قیمت بیت کوین و ارز دیجیتال

تحلیل قیمت بیت کوین و پیش‎بینی حرکت بعدی آن در بازار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین ، مهم‏‌ترین فاکتور در کسب موفقیت در بازار ارز دیجیتال

در حال حاضر یکی از جذاب‏‌ترین موضوعات در بین اهالی اقتصاد، بحث ارزهای دیجیتال می‏‌باشد که با ورود خود به بازارهای اقتصادی، نگرش افراد و سرمایه‏‌گذاران را در مورد راه‌‏ها و روش‏‌های کسب درآمد و سود به طور کلی مورد تغییر و تحول قرار دادند. به طوری که بسیاری از سرمایه‏‌گذاران از بازار ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از بهترین و راحت‏‌ترین پلتفرم‌‏های اقتصادی در راستای کسب درآمد نگاه می‏‌کنند.

در این بین مهم‏‌ترین فاکتور در کسب موفقیت در این بازار، مسئله‏‌ی پیچیده‏‌ی قیمت بیت کوین می‏‌باشد. یعنی در واقع اگر قصد دارید در بازار ارزهای دیجیتال به موفقیت برسید باید همواره با دقت و جدیت به دنبال تغییرات و نوسانات قیمت بیت کوین باشید. چرا که این بیتکوین است که به عنوان ارزش‏مندترین ارز موجود در بازار ارزهای دیجیتال مطرح بوده و کل بازار را تحت تأثیر خود در آورده است. حال در حالت کلی پیش‌‏بینی نوسانات قیمتی بیت کوین، کار بسیاری دشواری بوده ولی با در نظر گرفتن برخی از فاکتورهای اساسی که تأثیر مستقیم در قیمت بیت کوین دارند، تا حدودی با درصد خطای کم‏تری می‏‌توان در مورد تغییرات قیمت بیت کوین اظهار نظر نمود. در این راستا قصد داریم در مورد وضعیت فعلی قیمت بیت کوین و نوسانات احتمالی بعدی این ارز دیجیتال، اظهار نظر نماییم.

بیت کوین، در شرایط تصمیم‌گیری

در شرایط فعلی قیمت بیت کوین در چند روز اخیر در بین مرز قیمتی 7 هزار دلار در حال نوسان است و گاهی شاهد آن هستیم که قیمت این ارز دیجیتال با ارزش، در بالای 7 هزار دلار بوده و در برخی از اوقات روز نیز قیمت این ارز به زیر 7 هزار دلار نوسان می‌‏یابد. حال در شرایط فعلی، چه واکنشی را می‌‏توان از بیت کوین در روزها و حتی ساعات آینده در انتظار داشت. بسیاری از کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، این عقیده را دارند که بیت کوین در حال حاضر در یک شرایط تصمیم‌‏گیری قرار گرفته است. به طوری که این تصمیم‌‏گیری در مورد آینده‌‏ی قیمتی دو هفته‌‏ی بعد بیتکوین بسیار تأثیرگذار می‌‏باشد.

یعنی در واقع حرکت بعدی بیتکوین در این روزها، هر چه باشد، تأثیرات آن را تا حدود چند هفته به طور جدی تجربه خواهیم نمود. ولی در اصل این تصمیم‌‏گیری مربوط به چه می‏‌باشد. کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال این عقیده را دارند که بیت کوین در یک دو راهی قرار گرفته است، دو راهی‏‌ای که یک طرف آن رساندن قیمت خود به بالای 7 هزار و 500 دلار بوده و طرف دیگر آن نیز رسیدن قیمت بیت کوین به حدود 6 هزار و 500 دلار می‌‏باشد. در واقع نوسان شدید بعدی قیمت بیت کوین هر چه باشد، احتمالاً در راستای آن شاهد نوسان 500 دلاری قیمت این ارز خواهیم بود. البته این نوسان 500 دلاری به صورت آنی نبوده و احتمالاً در طی چندین روز و بتدریج شاهد آن خواهیم بود.

نوسانات قیمت بیت کوین

پس در گام اول باید دید که این نوسانات رو به بالا و پایین اندک قیمت بیتکوین در مرز 7 هزار دلار بالاخره به سمت بالا متمایل خواهد شد یا این که مثل هفته‌‏های اخیر دوباره در بازه‏‌ی 6 هزار دلار سیر خواهد نمود. لذا پیش‏‌بینی می‌‏شود که این تصمیم‌‏گیری با یک نوسان 100 تا 150 دلاری شکل نهایی را به خود بگیرد و شاهد شروع دوران جدیدی در مورد تغییرات قیمت بیتکوین در بازار ارزهای دیجیتال باشیم که همه‌‏ی ارزهای دیجیتال دیگر موجود در بازار نیز از این تغییرات بی‏‌بهره نخواهند بود.