تحلیل تکنیکال هفته

تحلیل تکنیکال پنج ارز منتخب هفته اول شهریور

دقایقی بعد از نشست تیرماه فدرال رزور، شاخص S&P 500 به بهبود چهارمین هفته متوالی خودش پایان داد و سبز بسته شد، که نشون میده افزایش نرخ بهره بانک مرکزی تا روزی که تورم کنترل بشه ادامه دار خواهد بود. اما جالبه که اعضای فدرال رزو گفته‌ان هیچ مدرکی مبنی بر کاهش فشارهای تورمی وجود نداره.

اوضاع به ظاهر نابسامان اقتصاد آمریکا و همسبتگی بیت‌کوین با اون می‌تونه باعث ریزش‌های بیشتر بازار ارزهای دیجیتال توی هفته جاری بشه.

اما آیا خریدارها این ریزش‌ها رو به چشم یک اصلاح می‌بینن و شروع به خرید توی کف‌های قیمتی می‌کنن یا اینکه نهضت روند نزولی همچنان ادامه داره؟

دوستان سلام، وقت همگی بخیر. من علی مقصودی، ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ با یک دوشنبه تحلیلی دیگه در روزهای بسیار تلخ بازار در خدمتتون هستم. به امید این‌که عددهایی رو که این روزها می‌بینیم در آینده‌ای نزدیک برامون بشه خاطره و اگر بازار رنج هم میخواد بزنه، حداقل جایی رنج بزنه که همه توی سود باشیم!

تحلیل تکنیکال ۵ رمز ارز منتخب هفته اول شهریور رو بریم باهم بررسی کنیم تا ببینیم نمودارها توی ظاهر چه سیگنالی به ما میدن! البته می‌دونید که این پادکست یک پیشنهاد خرید یا سرمایه‌گذاری نیست!

با من همراه باشید

بیت‌کوین (BTC)

تحلیل تکنیکال بیت کوین
تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت‌کوین تو سه چهار روز گذشته به زیر خطوط میانگین متحرک ۲۰ روزه و ۵۰ روزه برگشته. خط میانگین متحرک ۲۰ روزه که روی ۲۲۸۶۰ دلاره، شیب نزولی پیدا کرده. شاخص قدرت نسبی یا همون RSI هم در محدوده منفیه که برای خرس‌ها یک مزیت محسوب می‌شه. اگه قیمت با برخورد به خطوط میانگین متحرک ریزشی باشه، به این معنیه که خرس‌ها توی هر فرصتی دارن اقدام به فروش می‌کنن. هر بار شکست عبور از خطوط میانگین باعث تقویت شدن احتمال شکست کانال صعودی بیت‌کوین به سمت پایین می‌شه.

با شکسته شدن کانال صعودی بیت، باید چشمامون رو به دو منطقه حمایتی ۱۸۶۰۰ و ۱۷۷۰۰ دلار بدوزیم، خطوط مقدمی که هرگز نباید شکسته بشن..

دوستان الان تنها راه نجات از این وضعیت شکسته شدن خطوط میانگین متحرک و عبور از منطقه مین‌گذاری شده ۲۲ تا ۲۳ هزار دلاره، در غیر اینصورت بیت زیر بیست هزار دلار غرق می‌شه.

بایننس کوین (BNB)

تحلیل تکنیکال بایننس کوین
تحلیل تکنیکال بایننس کوین

با اینکه بی‌ان‌بی نتونست مقاومت محدوده ۳۴۰ دلار رو بشکونه، اما همچنان با حمایت گاوها بالای ۲۷۵ دلار باقی مونده. توی نمودار هم نگاه کنید، بی‌ان‌بی جزو معدود ارزهایی بوده که ریزش زیادی از پارسال تا الان نداشته، پس توجه خیلی‌ها رو به خودش جلب کرده.

بهرحال، الان جنگ گاوهای بی‌ان‌بی سر پس گرفتن خط ۳۰۰ دلاره، با هر بار شکست گاوها، خرس‌ها دور برمیدارن و سعی می‌کنن BNB رو به زیر ۲۷۵ دلار بکشونن. در این حالت، بی‌ان‌بی ممکنه برای مدت طولانی توی یک محدوده رنج بزرگ بین ۱۸۳ تا ۳۳۸ دلار قرار بگیره که برای هولدرهاش اصلن خوشایند نیست.

