بازار ارز دیجیتال بیت کوین

روند حرکت قیمت بیت کوین در سال جدید چگونه خواهد بود؟

یکی از سرمایه‌گذاران مطرح حوزه کریپتوکارنسی اعلام کرده است: قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در سال 2020 به 12,000 دلار خواهد رسید.

مایک نواگریتز ( Mike Novagratz ) مدیر عامل دیجیتال گلکسی در پیغام تویینری خود در تاریخ 28 دسامبر، پیش بینی کرد ارز دیجیتال بیت کوین در سال جدید به محدوده 12,000  دلار دست خواهد یافت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور بعدی نخواهد شد!

این کارآفرین برتر و حامی بیت کوین در ادامه اظهارات خود بیان کرد: دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی ایالت متحده آمریکا شانس زیادی برای شرکت در انتخابات پیش روی این کشور ندارد و با اختلاف زیاد از دور انتخابات کنار گذاشته خواهد شد. ترامپ که یکی از منتقدان بیت کوین است در ماه جولای سال جاری صحبت‌هایی در مورد ماهیت مشکوک ارزهای دیجیتال ارائه کرده بود.

ارز دیجیتال بیت کوین

نواگریتز گفت: به عقیده من دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی ایالت متحده آمریکا برنده نخواهد شد و من حتی حاضر به شرط بندی 130 دلاری ( معادل یک اتریوم ) بر سر این موضوع با یکی از کاربران توییتر شده‌ام.

نواگریتز: بیت کوین به 20,000 دلار خواهد رسید

پس از افزایش قیمت شکل گرفته در بازار بیت کوین در سال 2019، مایک نواگریتز روند شکل گرفته را ادامه دار خواند و گفت بیت کوین به طی مسیر صعودی خود ادامه خواهد داد. در اوایل می سال 2019 و زمانی که قیت بیت کوین به محدوده 6,000 دلار نزدیک شد نیز مایک نواگریتز اعلام کرد قیمت این ارز دیجیتال طی 18 ماه آینده به 20,000 دلار خواهد رسید.

با اینکه حرکات اخیر قیمت بیت کوین شور و اشتیاق علاقمندان به ارزهای دیجیتال را کم کرده است ولی با این حال، کم نیست تعداد کسانی که عقیده دارند قیمت بیت کوین در سال آینده روزهای هیجان انگیزی را سپری خواهد کرد. در حال حاضر هم وضعیت شاخص‌های تکنیکال نشان از شروع بازار گاوی دارند، حتی اگر قیمت بیت کوین در محدوده 7,000 دلار باقی بماند.

پیش بینی بیت کوین 1 میلیون دلاری

در ماه دسامبر سال جاری بار دیگر جان مکافی اعلام کرد قیمت بیت کوین تا پایان سال 2020 به یک میلیون دلار خواهد رسید. وی همچنین در پیام توییتری خود عنوان کرد، ترجیح می‌دهد تمرکز خود را از موضوع ارزهای دیجیتال کمتر کرده و به طور جدی به رقابت با دونالد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری فکر کند، گرچه می‌داند شانس برنده شدن در این انتخابات را نخواهد داشت!

ارز دیجیتال بیت کوین

با اینکه قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در نیمه اول سال 2019 با روند صعودی همراه بود، ولی خرس‌ها در نیمه دوم سال، وارد میدان شده و قدرت را در دست گرفتند. آن‌ها توانستند قیمت این رمز ارز را به سطوح 6,400 دلار هدایت کنند.

پس از رالی افزایش قیمت شکل گرفته از سطح 6,400 دلار، حرکات این ارزدیجیتال به صورت جانبی در محدوده 7,000 دلار ادامه پیدا کرد. ولی به نظر می‌رسد رفتار قیمت این ارز دیجیتال در سال آینده باب میل گاوها باشد. وجود نشانه‌های گاوی خبر از افزایش قیمت در سال جدید می‌دهند، تا حدی که احتمال ثبت رکورد جدید در قیمت این ارز دیجیتال هم دور از انتظار نیست.

عوامل فاندامنتال صعودی در بازار بیت کوین

در حال حاضر ارز دیجیتال بیت کوین با افزایش 1 درصدی خود در محدوده 7,450  دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. قیمت بیت کوین در اوایل هفته جاری به سطوح 7,000 دلار نزدیک شده بود.

توجه داشته باشید که بیت کوین، قیمت خود را در روزهای آغازین سال 2019 از محدوده 3,400 دلار شروع کرده بود. پس به جرات می‌توان گفت نمودار قیمت بیت کوین علی رغم تمامی نوسانات خود، طی یک سال جاری با افزایش همراه بوده و شمع نمودار سالانه این ارز دیجیتال به رنگ سبز نقاشی می‌شود.

در همین راستا بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند دارندگان بیت کوین، سال جدید بسیار خوبی پیش رو داشته و از افزایش قیمت بیت کوین طی سال جدید لذت خواهند برد. آن‌ها معتقدند عواملی مثل تقاطع طلایی شکل گرفته در نمودار، کانال صعودی موجود در نمودار و علاقه روزافزون جامعه کریپتو به قراردادهای آتی همگی نشانه‌های شکل گیری یک بازار گاوی در سال جدید هستند.

ارز دیجیتال بیت کوین

همچنین وجود عواملی مثل افزایش حجم معاملات انجام شده در قراردادهای آتی بکت و رکورد جدید نرخ هش شبکه بیت کوین نیز احتمال تشکیل بازار گاوی در سال آینده را قوی‌تر می‌کنند.

ویلی وو ( Willy Woo ) یکی از تحلیل‌گران برتر ارز دیجیتال بیت کوین در پاسخ به این سوال که آیا بازار بیت کوین روند خرسی را شروع کرده است گفت:

به نظر من بیت کوین تنها در فاز نهایی تجمع قرار دارد  و این موضوع به منزله شروع بازار گاوی این ارز دیجیتال در نظر گرفته می‌شود.

تمام این موارد به این نکته اشاره دارد که ارز دیجیتال بیت کوین روزهای صعودی باورنکردنی را در سال جدید پیش رو خواهد داشت. البته در نظر داشته باشید که احتمال هر گونه کاهش قیمت قبل از دستیابی به سطوح بالاتر دور از انتظار نیست.

دوستان کریپتویی، هدف اکسکوینو گسترش افق دید کاربران محترم در زمینه ارزهای دیجیتال، آشنایی با این بازار مالی جذاب و تکنولوژی نوظهور است. موارد ذکر شده را به عنوان توصیه برای سرمایه گذاری خود در نظر نگیرید.