یکشنبه , ۹ بهمن ۱۴۰۱
تحلیل تکنیکال هفته دوم شهریور

تحلیل تکنیکال ۵ ارز تحلیلی منتخب هفته دوم شهریور

هشداری که هفته پیش نسبت به ریزش بازار ارزهای دیجیتال دادیم، به دلیل تصمیمات فدرال رزرو آمریکا بود. ریزش هفته گذشته بازار تجربه خوبی بود برای اونایی که بازار رو صرفا تکنیکال نگاه می‌کنن و هنوز باور نکردن که جو روانی که میگوها رو تحت تاثیر قرار میده میتونه نهنگ ها رو هم له کنه

سلام، وقت همگی‌تون بخیر. من علی مقصودی هستم، امروز هفتم شهریور با یک پادکست تحلیلی دیگه در خدمت شمام. با تحلیل تکنیکال این هفته همراه باشید. راستی یادتون نره که این یک سیگنال خرید یا پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست!

بازار سهام ایالات متحده به دنبال سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو که موضع بانک مرکزی رو تکرار کرد، سقوط کرد. بازار کریپتو هم بخاطر همبستگی که با این بازار داره حجم زیادی از فروش رو تجربه کرد.

توی این ماه، بیت کوین حدود ۱۴ درصد ریزش داشته که بدترین عملکرد این ارز دیجیتال از آگوست سال ۲۰۱۵ تا الان بوده. بر اساس داده‌های کوین گلس، این برای سرمایه‌گذارا خبر بدیه چون این ماه یعنی سپتامبر از سال ۲۰۱۳ تا الان اکثرا نزولی بوده و بطور میانگین بیت کوین هر سال توی این ماه ۶ درصد کاهش قیمت داشته.

اگرچه خرید توی بازار نزولی استراتژی خوبی نیست، اما خیلی‌ها توی این شرایط ارزهایی رو که عملکرد بهتری داشتن رو زیر نظر می‌گیرن. چون معتقدن زمانی که بازار جون بگیره، اول ارزهایی که عملکرد بهتری داشتن پامپ میشن.

حالا سوال اینجاست که سطوح بحرانی بیت‌ کوین کدوم سطوحه؟ کدوم نقطه است که بیت کوین از اونجا برمیگرده؟ و اگه برگرده کدوم ارزها برای نهنگ‌ها توی اولویت قرار داره؟

خب، بریم وضعیت تکنیکال ۵ ارز برگزیده این هفته رو باهم بررسی کنیم.

بیت‌کوین (BTC)

تحلیل تکنیکال بیت کوین
تحلیل تکنیکال بیت کوین

بازگشت ضعیف از یک نقطه حمایتی قوی نشون میده که گاوها هنوز برای خرید مرددن. چند بار هم از خطوط حمایتی دفاع کردن اما بازم نتونستن قیمت رو بالاتر از خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یعنی ۲۱۸۰۶ دلار نگه‌دارن.

خرس‌ها هم از فرصت استفاده کردن و قیمت رو به زیر کانال صعودیی که تشکیل شده بود کشوندن. خط میانگین متحرک ۲۰ روزه رو به کاهشه و RSI‌ توی منطقه اشباع فروش قرار داره که به نظر خودم کمی امیدوار کننده‌است.

برای امیدوار بودن به بازار، بیت کوین یا باید از همین محدوده به سمت بالا برگرده یا اگر هم بخواد به ریزش خودش ادامه بده، سقوط قیمت نهایتا تا ۱۸۹۰۰ دلار و ۱۸۶۲۰ دلار قابل قبوله. چون در این حالت اولین اهداف بیت کوین ۲۲۳۴۰ دلار و ۲۵۲۰۰ دلار خواهد بود.

اما ریزش بیشتر از حد قابل قبول، باعث میشه تا دوباره ۱۷۷۰۰ دلار رو تست کنیم که هرچی کمتر این سطح تست بشه بهتره.

