پنج‌شنبه 30 شهریور 1402
yyyy

سقوط قیمت ارزهای دیجیتال

روز جمعه ( 1 آذر ) بازار ارزهای دیجیتال کاهش قیمت تندی را تجربه کرد و برخی ارزهای دیجیتال حتی شاهد کاهش 10 درصدی در نمودار قیمت روزانه خود بودند.

اول

ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان اولین، قدیمی‌ترین و با ارزش ترین رمز ارز دنیا، روز خود را با قیمت 7,600 دلار آغاز کرده و طی تنها چند ساعت به سطح 7,000  و حتی 6,800 دلار رسید، پس از آن تمام تلاش خود برای افزایش قیمت را به کار بست تا اینکه با ثبت کاهش قیمت 4 درصدی شمع قیمت روزانه را در محدوده  7,300 دلار بست.

ارز دیجیتال بیت کوین که هفته خود را با قیمت 8,500 دلار شروع کرده بود کاهش قیمت 15 درصدی هفتگی را تجربه کرده و همزمان با کاهش قیمت خود، قیمت تمامی ارزهای دیجیتال را وارد محدوده قرمز کرد.

اول

آیا قیمت بیت کوین به 7,000 دلار می‌رسد؟

یکی از تحلیل گران مطرح ارزهای دیجیتال به نام فلیپ فلیپ اخیرا گفت که با مشاهده نمودار قیمت بیت کوین به این نتیجه می‌رسیم که احتمال رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به نقاط پایینی کانال قیمت شکل گرفته از ماه جولای بسیار زیاد است.

با این حال وی خاطرنشان کرد سطح کلیدی 7,600 از اهمیت ویژه برخوردار است و ممکن است در کوتاه مدت به یک چالش تبدیل شود. او گفت:

به نظر می‌رسد بیت کوین قبل از شروع روند صعودی خود مدت زمان زیادی را در محدوده زیر سطوح 7,000 دلار سپری کند.

ارز دیجیتال اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم هم صبح امروز با کاهش قیمت روبه رو شد. بزرگ‌ترین آلت کوین رمز نگاری شده کاهش 10 درصدی خود را از سطوح 141 دلار شروع کرده و در حال حاضر در محدوده 154 دلار مورد معامله قرار می‌گیرد.

قیمت اتریوم

ارز دیجیتال ریپل

سومین ارز دیجیتال برتر دنیای رمز نگاری شده به لحاظ مقدار کل سرمایه گذاری در بازار هم با کاهش قیمت همراه بوده و در حال حاضر با کاهش 3 درصدی خود در محدوده 0.232 دلار در دسترس خریداران قرار می‌گیرد.

قیمت ریپل

روز گذشته بازار اکثر ارزهای دیجیتال با کاهش قیمت همراه بوده و از میان 20 رمز ارز برتر، ارز NEO با  10 درصد بیشترین کاهش قیمت و ارز دیجیتال Huobi نیز با 9 درصد بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.