خرید ارز در زمان سقوط قیمت ارز دیجیتال

خرید یک ارز دیجیتال در شرایط سقوط قیمت

خرید یک ارز دیجیتال در شرایط سقوط قیمت ، یک حرکت تا چه حد استراتژیک است؟

خرید ارز در زمان سقوط قیمت

بازار ارز دیجیتال یکی از محبوب‏‌ترین بازارها برای سرمایه‌‏گذاران

همانطور که می‌‏دانید، بازار ارز دیجیتال یکی از محبوب‏‌ترین بازارها برای سرمایه‌‏گذاران در راستای کسب سودهای مناسب در زمان کوتاه می‏‌باشد. به طوری که حتی یک فرد تازه وارد در بازار ارز دیجیتال نیز اگر بتواند تصمیمات و استراتژی‌‏های مناسبی را به کار گیرد، قادر است در مدت زمان کوتاهی به سود بسیار مناسبی از سرمایه‏‌گذاری‌‏های خود دست یابد. البته بیش‏تر استراتژی‏‌ها و سرمایه‌‏گذاری‏‌های بازار ارز دیجیتال، ریسکی بوده و فرد سرمایه‌‏گذار برای رسیدن به سود بالا، باید شهامت لازم را برای خرید و فروش ارز دیجیتال در زمان مناسب داشته باشد. در واقع می‏‌توان گفت که با داشتن یک استراتژی تقریباً امیدوار کننده و شهامت اجرای آن توسط فرد سرمایه‌‏گذار، این فرد می‌‏تواند با دخیل کردن مقداری فاکتور شانس، در استراتژی خود موفق شده و به هدف خود از سرمایه‌‏گذاری دست یابد.

ریسک در زمان کاهش قیمت یک ارز دیجیتال

یکی از این شرایط ریسکی، در زمان کاهش قیمت یک ارز دیجیتال اتفاق می‏‌افتد. بسیاری از کارشناسان حوزه‏‌ی ارزهای دیجیتال، کاهش قیمت یک ارز دیجیتال را شرایط بسیار مناسبی برای سرمایه‏‌گذاری در آن ارز دیجیتال در نظر می‏‌گیرند. البته این عمل و استراتژی نیز مانند سایر استراتژی‌‏های موجود در بازار، یک عمل بسیار ریسک‌ی‏ای می‌‏باشد. چرا که در اغلب موارد مشاهده شده که با کاهش قیمت یک ارز دیجیتال مشخص، فرد سرمایه‌‏گذار به امید افزایش قیمت دوباره‌‏ی آن ارز، اقدام به خرید ارز دیجیتال کرده ولی در یک حرکتی مخربانه، ارز دیجیتال روند کاهش قیمت خود را به صورت دراز مدت ادامه داده و در نتیجه، سرمایه‏‌ی فردی که نسبت به خرید آن ارز اقدام کرده‏‌بود، تباه شده است.

این سناریو، یکی از رایج‌‏ترین سناریوهای اتفاق افتاده در سرمایه‏‌‌گذاری‏‌های بازار ارز دیجیتال می‏‌باشد و قطع به یقین هر یک از سرمایه‏‌گذاران یکبار هم که شده، این شرایط را تجربه کرده‌‏اند و با شرایط از دست رفتن سرمایه‏‌ی خود رو به رو شده‌‏اند. مگر این که فرد سرمایه‌‏گذار یک شخصیت بسیار محتاطی داشته و اصلاً میانه‌‏ای با ریسک کردن نداشته باشد که داشتن چنین شخصیتی برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال مناسب نبوده و بعد از مدتی مشخص، نه فرد، موفق به کسب درآمد شده و نه این که با ضرر آن چنانی مواجه خواهد شد و در این بین فقط وقت سرمایه‌‏گذار تلف شده است.

سناریوی متفاوت ریسک در شرایط کاهش قیمت یک ارز

حال سناریوی متفاوت ریسک در شرایط گفته شده در بالا را در نظر بگیرید. اگر فرد در شرایط کاهش قیمت یک ارز، نسبت به خرید آن اقدام نماید و بعد از مدتی کاهش قیمت، شاهد افزایش دوباره‏‌ی قیمت آن ارز شویم، فرد توانسته یک استراتژی بسیار سودمندی را انجام دهد و در نتیجه سود مناسبی نصیبش می‏‌شود. در عین حال در این گونه از استراتژی‏‌های با ریسک بالا، باید دقت داشته باشید که وضعیت قیمت ارز مورد نظر را در زمان‌‏های قبلی بررسی نمایید و بر اساس این تاریخچه‌‏ی قیمت، مناسب‏‌ترین زمان ممکن را برای خرید آن ارز در نظر بگیرید.

این مقاله در شرایطی نوشته شده است که قیمت بیت کوین در روزهای اخیر دوباره در شرایط سقوط قرار داشته و انجام یک تحلیل مناسب و خرید این ارز در زمان درست، می‏‌تواند افراد سرمایه‌‏گذار را برای رسیدن به سود مناسب، کمک نماید. لذا شرایط بیت کوین را به صورت لحظه‏‌ای در نظر داشته باشید و با توجه به تاریخچه‌‏ی نوسان قیمت این ارز در طول یک ماه اخیر، سعی کنید در مناسب‏‌ترین زمان ممکن، نسبت به خرید این ارز، اقدام نمایید. البته این که خرید ارز دیجیتال بیت کوین در این شرایط، تا چه حد یک استراتژی موفق محسوب می‎شود در جای خود نیاز به ساعت‌‏ها بحث دارد و این خود سرمایه‌‏گذار است که با تصمیم‌‏های گرفته شده، آینده‏‌ی خود در بازار ارزهای دیجیتال را رقم می‏‌زند.