دوشنبه , ۲۷ دی ۱۴۰۰
استخراج بیت کوین

روش های استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین می تواند بسیار سودآور باشد به شرطی که برق ارزان و سخت افزار مناسب این کار را داشته باشید. به خاطر داشته‌ باشید که استخراج بیت کوین رقابتی است. کشور چین به دلیل برق ارزان‌تر غالب استخراج بیت کوین جهان را در اختیار دارد.

شما می‌توانید با CPU و گرافیک‌های قوی خودتان سیستم استخراج را جمع آوری و نصب کنید. اما این کار نیاز به دانش کافی دارد بنابراین دستگاه‌های آماده زیادی برای استخراج، عرضه شده‌اند.

ماینر بیت ‌کوین ASIC چیست؟

با گسترش شبکه بیت ‌کوین و تراکنش‌های آن، استخراج بیت کوین با کامپیوتر‌های معمولی اصلا به ‌صرفه نیست. برای استخراج به ‌صرفه بیت کوین به سخت‌افزار تخصصی ASIC نیاز خواهید‌ داشت.

ابتدا ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را برای پردازنده‌‌های کامپیوتری (CPU) طراحی کرد. بعد از چند سال استخراج‌ کنندگان بیت کوین کشف کردند که می‌توانند از کارت‌های گرافیکی قدرت بیشتری داشته‌باشند و از کارت‌های گرافیکی توسط ساخته‌شده توسط ASIC ها (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) استفاده کردند.

امروزه تمام استخراج‌های بزرگ و اصلی بیت‌کوین بر روی سیستم‌های تحت ASIC انجام می‌شود. به نوعی سخت‌افزارهای ASIC بیت ‌کوین متخصص استخراج بیت ‌کوین و هسته‌ اصلی دستگاه‌های استخراج بیت ‌کوین هستند.

ویژگی‌هایی که باید برای خرید دستگاه استخراج بیت کوین در نظر بگیرید

چند عامل مهم برای خرید دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین تحت ASIC باید در نظر گرفته شود:

میزان هش

دستگاه استخراج بیت ‌کوین موردنظر چند هش در ثانیه تولید می‌کند؟ هش بیشتر درآمد بیشتر.

کارامدی

شما باید نسبت به میزان سرمایه و درآمدی که می‌خواهید، دستگاهی را انتخاب کنید که مصرف برق آن با سرمایه و درآمد موردنظر شما سازگار باشد. برق خانگی در بسیاری از کشورها از جمله ایران، قیمت بالایی دارد و مصرف برق دستگاه‌های استخراج بسیار بالا است. به همین دلیل برای استخراج به صرفه باید از برق صنعتی استفاده کنید.

قیمت

این عامل هم نسبت به سرمایه شما باید موردتوجه قرارگرفته شود. همچنین زمان بازگشت سرمایه و سوددهی هم باید در نظر گرفته شود.

دستگاه استخراج را فقط بر اساس قیمت یا فقط هش ریت خریداری نکنید. بهترین دستگاه ASIC، کارآمدترین آن است. هدف پول است.

کارآمدترین دستگاه استخراج

کارآمدی دستگاه استخراج به این معناست که برای هر هش ریت، هزینه برق کمتری پرداخت کنید.

دستگاه استخراج در فروشگاه‌های اینترنتی

سایت‌های زیادی وجود دارند که این دستگاه‌ها را برای فروش گذاشته‌اند . آمازون و ای بی هم دستگاه‌های آماده استخراج را با قیمت‌های مناسب به فروش می رسانند. البته به دلیل تحریم های ایران، خرید مستقیم دستگاه‌های استخراج از این سایت‌ها امکان پذیر نیست.

بررسی سودآوری

شما می‌توانید با نرم‌افزارهای محاسبه سود آوری استخراج، نسبت به قیمت برق، هش ریت و میزان برق مصرفی پاور دستگاه، سود خود را محاسبه کنید. حتما مطمئن شوید که هزینه‌های برق را به درستی حساب می‌کنید چون سود و ضرر واقعی در این کار به مصرف برق خیلی بستگی دارد.

معرفی اجمالی دستگاه‌های استخراج بیت کوین ASIC

Bitmain Antminer S9

دستگاه Antminer R4 بعد از مدل S9 و T9 یکی از دستگاه‌های استخراج محبوب شرکت Bitmain است. از این دستگاه به عنوان دستگاه خانگی استخراج هم نام برده می‌شود. با قدرت ۸٫۷ تراهش و مصرف انرژی ۸۴۵ وات، یکی از کارآمدترین دستگاه‌های استخراج است. برای کم‌ تر کردن صدای دستگاه،از فن کوچکتری نسبت به مدل بالا بهره می‌برد، بنابراین نیاز به محیط خنک‌تری برای این دستگاه دارید. قیمت این دستگاه از ۱۱۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار در فروشگاه‌های مختلف متغیر است. با مصرف برق صنعتی بعد از حدود ۱۵۰ روز سرمایه اولیه خرید بر می‌گردد. با برق مناسب حدود ۰٫۰۱ بیت‌کوین در هفته سود استخراج این دستگاه خواهد بود.

