قیمت ارز دیجیتال بیت کوین درحالی در محدوده ۱۱,۰۰۰ دلار قرار دارد که اکثر آلت کوین‌ها نیز طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش قیمت مناسبی را تجربه کرده و سعی داشتند ارزش خود را در برابر دلار و بیت کوین افزایش دهند.

بیت کوین در محدوده ۱۱,۰۰۰ دلار

بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا که طی چند روز اخیر تغییر قیمت زیادی تجربه نکرده بود، پس از یک جهش قیمت ۲,۰۰۰ دلاری، بسیاری از سرمایه‌گذاران را غافلگیر کرده و با شکست محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار موفق شد سطح مقاومت ۱۰,۵۰۰ دلاری را نیز پشت سر بگذارد.

این ارز دیجیتال در ادامه مسیر صعودی خود طی ۲۴ ساعت گذشته بارها از مرز ۱۱,۰۰۰ دلار گذشت. با در نظر گرفتن این موضوع که قیمت بیت کوین هنوز در همین محدوده قرار دارد، می‌توان گفت احتمال افزایش مومنتوم و ادامه مسیر صعودی آن بسیار زیاد است.

بیت کوین در محدوده 11,000 دلار​

برخلاف روند صعودی شکل گرفته در نمودار، فروش بیش از حد در شاخص قدرت نسبی (RSI) می‌تواند منجر به اصلاح قیمت بیت کوین شود. آخرین باری که این شاخص در محدوده فروش  بیش از حد قرار داشت، بیت کوین با تجربه اصلاح قیمت ۲۰ درصدی به محدوده ۹,۶۰۰ دلار رسید.

در صورتی که این اتفاق دوباره تکرار شود، قیمت بیت کوین می‌تواند به سطح پشتیبانی ۱۰,۷۳۰، ۱۰,۴۰۰ و ۱۰,۰۵۵ دلار برسد. با این حال، حرکت بیت کوین در جهت مخالف می‌تواند قیمت آن را به سمت سطوح ۱۱,۴۰۰ و ۱۲,۰۰۰ دلار  هدایت کند.

جالب اینجاست که این افزایش قیمت بیت کوین همزمان با رشد قیمت طلا اتفاق افتاد و هر اونس از این فلز گرانبها با افزایش قیمت خود در محدوده ۱,۹۵۵ دلار قرار دارد.

بیت کوین در محدوده 11,000 دلار​

افزایش قیمت آلت کوین‌ها

ارزهای دیجیتال اتریوم و بایننس کوین نیز طی ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب با افزایش قیمت ۱ درصدی خود به ۳۲۱ و ۲۰ دلار رسیدند.

نقشه قیمت ارز‌های دیجیتال

سایر ارزهای دیجیتال برتر از جمله ریپل، بیت کوین کش، بیت کوین اس وی، کاردانو و لایت کوین نیز به ترتیب با افزایش قیمت ۸.۴، ۶.۴۵، ۳، ۳.۲ و ۵ درصدی خود به ۰.۲۴، ۶.۴۵، ۲۱۴، ۵۶ دلار رسیدند.

در پی این افزایش قیمت، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با افزایش ۱۸ درصدی هفتگی از ۲۷۶  به ۳۲۴  دلار رسید.منبع: Cryptopotato