ارز دیجیتال بیت کوین در روزهای پایانی هفته به کمترین سطح خود طی 30 روز گذشته رسید.

اولین رمز ارز دنیا که 6 ماه گذشته خود را در محدوده 9,800 دلار سپری کرده بود، پس از تجربه سقوط قیمت امروز خود به 8,800 دلار رسید.

خبر خوب و بد برای بیت کوین

در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده 9,000 دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. به لحاظ تکنیکال هنگامی که یک سطح حمایت قدرتمند شکسته ‌شود، بلافاصله می‌تواند به سطح مقاومت تبدیل ‌شود.

همانطور که در نمودار 4 ساعته زیر هم مشاهده می‌کنید، خط روند صعودی آبی رنگ به محض شکسته شدن به عنوان سطح مقاومت عمل می‌کند.

اگر بیت کوین نتواند در این سطح باقی مانده و بهبود قیمت را تجربه کند، کاهش هر چه بیشتر قیمت این ارز دیجیتال طی روزهای آینده امری غیر قابل پیش بینی نیست. همانطور که پیش از این نیز بارها به آن اشاره شده است، سطح 9,000 دلار  از اهمیت ویژه ای برای ادامه روند صعودی برخوردار بوده و یک سطح کلیدی مهم محسوب می‌شود.

شاخص قدرت نسبی نیز در نمودارهای 4 ساعته و روزانه در محدوده فروش بیش از حد قرار دارد. این موضوع ممکن است احتمال تصحیح قیمت این ارز دیجیتال را بیشتر کند.

حجم معالات انجام شده که یکی از شاخص‌های مهم برای پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود، طی روزهای گذشته با کاهش چشمگیری همراه بوده است و این موضوع را می‌توان به عنوان یکی از نشانه‌های کاهش تعداد فروشندگان در بازار و همچنین ورود بیت کوین به فاز تصحیح قیمت در نظر گرفت.

با بررسی نمودار هفتگی بیت کوین می‌بینیم که بسته شدن شمع نمودار هفتگی در محدوده زیر 9,300 تا 9,400 دلار منجر به تقویت روند نزولی کوتاه مدت در روزهای آینده خواهد شد.

سطوح مقاومت و حمایت اصلی بیت کوین

بزرگ‌ترین ارزدیجیتال دنیا در حال حاضر سطح 9,000 دلار را این بار به عنوان سطح مقاومت تست می‌کند. در صورت شکسته شدن محدوده حمایتی 8,900 تا 9,000 دلاری، کاهش بیشتر قیمت بیت کوین به سمت سطوح 8,500 دلار طی روزهای آینده دور از انتظار نیست.

در صورت ادامه روند کاهش قیمت بیت کوین به سمت سطوح 8,650 دلار، احتمال سقوط قیمت بیشتر و رسیدن آن به محدوده شاخص میانگین متحرک 100 و 200 روزه در سطح 8,300 دلار نیز وجود دارد. ( این محدوده با رنگ سبز روشن و سفید در نمودار روزانه مشخص شده است )

همچنین در این نمودار خط روند صعودی بلند مدت بیت کوین را به رنگ زرد مشاهده می‌کنید.

در حال حاضر، سطوح مقاومت در محدوده‌های 9,200، 9,300 و محدوده شاخص میانگین متحرک 50 روزه ( 9,400 دلار ) قرار دارد. 

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال 225.7 میلیارد دلار بوده و بیت کوین با تسلط 65 درصدی خود 166.2 میلیارد دلار از ارزش کل این بازار مالی را از آن خود کرده است.

نمودار ساعتی بیت کوین
سطح حمایت و مقاومت بیت کوین در 4 ساعت
نمودار روزانه بیت کوین
سطح حمایت و مقاومت بیت کوین در یک روز