سه شنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۱
قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین – ۱۹ خرداد

با مشاهده نمودار قیمت ارز دیجیتال بیت کوین ، پیش بینی‌های قبلی من ( نویسنده ) مبنی بر وجود الگوی دو دره ( double bottom ) در نمودار این ارز دیجیتال رنگ واقعیت می‌گیرد. اگرچه به طور کامل به هدف مورد نظر دست نیافت ولی حجم معاملات انجام شده در بازار وضعیت نسبتا خوبی دارد و با در نظر گرفتن این موارد می‌توان به این نتیجه رسید که فعلا تصحیح قیمت به صورت کامل شکل نگرفته است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

قیمت ارز دیجیتال اتریوم

در تحلیل تکنیکال نمودار قیمت ارز دیجیتال اتریوم هم یک خط گردن ( neckline مربوط به الگوی سر و شانه ) نسبتا بزرگ  و مهم در محدوده ۲۳۰ دلار قابل مشاهد بود که ما انتظار یک عکس العمل قوی به محض شکسته شدن این قیمت از ارز دیجیتال اتریوم داشتیم. در مورد بیت کوین این اتفاق در محدوده ۷۵۰۰ دلار اتفاق خواهد افتاد. شاید به وضوح الگوی سر و گردن زیبایی در تصویر نمودار این ارز دیجیتال مشاهده نکنیم ولی می‌توان گفت که به طور قطع این الگو در نمودار فعلی بیت کوین وجود دارد و رفتار قیمت این ارز  در زمان شکل گیری خط گردن در نمودار  بسیار مهم است.

اگرچه یک پیش زمینه گاوی در پس نمودار سر و گردن وجود دارد ولی طی دو سال اخیر در موارد بسیاری مشاهده شده است که الگوهای نموداری تغییر شکل داده و به یک الگوی دیگر تبدیل شده‌اند. در مورد نمودار ارز دیجیتال بیت کوین هم در صورت شکست ناموفق قیمت این ارز، الگوی سرو شانه موجود در این نمودار می‌تواند به الگوی وج ( wedge ) تبدیل شود که البته در این صورت هم نشانه‌های بازار گاوی قابل رویت خواهد بود ولی به طور کلی هر چه قدرت روند شکل گرفته بیشتر باشد پیش بینی درباره رفتار آینده آن ارز هم راحت‌تر خواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم

در این قسمت احتمال وجود سه حالت از رفتار قیمت ارز دیجتال بیت کوین دور از انتظار نیست:

  1. به رشد صعودی خود در محدوده بالای ۷۷۵۰/۷۸۰۰ دلار ادامه دهد.
  2. با شکست قیمت در محدوده ۷۵۰۰ دلار و با حجم معاملات قابل قبول در بازار و همچنین با ایجاد حرکات آهسته منجر به تشکیل سطح حمایتی در منطقه ۷۰۰۰/۷۳۰۰ دلار شود و به دنبال آن، الگوی گاوی وج قدرتمند شکل بگیرد.
  3. شکست قیمت در محدوده ۷۸۰۰ دلار و به دنبال آن یک افت قیمت سریع به ۷۰۰۰ دلار داشته باشد که در این صورت وجود الگوی سر و شانه در نمودار شکل پر رنگ تری به خود خواهد گرفت و قیمت هدف ۶۲۰۰ دلاری هم قابل پیش بینی خواهد بود.

پس اگر قیمت این ارز دیجیتال در محدوده ۷۸۰۰ دلار تثبیت شود  الگوی سر و شانه تکمیل نشده است در نتیجه تا زمانی که قیمت بیت کوین در بالای این محدوده قرار دارد احتمال تشکیل الگوی سر و شانه ضعیف است ولی در صورت شکست قیمت ۷۸۰۰ دلار احتمال افت قیمت هم دور از انتظار نیست. در صورت شکست قیمت در محدوده خط گردن، شکل گیری الگوهای مختلف در نمودار به چندین عامل مختلف بستگی دارد. مهمترین عامل برای شکل گیری الگوهای مختلف در نمودار قیمت یک ارز دیجیتال، حجم معاملات شکل گرفته در بازار و سرعت معاملات می‌باشد.

قیمت بیت کوین در آینده

در حال حاضر حتی اگر الگوی H&S ( سر و گردن ) هم در نمودار این ارز دیجیتال مشاهده نشود به معنای پایان یافتن روند گاوی نیست. با توجه به رالی افزایش قیمت ماه‌های اخیر این ارز دیجیتال، تصحیح قیمت در سطوح ۶۰۰۰/۶۵۰۰ دلار هم اتفاق عجیبی به شمار نمی‌رود. افرادی که ادعای رسیدن قیمت بیت کوین به ۳۰۰۰ دلار را دارند فقط در حد حدس و گمان گفته‌های خود را اظهار می‌کنند و در واقع طبق قانون به خصوصی ادعاهای خود را بیان نمی‌کنند. به هر حال حجم معاملات انجام شده در بازار هم ابزار بسیار مهمی برای پیش بینی آینده قیمت هر ارز دیجیتال به شمار می‌رود. پس تا ظاهر شدن علائم قدرتمند‌تر در بازار فعلا هیچ پیش بینی قاطعانه درباره آینده قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در اختیار خوانندگان قرار نمی‌دهیم. دایره زرد رنگ در سمت راست نمودار، موقعیت کنونی ما را نشان می‌دهد.

تحلیل های قبلی

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

تحلیل های جدید

تحلیل قیمت بیت کوین