد و اگر به طور مثال، فردی بخواهد نظر خود را در مورد موضوع مشخصی، اعلام نماید، برای این فرد شبکه‌‏های اجتماعی بهترین مجرای سخن‏گوئی است چرا که بدون نیاز به مقدمات خاصی، فرد تنها اقدام به انتشار نظر خود از طریق پلتفرمی می‌‏نماید که توسط بسیاری از افراد در حال تعقیب و پیگیری است و این شخص به نوعی می‏‌تواند ایده و عقیده‌‏ی خود را در کسری از زمان و هر موقع که بخواهد از طریق پلتفرم مخصوص به خود با دنیا در میان بگذارد.

تاثیر بیانیه دونالد ترامپ علیه ترکیه در شبکه اجتماعی بر اقتصاد آن کشور

در همین راستا و با توجه به توانایی‎های شبکه‏‌های اجتماعی، از آن‏‌ها به عنوان سلاح‌‏های جدید دنیای مدرن یاد می‌‏شود که قدرت آن‌‏ها، به مراتب بسیار بالاتر از سلاح‏‌های معمول استفاده شده است. در این بین در راستای اثبات این مدعا، شاهد این امر بودیم که رئیس جمهور آمریکا، با انتشار خبری مبنی بر افزایش قیمت صادرات برخی از مواد اولیه به کشور ترکیه و تأکید این که پول این کشور ارزش خود را در برابر دلار در حال از دست دادن است، ایشان توانست که باعث ایجاد یک شوک در بازار ارز کشور ترکیه شده و قیمت دلار را به بیش‏ترین حد تاریخ خود در این کشور برساند و در عین حال ارزش پول ترکیه را 16 درصد کاهش دهد، لذا استفاده از شبکه‌‏های اجتماعی می‏‌تواند تأثیرات مختلف و سنگینی را در راستای یک موضوع داشته باشد.

نوسانات قیمتی در بازار ارزهای دیجیتال تحت حمایت یا عدم حمایت‌های افراد موفق در بازار

در این راستا در بازار ارز دیجیتال نیز شاهد این امر هستیم که برخی از افراد موفق در اقتصاد هر از گاهی با پست‏‌هایی که در شبکه اجتماعی منتشر می‌‏کنند، روند حرکتی قیمت ارزهای دیجیتال را تحت کنترل خود قرار داده‌‏اند. از جمله‌‏ی این افراد، می‏‌توان به آقای مک کافی اشاره کرد که هر از چند گاهی از برخی از ارزهای دیجیتال تازه وارد در بازار ارزهای دیجیتال، حمایت می‌‏کند و در اثر این حمایت‌‏ها، علاوه بر این که پول زیادی به عنوان دستمزد می‏‌گیرد، باعث می‌‏شود تا قیمت ارزهای دیجیتال مورد نظر، بدون داشتن پشتوانه‌‏ی مالی خاصی، افزایش قیمت چشم‌گیری داشته باشد.

در عین حال در شبکه‏‌های اجتماعی، بد گویی و یا نظرات منفی برخی از افراد خاص هم می‌‏تواند باعث تأثیر منفی بر روی یک ارز دیجیتال خاص شده و شاهد کاهش قیمت بی معنی در مورد آن ارز شویم. لذا به نوعی می‌‏توان گفت که شبکه‏‌های اجتماعی همچنان که کل دنیا را تحت تأثیر قرار می‌‏دهند، در عین حال نیز بازار ارزهای دیجیتال را تحت کنترل خود قرار داده و باعث افزایش و کاهش قیمت‏‌های بی معنی‏‌ای در بازار ارزهای دیجیتال می‌‏شوند و به نوعی بازار را از روند و سیر حرکتی معمول خود دور می‌‏کنند که می‌‏تواند شرایط خطرناکی را برای ادامه‌‏ی سرمایه‏‌گذاری در بازار برای افراد به وجود آورد.

البته در عین حال اتفاق چنین شرایطی می‏‌تواند برای سرمایه‌‏گذاران پر سود باشد، به طوری که اگر چنین خبرهای منتشر شده در شبکه‏‌های اجتماعی را دنبال کنید، به راحتی می‏‌توانید از نوسانات قیمتی احتمالی در بازار ارزهای دیجیتال با خبر شده و نسبت به خرید و فروش‌‏های به موقع ارزهای دیجیتال، اقدام نمایید و بتوانید به سود و درآمد قابل توجهی دست یابید.