ماتیک (MATIC)

تحلیل تکنیکال ماتیک
تحلیل تکنیکال ماتیک

پالیگان روی محدوده ۷۵ سنت خیلی خوب حمایت شده. گاوها با این سطح حمایتی که درست کردن، خریدارهای زیادی رو وسوسه خرید ماتیک کردن. با عبور ماتیک از میانگین‌های متحرک، تارگت اول ماتیک عدد ۱ دلار خواهد بود.

خیلی ساده بخوایم نگاه کنیم، اگر حمایت ۷۵ سنت به سمت پایین شکسته بشه، پله خرید بعدی گاوها محدوده ۶۳ سنت خواهد بود.

اتم (ATOM)

تحلیل تکنیکال اتم
تحلیل تکنیکال اتم

جذابیت تحلیل کازماس بخاطر اینکه داره بالای خط میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله میشه و روی خط حمایت روانی خودش یعنی ۱۰ دلار قرار داره. ادامه روند حال خوب اتم باعث تقویت شدن تارگت ۱۱.۳۹ سنت می‌شه. تارگت‌های بعدی اتم ۱۲.۵ دلار و بعدش ۱۳.۵ دلار خواهد بود. رسیدن به هرکدوم از این تارگت‌ها احتمال پایان یافتن روند نزولی این ارز رو بیشتر می‌کنه.

فقط اینکه اگر سطح حمایتی ۱۰ دلار از دست بره، اصلاح تا سطح ۸.۵ دلار محتمل خواهد بود.

مونرو (XMR)

تحلیل تکنیکال مونرو
تحلیل تکنیکال مونرو

دلیل انتخاب مونرو برای پادکست امروز هم اینه که مونرو بالاتر از خط حمایتی ۱۴۱ دلار قرار گرفته که نشون میده یک کف خوبی داره برای این رمز ارز توی این منطقه ساخته می‌شه. با رسیدن مونرو به ۱۵۳ دلار و عبور از خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، انتظار پامپ مونرو تا ۱۷۴ دلار افزایش پیدا می‌کنه و امید به پایان یافتن روند نزولی این رمز ارز زیاد می‌شه.

شکست زیر سطح ۱۴۱ دلار هم روند صعودی کوتاه مدت مونرو رو خراب می‌کنه. در صورت شکست روند، سطوح ۱۳۲ دلار و ۱۱۷ دلار مورد حمایت گاوها خواهد بود.

چیلیز (CHZ)

تحلیل تکنیکال چیلیز
تحلیل تکنیکال چیلیز

این سومین هفته‌ایه که چیلیز توی لیست ارزهای تحلیلی‌مون قرار می‌گیره. چون توی سه هفته اخیر روند چیلیز صعودی بوده و یه جورایی خارج از نبض بازار حرکت کرده.

حرکت چیلیز از محدوده ۱۸ سنت از هفته پیش تا سطح مقاومتی سنگین ۲۶ سنت ادامه پیدا کرد و حالا تا ۲۰ سنت اصلاح شده. انتظار می‌ره که گاوها دوباره به سطح ۲۶ سنت حمله کنن. با شکست مقاومت این سطح، قیمت چیلیز تا ۳۳ سنت هم می‌تونه بالا بره که سطح مقاومتی مهمی محسوب می‌شه و احتمال هجوم برای فروش توی اون سطح خیلی زیاده. اما اگه آخرین قله صعودی کوتاه مدت چیلیز ۲۶ سنت بوده باشه، ادامه اصلاح تا سطح ۱۵ سنت رو شاهد خواهیم بود، جایی که میانگین متحرک ۵۰ روزه قرار داره.

دوستان به پایان پادکست امروز رسیدیم. ممنون از شما عزیزان که تا پایان با ما همراه بودید. با امید این که بازار دوباره روزهای خوب خودش رو تجربه کنه، شما رو به خداوند بزرگ می‌سپارم. روزتون خوش و کیف پولتون سبز!