پست ساتوشی ناکاماتو

شروع دوباره فعالیت ساتوشی ناکاموتو_آیا خبر بزرگی پیش رو است؟

 ساتوشی ناکاموتو که بیت کوین را به جهان معرفی نمود، ظاهراً دوباره شروع به فعالیت نموده است.

پست ساتوشی ناکاماتو

در روز ۲۹ نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی در ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه به یکباره پروفایل ساتوشی ناکاموتو در بنیاد P2P که مدت‌‏ها بدون فعالیت بود، شروع به فعالیت کرده و یک پست منتشر نمود. در این پست فقط یک کلمه یعنی کلمه ” nour ” منتشر شده است و چیز دیگری به چشم نمی‏‌خورد.

تحلیل کلمه nour در پست ساتوشی ناکاموتو

در این بین باید گفت که می‌‏توان تحلیل‏‌های متفاوتی را نسبت به کلمه منتشر شده یعنی ” nour “، به عمل آورد. برخی این کلمه را به کلمه ” noor ” در زبان عربی که به معنای روشنایی می‌‏باشد، تحلیل می‌‏کنند. برخی دیگر از تحلیل‏‌ها نیز مربوط به دیکشنری شهری می‌‏باشد که این کلمه را در قالب ” فردی بسیار دوست داشتنی، مهربان و آدمی دلسوز که تا به حال ملاقات کرده‏‌اید و بسیار باهوش، بامزه و احساسی”، معنی می‎کنند.

شبهه موجود در ذهن فعالان بازار ارزهای دیجیتال راجع به پست ساتوشی

حال بعد از این فعل و انفعالات، همه‏‌ی افرادی که در عرصه ارزهای دیجیتال هستند، این سوال را می‌‏پرسند که چرا الان؟ و در مورد دلایلی که در پشت این اقدام وجود دارد، بحث و گفت و گو می‏‌کنند. این در حالی است که ایمیل مربوط به پروفایل کاربری ساتوشی ناکاموتو در بنیاد P2P ناشی از همان دامینی است که در حالت offline می‏‌باشد.

پست ساتوشی ناکاماتو

در این راستا، احتمال زیادی داده می‌‏شود که همین فرد خود ساتوشی ناکاموتو و سازنده‌‏ی بیت کوین باشد که بعد از مدت‌‏ها به حساب کاربری خود وارد شده است. البته باید گفت که ایمیل لینک شده به این حساب کاربری نیز مربوط به سایت غیر فعال در P2P می‌‏باشد.

همچنین باید توجه داشت که قبل از این که ساتوشی ناکاموتو این کلمه بحث انگیز را پست کند، وی با Wagner Tamanaha، ارتباط برقرار کرده است.

ادعایCarig Wright به دنبال انتشار پست ساتوشی

در این بین، Carig Wright که همواره ادعا می‌کند که خودش ساتوشی ناکاموتو می‏‌باشد. به حساب کاربری خود در twitter رفته و شروع به پست کردن عکس‏‌هایی حاوی نور خورشید و با کپشن‌‏هایی به زبان عربی کرده است.

در این راستا، یک redditor MindWallet، بدین شکل کامنت گذاری نموده است که:

” به احتمال زیاد هک شده است، بله. چرا از بین این همه زبان، او بیاد و به زبان عربی یه چیزی رو بنویسه؟ به نظر من در حال حاضر و به دلایل مختلفی، حساب کاربری وی هک شده است.”

اقدام احتمالی ساتوشی ناکاماتو برای جلوگیری از شکست خوردن

حال، با وجود آن که هویت ساتوشی ناکاموتو در حدود یک دهه است که ناشناس مانده است. یک فرد به ظاهر ساتوشی ناکاماتو در twitter هست (حساب کاربری در حال حاضر، مسدود شده است) که چند هفته قبل ادعا کرد که اگر یک مشکلی در SegWit به وجود آید، اقدام به افشای هویت واقعی خود خواهد نمود.

در توئیت منتشر شده این چنین گفته شده است :

” من زیاد دوست ندارم که در عموم باشم ولی یک مشکل و مسئله در SegWit وجود دارد. اگر این مشکل حل نشود، چیز دیگری باقی نمانده و من شکست خواهم خورد. تنها یک راه برای نجات بیت کوین وجود دارد و این مورد برای من مهم است که عملی شده و کار کند. این مورد تا آن اندازه مهم است که شاید به خاطرش هویت خودم را آشکار کنم.”

منبع :

منبع:ambcrypto