سقوط آزاد قیمت بیت کوین و ارز دیجیتال

سقوط آزاد قیمت بیت کوین

سقوط آزاد قیمت بیت کوین

کاهش قیمت ارز دیجیتال

چند روزی است که بازار ارز دیجیتال با شرایط و وضعیت نا امید کننده‌‏ای رو به رو شده است و هر روز شاهد آن هستیم که قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در کاهش است و این کاهش، وضعیت بازار را در حالت قرمز قرار داده است این وضعیت نامناسب بازار را می‌‏توان در یک نگاه و در شکل زیر مشاهده نمود :

افت قیمت بیت کوین

این تصویر که مربوط به آمار سایت ” COIN360 ” است، مربوط به وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال بوده و به وضوح نشان می‌‏دهد که وضعیت بیش از 90 درصد ارزهای دیجیتال در بازار، در حالت کاهش قیمت بوده و باعث از دست رفتن سهام و سرمایه‌‏های سرمایه‌‏گذاران شده است. در این بین، این سوال مطرح می‏‌شود که وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال، تا کی ادامه خواهد داشت و تا کی باید شاهد سقوط آزاد قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در این بازار باشیم.

نظر برخی از کارشناسان حوزه‏‌ی ارزهای دیجیتال این است که سرمایه‌‏گذاران از وضعیت بازار نگران نباشند و به احتمال زیاد شاهد قدرت گرفتن دوباره‏‌ی ارزهای دیجیتال خواهیم بود که این نظرات در یک حالت خوش بینانه گفته شده است و در نقطه‌‏ی مقابل نیز برخی دیگر از کارشناسان این عقیده را دارند که اگر این سقوط آزاد هر چه سریع‏‌تر متوقف نشود، باید شاهد افت قیمت بیت کوین به 7 هزار دلار و یا حتی کم‏تر هم باشیم که این نظر بسیار محتمل‏‌تر از نظر سایر کارشناسان خوش بین در بازار می‏‌باشد.

استراتژی‏‌ منجر به سوددهی در زمان سقوط قیمت

البته وضعیت فعلی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، بسیار بهتر از وضعیت یه ماه قبل بازار ارزهای دیجیتال می‏‌باشد ولی همه‏‌ی سرمایه‏‌گذاران این عرصه، انتظار داشتند که در پی افزایش قیمت بیت کوین در هفته‌‏ی پیش، دوباره شاهد قرار گیری قیمت این ارز در بالای 9 هزار دلار باشند که این اتفاق متأسفانه فعلاً شکل نگرفته و در حال حاضر با یک سناریوی ” Bearish ” در بازار ارزهای دیجیتال رو به رو هستیم.

در این شرایط بهترین کار این است که بسیاری از معاملات صورت گرفته را در حالت تعلیق قرار دهید. چرا که وضعیت بازار ارزهای دیجیتال در هر لحظه در حالت تغییر است و اگر می‏‌خواهید که بتوانید از وضعیت موجود به سود دست یابید و از ضررهای احتمالی جلوگیری نمایید، باید استراتژی‏‌های خرید خود را به صورت آنی انجام دهید و به فکر استراتژی‏‌های بلند مدت نباشید چرا که در اثر کاهش شدید قیمت، استراتژی‌‏های بلند مدت در این وضعیت بازار، می‌‏تواند کشنده باشد و سرمایه‌‏ی شما را به طور کلی از بین ببرد.

البته در وضعیت موجود، برخی دیگر از افراد، این اعتقاد را دارند که اگر بیت کوین بتواند دوباره به قیمت 7500 دلار افزایش داشته باشد، شاید دوباره شاهد شروع یک روند صعودی قیمت این ارز و سایر ارزهای دیجیتال در بازار باشیم ولی در شرایط حاضر افزایش 200 دلاری قیمت بیت کوین اندکی بعید به نظر می‌‏رسد و کارشناسان و سرمایه‌‏گذاران این امید را دارند که حداقل بیت کوین بتواند قیمت و شرایط فعلی موجود را حفظ کرده و با کاهش قیمت دوباره مواجه نشود. باید دید که در ساعات آتی سیر تغییر قیمت بیت کوین، به چه شکلی خواهد بود.