پنج‌شنبه 30 شهریور 1402
استراتژی قیمت بیت کوین و ارز دیجیتال

استراتژی معاملاتی در اوضاع نابسامان قیمت بیت کوین

در اوضاع نابسامان قیمت بیت کوین ، باید چه نوع استراتژی‎های معاملاتی را در پیش برد؟

کاهش قیمت بیت کوین

وضعیت کنونی قیمت بیت کوین

همان‌طور که می‏‌دانید بیت کوین روزهای خوبی را در بازار ارزهای دیجیتال تجربه نمی‏‌کند و قیمت این ارز در یک بازه‏‌ی زمانی تقریباً یک هفته‌‏ای، در حدود 2 هزار دلار بیش‏تر کاهش داشته است که بسیاری از سرمایه‏‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال را با نگرانی رو به رو کرده است. حال سایت ” excoino ” در مقاله‏‌ای که دیروز منتشر کرده بود، گفته بود که قیمت بیت کوین که در آن زمان در 6 هزار و 600 دلار بود، تا 6 هزار و 300 دلار کاهش قیمت خواهد داشت که این پیش‏‌بینی کاملاً به صورت صحیح به واقعیت تبدیل شد.

البته درست بودن این پیش‏‌بینی، هم جنبه‏‌های مثبتی دارد و هم جنبه‌‏های منفی، مثبت از این نظر که کاربران سایت از طریق این پیش‌‏بینی درست، توانستند که قبل از وقوع فاجعه، اقدامات لازم را کرده و از ضرر مالی بدور باشند و منفی از این نظر که هر روز که می‌‏گذرد، ارزش سهام بازار ارزهای دیجیتال، دچار کاهش قیمت می‌‏شود و این امر باعث ضرر مالی سرمایه‌‏گذاران و افراد علاقه‌‏مند به این زمینه شده است. ولی به راستی، شرایط به وجود آمده به معنای اتمام کار و امید در بازار ارزهای دیجیتال است؟ باید بگوییم که به هیچ  وجه این شرایط، دلیلی برای پایان فعالیت و سوددهی در بازار ارزهای دیجیتال نمی‌‏باشد و سرمایه‎گذاران ارزهای دیجیتال در شرایط موجود نیز به راحتی می‏‌توانند، نسبت به کسب درآمد و سود از بازار ارزهای دیجیتال، اقدام نمایند.

نجات دوباره‌ی بیت کوین

توجه داشته باشید که یک سال پیش قیمت بیت کوین تقریباً در این حد بوده و سپس در یک انفجار قیمتی، توانسته بود که قیمت خود را به 20 هزار دلار برساند. حال نیز جای نگرانی اصلاً نبوده و با انجام استراتژی‌‏های خرید مناسب، به عنوان یک سرمایه‏‌گذار، می‏‌توانید به سود مدنظر خود دست یابید. البته برای این کار باید استراتژی‌‏های قبلی خود را تغییر داده و با رویکرد جدیدی به وضعیت خرید و فروش‌‏های خود در بازار ارزهای دیجیتال، نگاه کنید. در این راستا، توصیه‌‏های سرمایه‏‌گذاری بدین شرح در اختیار شما قرار می‌‏گیرد.

اول این که در موقع کاهش قیمت بیت کوین، سعی کنید که مقدار بیت کوین در دسترس خود را به تتر تبدیل نمایید تا بدین ترتیب، ارزش سرمایه‌‏ی شما حفظ شود و حتی با کاهش قیمت بیت کوین، در یک استراتژی خرید دیگر، نسبت به خرید بیت کوین‏‌های جدید اقدام نموده و با افزایش دوباره قیمت بیت کوین و فروش آن، به سود مناسبی دست یابید.

استراتژی های دیگر

در عین حال یکی دیگر از استراتژی‎های خرید در چنین شرایطی، این است که سعی کنید معاملات قبلی خود را که قبل از ارزان‏‌تر شدن بیت کوین انجام داده بودید، متوقف و لغو کنید و سعی کنید همواره به روز بوده و با توجه به قیمت لحظه‌‏ای بیت کوین نسبت به خرید و فروش‌‏های جدید خود اقدام نمایید. در این بین درست است که برخی از ارزها در اثر کاهش قیمت بیت کوین، با کاهش قابل توجه سهام خود رو به رو می‌‏شوند ولی برخی از ارزهای دیگر نیز هستند که در یک عکس العمل برعکس، افزایش قیمت پیدا می‏‌کنند، سعی کنید با بررسی‌‏های لحظه‏‌ای بازار، از چنین اتفاقاتی با خبر شوید.

چرا که باعث کسب سود بسیار مناسبی در شرایط بد و نابسامان بازار می‌‏شوند. در عین حال سعی کنید که خریدهای خود را با اهداف کوتاه مدت انجام دهید و به فکر اهداف بلند مدت نباشید که این مورد مربوط به سایر ارزهای دیجیتال می‏‌باشد. امیدواریم در این شرایط بازار ارزهای دیجیتال با در دستور کار قرار دادن استراتژی‎های مناسب، موفق به کسب سود مدنظر خود شوید.

2 نظرات

  1. مطالبتون رو همیشه دنبال میکنم
    وعالی هست
    تشکر