ارز دیجیتال بیت کوین در روزهای پایانی هفته به کمترین سطح خود طی ۳۰ روز گذشته رسید.

اولین رمز ارز دنیا که ۶ ماه گذشته خود را در محدوده ۹,۸۰۰ دلار سپری کرده بود، پس از تجربه سقوط قیمت امروز خود به ۸,۸۰۰ دلار رسید.

خبر خوب و بد برای بیت کوین

در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده ۹,۰۰۰ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. به لحاظ تکنیکال هنگامی که یک سطح حمایت قدرتمند شکسته ‌شود، بلافاصله می‌تواند به سطح مقاومت تبدیل ‌شود.

همانطور که در نمودار ۴ ساعته زیر هم مشاهده می‌کنید، خط روند صعودی آبی رنگ به محض شکسته شدن به عنوان سطح مقاومت عمل می‌کند.

اگر بیت کوین نتواند در این سطح باقی مانده و بهبود قیمت را تجربه کند، کاهش هر چه بیشتر قیمت این ارز دیجیتال طی روزهای آینده امری غیر قابل پیش بینی نیست. همانطور که پیش از این نیز بارها به آن اشاره شده است، سطح ۹,۰۰۰ دلار  از اهمیت ویژه ای برای ادامه روند صعودی برخوردار بوده و یک سطح کلیدی مهم محسوب می‌شود.

شاخص قدرت نسبی نیز در نمودارهای ۴ ساعته و روزانه در محدوده فروش بیش از حد قرار دارد. این موضوع ممکن است احتمال تصحیح قیمت این ارز دیجیتال را بیشتر کند.

حجم معالات انجام شده که یکی از شاخص‌های مهم برای پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود، طی روزهای گذشته با کاهش چشمگیری همراه بوده است و این موضوع را می‌توان به عنوان یکی از نشانه‌های کاهش تعداد فروشندگان در بازار و همچنین ورود بیت کوین به فاز تصحیح قیمت در نظر گرفت.

با بررسی نمودار هفتگی بیت کوین می‌بینیم که بسته شدن شمع نمودار هفتگی در محدوده زیر ۹,۳۰۰ تا ۹,۴۰۰ دلار منجر به تقویت روند نزولی کوتاه مدت در روزهای آینده خواهد شد.

سطوح مقاومت و حمایت اصلی بیت کوین

بزرگ‌ترین ارزدیجیتال دنیا در حال حاضر سطح ۹,۰۰۰ دلار را این بار به عنوان سطح مقاومت تست می‌کند. در صورت شکسته شدن محدوده حمایتی ۸,۹۰۰ تا ۹,۰۰۰ دلاری، کاهش بیشتر قیمت بیت کوین به سمت سطوح ۸,۵۰۰ دلار طی روزهای آینده دور از انتظار نیست.

در صورت ادامه روند کاهش قیمت بیت کوین به سمت سطوح ۸,۶۵۰ دلار، احتمال سقوط قیمت بیشتر و رسیدن آن به محدوده شاخص میانگین متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه در سطح ۸,۳۰۰ دلار نیز وجود دارد. ( این محدوده با رنگ سبز روشن و سفید در نمودار روزانه مشخص شده است )

همچنین در این نمودار خط روند صعودی بلند مدت بیت کوین را به رنگ زرد مشاهده می‌کنید.

در حال حاضر، سطوح مقاومت در محدوده‌های ۹,۲۰۰، ۹,۳۰۰ و محدوده شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه ( ۹,۴۰۰ دلار ) قرار دارد. 

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۲۲۵.۷ میلیارد دلار بوده و بیت کوین با تسلط ۶۵ درصدی خود ۱۶۶.۲ میلیارد دلار از ارزش کل این بازار مالی را از آن خود کرده است.

نمودار ساعتی بیت کوین
سطح حمایت و مقاومت بیت کوین در ۴ ساعت
نمودار روزانه بیت کوین
سطح حمایت و مقاومت بیت کوین در یک روز