سه‌شنبه 1 فروردین 1402
تحلیلگران: احتمال کاهش قیمت بیت کوین به سطح 7,000 دلار

تحلیلگران: احتمال کاهش قیمت بیت کوین به سطح 7,000 دلار

ارز دیجیتال بیت کوین طی چند روز گذشته در محدوده بین 9,300 تا 9,500 دلار مورد خرید و فروش قرار گرفته است. قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا طی دو ماه گذشته در واکنش به سطح مقاومت بسیار قوی 10,000 دلار در فاز تصحیح قرار دارد.

بازار پر ریسک ارزهای دیجیتال اخیرا به حدی خسته کننده به نظر می‌رسید که گزارشات از پایین‌ترین نوسانات قیمت مشاهده شده در سال 2020 در روزهای جاری خبر داده بود.

شواهد نشان می‌دهد که احتمال شکست نزولی قریب‌الوقوع در نمودار قیمت این رمز ارز بسیار بالاست.

اوضاع وخیم شاخص‌های زنجیره بیت کوین

با اینکه به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین در وضعیت بدی به سر نمی‌برد ولی شاخص‌های زنجیره بیت کوین خبرهای خوبی برای این ارز دیجیتال به همراه ندارند. چارلی موریس ( Charlie Morris ) بنیانگذار شرکت بلاک تری ( BlockTree ) در تاریخ 14 ژوئن گزارش داد که آمار مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین همگی روند نزولی داشته و از افت قیمت به سمت سطوح 7,000 دلار خبر می‌دهند.

تصویر زیر داشبورد شاخص‌های شبکه بیت کوین می‌باشد که توسط یکی از کمپانی‌ها ارائه شده است. همانطور که مشاهده می‌شود، سه مورد از هفت شاخص اصلی این شرکت در حال حاضر “نزولی” هستند.

بیت کوین

یکی از تحلیل‌گران مطرح ارزهای دیجیتال، با اشاره به برخی دلایل اظهار داشت قیمت بیت کوین به سطوح پایین‌تری خواهد رسید. وی شکسته‌شدن الگوی مثلث صعودی را به‌عنوان اصلی‌ترین دلیل روند نزولی بیت کوین برشمرد. او گفت در حال حاضر خط حمایت مورب شکسته و تبدیل به یک مقاومت شده است.

قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا در حالا حاضر در محدوده پایین‌تر از شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه قرار دارد که این محدوده به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین کف‌های قیمت بیت کوین شناخته می‌شود.

اگر این اصلاح قیمت ادامه داشته باشد، میانگین‌های متحرک ۱۰۰ (MA100) و ۲۰۰‌ روزه (MA200) را می‌توان سطوح حمایت‌های بعدی در نظر گرفت.

حال حاضر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه بیت کوین در محدوده‌ای نزدیک به ۸,۱۰۰ دلار قرار دارد.

از طرفی برخی عوامل فاندامنتال را می‌توان علت اصلی سقوط قیمت بیت کوین در نظر گرفت. روند نزولی این رمز ارز محبوب در حالی رخ داد که شاخص S&P500 نیز سقوط قابل توجهی را تجربه کرد.

به نوعی می‌توان گفت شروع ضعیف امروز بازارهای سهام سبب رفتار نزولی بازار بیت کوین شد. به‌عقیده کارشناسان، ترس از موج دوم ویروس کرونا که به‌واسطه بازگشایی مجدد کسب‌وکارها ایجاد شده است، یکی از دلایل کاهش این شاخص می‌باشد.