یکی از معامله‌گران برتر ارزهای دیجیتال بر این باور است در صورت بسته شدن شمع روزانه قیمت بیت کوین در محدوده بالای سطح 10,500 دلار، احتمال تشکیل الگوی وایکوف(Wyckoff) افزایش خواهد یافت. این فرد همان کسی بود که  در ابتدای سال 2020 و چند ماه قبل از شروع بازار نزولی ارزهای دیجیتال، پیش بینی خود مبنی بر رسیدن قیمت بیت کوین و ریپل به سطح 3,000 و 0.11 دلار را پیش بینی کرده بود.

وی با انتشار نمودار زیر در تاریخ 7 سپتامبر(17 شهریور) بیان کرد حرکات قیمت اخیر ارز دیجیتال بیت کوین شباهت بسیار زیادی به تغییرات قیمت سهام شرکت اپل داشته و می‌تواند منجر به شکل گیری الگوی وایکوف شود.

با مشاهده شباهت‌های موجود بین حرکات قیمت‌ سهام اپل و ارز دیجیتال بیت کوین می‌توانیم بگوییم در صورتی که این رمز ارز موفق به پشت سر گذاشتن سطح 10,500 دلار شود، احتمال افزایش قیمت هم بیشتر شده و حرکت قیمت در محدوده بین 11,000 تا 12,000 دلار دور از انتظار نخواهد بود.

نمودار روند صعودی قیمت بیت کوین

این تحلیلگر اخیرا عنوان کرده است که قرار گیری قیمت بیت کوین در محدوده 9,000 دلار به معنی سلامت روند بلند مدت این رمز ارز می‌باشد.

وی تحلیل اخیر خود را بر مبنای حرکات قیمت فراکتالی بازار نزدک پس از رکود بزرگ اقتصادی شکل گرفته در سال 2008  بیان کرد. بنابراین تا زمانی که ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده  9,000 دلار باقی مانده است، در وضعیت مشابه بازار نزدک قبل از شروع رالی افزایش قیمت  در سال 210  قرار دارد.

تمام چشم‌ها به بازارهای سنتی دوخته شده است

اگرچه بسیاری از تحلیلگران بر این باورند بیت کوین راه خود را از سایر بازارهای مالی جدا کرده است، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد حرکات قیمت بیت کوین تا حد زیادی از بازارهای سنتی تبیعیت می‌کند.

برای مثال روز گذشته در پی افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت طلا و بازار سهام، قیمت بیت کوین هم با افزایش همراه بود.

در همین راستا تحلیلگران معتقدند عواملی مثل افزایش قیمت طلا و دارایی‌های موجود در بازار سهام می‌توانند قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار داده و سبب افزایش آن شوند. البته در نظر داشته باشید که عواملی مثل بسته‌های محرک اقتصادی از ارزش دلار کاسته و ممکن است باعث بالا رفتن قیمت طلا شود.

از طرفی افزایش پذیرش عمومی، کمیابی و پیش زمینه مناسب اقتصاد کلان از جمله عواملی هستند که می‌توانند منجر به افزایش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین شوند. شکست سطح 10,000 دلار در ماه جولای سال جاری منجر به افزایش قیمت طلا شده و این سطح حمایتی را به سطح مقاومت تبدیل کرد. برای ادامه روند صعودی بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا اتفاق غیر منتظره‌ای به وقوع خواهد پیوست یا نه؟

منبع: bitcoinist