تجهیزات موردنیاز استخراج

علاوه بر دستگاه‌های ASIC استخراج، به تجهیزات جانبی دیگری در فرایند استخراج نیاز است:

منبع تغذیه یا پاور

سخت‌افزارهای استخراج بیت کوین نیاز به دستگاه منبع تغذیه یا پاور قوی برای استفاده از برق دارند.

فن‌های خنک‌کننده

سیستم‌های استخراج بیت‌کوین گرمای بسیار زیادی تولید می‌کنند. محیط خنک و استفاده از فن های قوی برای عملیات استخراج بسیار مهم است.

استخراج بیت کوین بدون سخت افزار قوی؟

امکان استخراج با سیستم‌های خانگی وجود دارد اما اگر قصد کسب درآمد دارید آن را فراموش کنید. همچنین با اجاره کردن سرویس‌های ابری می‌توانید بدون سخت افزار استخراج را انجام دهید که البته به دلیل نوسانات بازار ارزهای دیجیتال ممکن است کمی ریسک به همراه داشته باشد.

در ادامه روش استخراج ابری را نیز برای شما آورده‌ایم.

راهنمای استخراج ابری

در استخراج ابری، شما می‌توانید بخشی از سخت‌افزار شرکت‌های بزرگ را برای عملیات استخراج اجاره کنید. با این کار شما فقط به یک کامپیوتر ساده برای ارتباطات و یک کیف پول نیاز خواهید داشت.

مزایای استخراج ابری

 • بدون نیاز به مکان
 • بدون هزینه برق اضافی
 • بدون نیاز به تجهیزات
 • مشکلات خنک کردن تجهیزات وجود ندارد
 • به تامین و تنظیم کنندگان تجهیزات نیاز نخواهید داشت

معایب استخراج ابری

 • ریسک کلاهبرداری
 • استخراج غیرشفاف
 • هیجان کمتر (اگر شما یک عاشق کامپیوتر هستید که جمع آوری سیستم را دوست دارید!)
 • سود پایین تر – اپراتورها باید هزینه‌های خود را تامین کنند
 • نوسانات قیمت که ممکن است باعث کم شدن سود یا توقف فعالیت شود
 • عدم کنترل و انعطاف پذیری

انواع استخراج ابری

به طور کلی، سه نوع استخراج از راه دور وجود دارد :

 1. استخراج میزبانی(Hosted mining)

اجاره یک دستگاه استخراج که توسط ارائه دهنده میزبانی شده است.

 1. استخراج میزبانی مجازی(Virtual hosted mining)

یک سرور خصوصی مجازی (کلی) ایجاد کرده و نرم افزار استخراج خود را نصب کنید.

 1. قدرت هش اجاره‌ای(Leased hashing power)

اجاره مقداری قدرت هش، بدون داشتن یک کامپیوتر فیزیکی یا مجازی شخصی و اختصاصی. (این روش محبوب ترین روش استخراج ابری است.)

سایت های معتبر استخراج ابری

سایت‌های زیادی برای ارائه سیستم‌های ابری وجود دارند. در این‌جا سه سایت بزرگ و پیشرو در این حوزه را معرفی می‌کنیم:

۱- hashflare

این سایت قدرت هش مورد نیاز برای ارز‌های بیت‌کوین، اتریوم، دش و زدکش را در اختیار شما قرارخواهد داد. آدرس سایت : www.hashflare.io

۲- genesis-mining

یکی از بزرگترین سایت‌های اجاره دهنده قدرت هش با قابلیت استخراج ارزهای بیتکوین ، اتریوم ، لایت کوین، دش ، زدکش و مونرو. آدرس سایت: www.genesis-mining.com

۳- hashnest

در این سایت می‌توانید مقداری از قدرت هش دستگاه‌های شرکت bitmain را اجاره کنید. آدرس سایت: www.hashnest.com

بیت‌کوین ماینررهای USB

تا چند سال پیش بیتکوین ماینرهای USB راه خوبی برای کسب درآمد بودند. اما با گسترش بیتکوین و سخت شدن استخراج، این ماینرها به دلیل قدرت هش کم دیگر مناسب این کار نیستند.