اما کی می‌تونیم بفهمیم که اوضاع بی‌ان‌بی داره خوب میشه؟ زمانی که مقاومت ۳۴۰ دلار شکسته بشه و قیمت بالای اون بسته شه. اون وقته که دو تا هدف اصلی گاوها ۴۱۳ دلار و ۴۹۰ دلار خواهد بود.

ایاس (EOS)

تحلیل تکنیکال ایاس
تحلیل تکنیکال ایاس

ایاس یک الگوی سر و شانه معکوس تشکیل داده، اما شدوی بلند روی کندل روزانه این ارز نشون میده که فشار فروش توی سطوح بالا خیلی زیاده.

با اینکه خرس‌ها قیمت رو به زیر خط شکست ۱.۴۶ دلار برگردوندن، اما نکته مثبت اینجاست که گاوها اجازه ندادن قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یعنی ۱.۳۲ دلار باقی بمونه. این نشون میده که سطوح پایین‌تر برای طرفدارای ایاس برای خرید خیلی جذابه.

اگه گاوها قیمت رو بالای ۱.۴۶ دلار حفظ کنن، می‌تونه باعث شروع یک حرکت صعودی بشه و ایاس رو به ۱.۸۳ دلار برسونه که در این حالت تارگت ۲.۱۱ سنت هم دور از انتظار نخواهد بود.

این دیدگاه صعودی فقط در صورتی باطل می‌شه که قیمت زیر ۱.۲۴ دلار بسته بشه که در این صورت قیمت ایاس می‌تونه تا خط میانگین متحرک ۵۰ روزه یعنی ۱.۱۷ دلار پایین بیاد.

کوانت (QNT)

تحلیل تکنیکال کوانت
تحلیل تکنیکال کوانت

مجموعه‌ای از قله‌ها و حفره‌های ایجاد شده روی نمودار کوانت نشون می‌ده که این ارز دیجیتال در یک روند صعودی قرار داره. گاوها توی اصلاح بازار، روی قیمت ۱۰۰ دلار که خط میانگین متحرک ۵۰ روزه هم روش قرار گرفته، کوانت رو حمایت کردن تا حرکت صعودی ادامه پیدا کنه.

اگه قیمت بالای خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، یعنی ۱۱۱ دلار برگرده و بسته بشه، نشون از پایان اصلاح خواهد بود. در این صورت اولین تارگت کوانت ۱۲۴ دلار و بعد از اون ۱۳۳ دلار خواهد بود. تارگت‌های بعدی کوانت هم ۱۵۴ دلار و ۱۶۲ دلاره.

اما اگه روند صعودی به پایان رسیده باشه و نمودارها توی یک سرازیری قرار بگیرن، دو نقطه حمایتی خوب برای خرید این رمز ارز ۹۸ دلار و ۷۹ دلار خواهد بود.

چیلیز (CHZ)

تحلیل تکنیکال چیلیز
تحلیل تکنیکال چیلیز

اگه یادتون باشه هفته گذشته چیلیز رو باهم بررسی کردیم و گفتیم که خط RSIش توی منطقه اشباع خرید قرار گرفته. خیلی‌ها توی نقاط اشباع خرید شروع به سیو سود می‌کنن، به همین دلیل هم چیلیز که تا هفته پیش ۱۳۰ درصد ریکاور کرده بود، این هفته رشد خاصی رو مشاهده نکرد. اگه این وضعیت ادامه پیدا کنه، اصلاح چیلیز تا ۱۷ سنت می‌تونه ادامه داشته باشه.

بهرحال، نقاطی که با رسیدن بهش می‌تونیم به ادامه روند صعودی امیدوار باشیم، ۱۳سنت، ۱۷ سنت و ۲۰ سنته. جاهایی که به نشونه اصلاح عمل می‌کنن و برای گاوها خیلی وسوسه برانگیزن. بخاطر همین، می‌تونن باعث قدرت گرفتن دوباره روند صعودی این ارز دیجیتال باشن.

دوستان سپاس که با ما همراه هستید. لطفا حتما نقطه نظرات خودتون رو برای ما و سایرین کامنت بذارید تا همه بتونن با جمع بندی بهتری سبدشون رو مدیریت کنن. ما سعی می‌کنیم هر هفته دوشنبه‌ها تحلیل تکنیکال ۵ ارز منتخب هفته رو براتون تهیه کنیم.

با امید تجربه روزهای کریپتویی بهتر و بهتر. روزتون خوش و کیف پولتون سبز!