تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال در ابتدای سال 2019 (بیت کوین، اتریوم، ریپل و…)

مدیر عامل شرکت CoinList اندی برمبرگ انتظار دارد که سال 2019 برای بازارهای کریپوکارنسی (ارز رمز نگاری شده) از نظر قیمت یک سال آرام و بدون فراز و نشیب باشد، در حالی که شرکت‌های ارز دیجیتال روی توسعه محصولات و خدماتی که برای عموم مفید هستند تمرکز می‌کنند. با این حال چند تحلیل‌گر گفته اند که انتظار دارند تبادلات ارزهای دیجیتال مخصوصا قیمت اتریوم و بیت کوین کش و ریپل با سقوط همراه باشد و به مرور کاهش یابد. در حال حاضر قیمت بیت کوین نسبت به 6 ماه پیش با کاهش مواجه شده است.

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین (BTC) در سه روز گذشته افزایش قیمت داشته است. خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت بیت کوین را به زیر 3236 دلار برسانند. اگر قیمت از میانگین پایین‌تر بیاید و به کمتر از 3236 دلار برسد، تعداد ضرر و زیان‌ها کاهش می‌یابد. سطح حمایت بعدی 3000 دلار است که اگر شکسته شود، احتمالا روند نزولی خواهد داشت و به کمتر از 2600 دلار می‌رسد.

 اگر گاوها قیمت را در پایین‌تر از حد میانگین نگه‌دارند و آن را به سمت نزولی شدن سوق دهند، احتمال بروز یک تغییر در روند ارزهای دیجیتال وجود خواهد داشت. هرگونه جهش رو به بالای قیمت، در خط میانگین متحرک و بالاتر از آن، در خط روند نزولی با مقاومت رو به رو خواهد شد.

در صورتی که بیت کوین بتواند از حمایت ۳,۲۳۶ دلار حمایت کند و جهشی سریع از این سطح داشته باشد، تحلیل ما مبنی بر نزولی بودن نامعتبر خواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت اتریوم

طی چهار روز گذشته قیمت اتریوم بین 103.20 و 116.30 دلار قرار داشت. این احتمال وجود دارد که تا قیمت ۱۰۰ دلار شاهد سقوط این ارز دیجیتال باشیم. قیمت ۱۰۰ دلار مطرح شده در واقع یک حمایت روانی است که اگر این قیمت به زیر 100 دلار برسد، این احتمال وجود دارد که این ارز تا حدود 83 دلار سقوط داشته باشد. خطوط میانگین متحرک و شاخص RSI نشان می‌دهند که تعداد فروشندگان بیشتر از خریداران است.

تحلیل قیمت اتریوم

تحلیل قیمت بیت کوین کش

قیمت بیت کوین کش در حال حاضر در حدود 105 دلار است که این امکان وجود دارد به 121.3 دلار هم برسد. اگر شامل بسته حمایتی گاوها شود، می‌تواند قیمت آن تا 141 دلار افزایش یابد اما اگر قیمت از 121 دلار کاهش یابد، می‌تواند به زیر 100 دلار برسد و حتی پس از آن به زیر 73.5 دلار برسد. پیشنهاد می‌شود فعلا تا تثبیت بازار این ارز دیجیتال از خرید و فروش بیت کوین کش خودداری کنید.

تحلیل قیمت بیت کوین کش

تحلیل قیمت ریپل

ریپل در تاریخ 31 ژانویه سال 2019 از SMA-50 رد شد. قیمت ریپل اکنون ۰.۲۷۷۹۵ دلار قرار دارد که ممکن است این قیمت شکسته شود و به قیمت ۰.۲۴۵۰۸ برسد. با توجه به رو به پایین‌ بودن هر دو خط میانگین متحرک و شاخص RSI روند ریپل نزولی ست.

در صورتی که ریپل بتواند از حمایت بحرانی خود در قیمت ۰.۲۷۷ دلار دفاع کند و قیمت به بالای خطوط میانگین متحرک و خط روند نزولی برسد، سیر نزولی متوقف می‌شود و تحلیل ما مبنی بر نزولی بودن نامعتبر خواهد بود.

تحلیل قیمت ریپل

تحلیل قیمت لایت کوین

از 11 ژانویه قیمت لایت کوین بین 29.34 دلار و 33 دلار تغییر قیمت داشته است. گاوها تلاش کرده بودند تا قیمت را به بالای 33 دلار برسانند اما این تلاش با شکست مواجه شد. خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت لایت کوین را به عددی بین 29 دلار و 27.7 دلار برسانند.

اما پیش بینی می‌شود که قیمت لایت کوین به 36.42 دلار برسد و پس از آن حتی تا 40.78 دلار هم افزایش داشته باشد. اما اگر قیمت سیر نزولی داشته باشد و به زیر 29.34 دلار برسد، احتمال این که به 23.09 دلار برسد هم زیاد است.

تحلیل قیمت لایت کوین

منبع: cointelegraph