سه‌شنبه 1 فروردین 1402
ساعات سرنوشت ساز در وضعیت بیت کوین

ساعات سرنوشت ساز در وضعیت خرید بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین

تاثیر نوسان قیمت بیت کوین بر آینده آن

در این روزها، ارز دیجیتال بیت کوین در شرایطی قرار دارد که نوسان قیمتش، تأثیر مستقیمی بر روی آینده‌‏ی آن خواهد داشت. آینده‏‌ای که هم می‏‌تواند درخشان باشد و هم می‎تواند با خسران رو به رو شود و امیدهای بسیاری از افراد و سرمایه‌‏گذاران را از بین ببرد. بسیاری از افراد به ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان راه نجات از مشکلات فعلی و رسیدن به سعادت، نگاه می‌‏کنند و امیدهای خود را به قدرت گرفتن قیمت این ارز بسته نگه داشته‏‌اند. این در حالی است که روزها و حتی ساعات آینده، برای تعیین سرنوشت بیت کوین بسیار حیاتی هستند.

بدین صورت که در حال حاضر، قیمت بیت کوین، دوباره به 7 هزار دلار کاهش یافته و در آستانه‌‏ی پرتگاه سقوط ارزش قرار دارد. پرتگاهی که می‌‏تواند همه‌‏ی تلاش‏‌های صورت گرفته در این مدت را با شکست مواجه نماید. تلاش‏‌های افرادی که با تمام وجود برای قدرت گرفتن و رونق خرید بیت کوین زحمت کشیده‌‏اند و این بیت کوین است که دوباره روی بد خود را به این افراد نشان داده و به آن‌‏ها پشت کرده است. واقعاً این لحظات برای خرید بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال، لحظات بسیار حساسی هستند و باید منتظر ماند و دید که بیت کوین قرار است چه هدیه‌‏ای را با خود به همراه بیارد. ولی در چنین شرایطی، چه سناریوهای محتملی وجود دارد و چه کارهایی را برای جلوگیری از ضررهای احتمالی باید انجام داد؟

رسیدن قیمت بیت کوین به زیر 7000دلار

یکی از بدترین این سناریوها، پایین آمدن دوباره‎ی قیمت بیت کوین و رسیدن آن به زیر 7 هزار دلار است که پیش‌‏بینی می‏‌شود که اگر چنین اتفاقی رخ دهد، این کاهش قیمت، احتمالاً تا 6600 دلار نیز ادامه دار باشد و بازار ارزهای دیجیتال را به شرایط خطر نزدیک نماید. شرایط خطری که همین یک ماه پیش با آن مواجه بودیم و به طرزی معجزه‎آسا از آن نجات یافته و شاهد افزایش قیمت دوباره‏‌ی بیت کوین شدیم. ولی الان چه سرنوشتی در انتظار بیت کوین و سرمایه‏‌گذاران آن است؟ باید با در نظر گرفتن تمامی احتمالات موجود، خود را برای مقابله با این شرایط آماده کنیم.

نجات بیت کوین از شرایط بحرانی

سناریوی مثبت و نجات بخشی که می‌‏توان در این شرایط انتظار داشت، این است که قیمت بیت کوین در یک جهش رو به بالا، به صورت مقطعی، بر قیمت خود بیفزاید. بدین صورت که در بازه‌‏ی زمانی هر چند روز یکبار، مثلاً 50 تا 100 دلار به قیمت آن افزوده شود که این سناریو، خوش‌بینانه‏‌ترین سناریوی موجود در این شرایط محسوب می‌‏گردد و بسیاری از افراد، این امید را دارند که این اتفاق، رخ دهد ولی احتمال وقوع آن، خیلی پایین است.

استراتژی مناسب در هنگام کاهش قیمت بیت کوین

حال تمام بازار ارز دیجیتال و سرمایه‎گذاران آن، به طور جدی تمام توجه خود را بر روی نوسان قیمت بیت کوین متوجه کرده‏‌اند و استراتژی‏‌های خود را متناسب با این نوسانات احتمالی، اتخاذ خواهند نمود. یکی از بهترین و منطقی‏‌ترین کارهایی که می‌‏توان در این شرایط انجام داد، این است که در هر صرافی‌‏ای که فعالیت می‌‏کنید، بیت کوین خود را به تتر تبدیل نمایید تا در صورت کاهش احتمالی قیمت بیت کوین، حداقل این که ارزش پول و سرمایه‎ی خود را حفظ کرده باشید.در کل، در شرایط حاضر، بیش‏تر این انتظار می‌‏رود که قیمت بیت کوین کاهش داشته باشد تا این که انتظاری مبنی بر افزایش قیمت این ارز را داشته باشیم.