podcast cover blog 06.21

تحلیل تکنیکال 5 ارز تحلیلی منتخب هفته چهارم شهریور

قبل از تحلیل تکنیکال، بررسی شرایط فاندامنتال هفته ضروریه.

بازار تشنه ارزهای دیجیتال با پایان یافتن روند نزولی بازار سهام ایالات متحده آمریکا، به سرعت شروع به ریکاور کردن کرد. با رشد ۳.۶۵ درصدی S&P500 و ۴.۱۴ درصدی نزدک کامپوزیت، بیت کوین هم حدود ۱۰ درصد رشد رو تجربه کرد. افزایش قیمت در بازارهای سهام و کریپتو نشونه‌هایی از شکل گیری کف قیمتیه. البته زمانی می‌شه اینو با قطعیت گفت که داده‌های تورم ایالات متحده در ۲۲ و ۳۱ شهریور از سوی فدرال رزرو منتشر بشه.

علاوه‌بر رویدادهای بازارهای آمریکایی، بازار ارزهای دیجیتال هم رویدادهای مهمی رو در پیش داره که باید در نظر داشته باشیم. اخبار فاندامنتالی مثل ادغام اتریوم و هاردفورک واسیل کاردانو می‌تونن نوسانات بیشتری رو به بازار ارزهای دیجیتال وارد کنن.

سلام، دوشنبه همه بخیر. من علی مقصودی هستم و امروز ۲۱ام شهریور با پادکست تحلیل تکنیکال دوشنبه‌ها در خدمت شمام. با در نظر گرفتن این نکته که پادکست‌های ما یک سیگنال خرید یا پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست، تا پایان پادکست امروز و بررسی وضعیت تکنیکال ۵ رمز ارز برگزیده این هفته با ما همراه باشید.

بیت کوین (BTC)

تحلیل تکنیکال بیت کوین
تحلیل تکنیکال بیت کوین

سه روز پیش بیت کوین به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یعنی ۲۰۶۶۰ دلار صعود کرد. از دید تحلیل تکنیکال، این اولین نشونه کاهش فشار فروش توی بازار بود. خرس‌ها تلاش می‌کنن تا این روند صعودی رو زیر میانگین متحرک ۵۰ روزه یعنی ۲۲هزار دلار متوقف کنن. ساعت ۶ صبح امروز هم بیت کوین یک مرتبه تا بالای محدوده ۲۲۲۵۰ دلار حرکت کرد که خرس‌ها به سرعت قیمت رو دوباره به زیر ۲۲ هزار دلار کشوندن.

خط میانگین متحرک ۲۰ روزه رو به افزایشه و RSI یا همون شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت قرار داره که نشون از کمترین مقاومت از سوی خرس‌هاست.

اگر قیمت به بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه برسه، گاوهای بیت‌کوین به سمت مقاومت ۲۵۲۰۰ دلار یورش خواهند برد که موجب مساعدتر شدن شرایط برای رشد بیشتر آلت‌کوین‌ها خواهد شد.

گاوها اینو خوب میدونن که موندن قیمت بیت زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه خیلی براشون خطرناک خواهد بود چرا که می‌تونه باعث ریزش قیمت تا سطح ۱۸۶۰۰ دلار بشه. با این حساب، این هفته خیلی می‌تونه حیاتی باشه!

اتم (ATOM)

تحلیل تکنیکال اتم کازماس
تحلیل تکنیکال اتم

اگه یادتون باشه هفته پیش گفتیم که گاوهای کازماس درگیر مقاومت ۱۳.۵ دلار هستن و احساسات مثبت زیادی توی بازارش بوجود اومده. ۱۷ شهریور بود که این مقاومت شکسته شد و مقاومت بعدی محدوده ۲۰ دلاره. اما قبل از رسیدن به این عدد، خرس‌ها همه تلاششون رو میکنن تا قیمت اتم رو دوباره زیر عدد ۱۳.۵ دلار بکشونن. اگر این اتفاق بیافته، احتمال رسیدن به ۱۲.۵ دلار افزایش پیدا می‌کنه، اما چیزی که بیشتر احتمال میره اینه که در صورت اصلاح بازار، اتم روی ۱۳.۵ دلار حمایت بشه که در این صورت، اهداف گاوها ۱۷ دلار و بعدش ۲۰ دلار خواهد بود.

ایپ‌کوین (APE)

تحلیل تکنیکال ایپ کوین
تحلیل تکنیکال ایپ کوین

ایپ‌کوین از سطح حمایتی ۴ دلار به سمت بالا پرتاب شد که نشون‌دهنده خرید توی سطوح پایین‌تره و این یعنی مرحله اصلاحی باید رو به پایان باشه.

اگه قیمت برای اصلاح رو به پایین حرکت کنه اما روی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یعنی ۵ دلار حمایت بشه، نشون میده که کسایی که از این بازار جا مونده بودن، توی کف قیمت ۵ دلار ورود می‌کنن و به این ترتیب قیمت به بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه یعنی ۵.۸۵ دلار می‌تونه برسه. در این صورت تارگت بعدی ۷.۸۰ دلار خواهد بود.

فقط ریزش به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه‌است که می‌تونه این دیدگاه مثبت رو باطل کنه. در این صورت اولین نقطه حمایتی خط ۴.۱۷ دلار خواهد بود.

چیلیز (CHZ)

تحلیل تکنیکال چیلیز
تحلیل تکنیکال چیلیز

چیلیز با عبور از میانگین متحرک ۲۰ روزه یعنی ۲۰ سنت نشون داد که فاز اصلاحی تموم شده و داره به راه خودش ادامه میده. تلاش خرس‌ها برای کشوندن قیمت به زیر این خط هم بی‌فایده بود و نتونست حال خوب چیلیز رو خراب کنه.

اما مقاومت سختی روی مرز ۲۳ تا ۲۶ سنت سر راه چیلیز قرار داره که عبور ازش خیلی راحت نیست. تا زمانی که قیمت روی خط میانگین متحرک ۲۰ روزه در نوسان باشه، جای نگرانی برای شکست این سقف نیست. فقط شکست حمایت ۲۰ سنته که می‌تونه شرایط صعودی چیلیز رو تغییر بده.

کوانت (QNT)

تحلیل تکنیکال کوانت
تحلیل تکنیکال کوانت

کوانت دوباره روی خط حمایت قوی ۸۷.۶۰ دلار حمایت شد که نشون میده دیدگاه اکثریت درباره کوانت مثبته. کوانت در ادامه راه از خط میانگین متحرک ۲۰ روزه یعنی ۱۰۰ دلار هم عبور کرد که نشون میده فاز اصلاحی احتمالا تموم شده. جالبه که خرس‌ها روی خط میانگین متحرک ۵۰ روزه که توی محدوده ۱۰۵ دلار بود هم نتونستن حرکت کوانت رو متوقف کنن. اگه کوانت با همین فرمون بتونه جلو بره، ۱۱۷ دلار و بعد از اون ۱۲۴ دلار اهداف بعدی این ارز دیجیتال هستن.

با شکست خط میانگین متحرک ۲۰ روزه به سمت پایین، گاوها روی حمایت ۸۷.۶۰ دلار احتمالا دوباره کمین خواهند کرد.

دوستان خیلی ممنون که با ما همراه بودید. همواره منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادات شما هستیم. اوقاتتون خوش و کیف‌پولتون  سبز!