سه‌شنبه 16 خرداد 1402
صرافی آنلاین ارز دیجیتال برای قیمت اتریوم

صرافی coinbase باعث افزایش قیمت اتریوم کلاسیک شد!

coinbase

با شکل‌گیری بازار ارز‌های دیجیتال، سرمایه‌گذاران این فرصت را پیدا کردند تا در بازاری جدید، به فعالیت‌های تجاری خود بپردازند بازاری که نسبت به بازار‌های دیگر، به مراتب دارای نوسانات قیمتی بیش‌تری می‌باشد. البته وجود نوسانات قیمت یک گزینه‌ی خوب و مناسب برای سرمایه‌گذاران است تا بتوانند با گرفتن تصمیمات درست، نسبت به خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام نموده و کسب در آمد کرده و به سود مالی برسند. در حال حاضر پلتفرم‌های بسیاری به عنوان صرافی در محیط اینترنت خدمات خرید و فروش را در اختیار افراد قرار می‌دهند تا سرمایه‌گذاران بتوانند در محیطی آرام و ایمن به فعالیت‌های تجاری خود بپردازند.

صرافی coinbase

یکی از صرافی‌های مهم در بازار‌های جهانی، صرافی coinbase می‎‌باشد که در سال 2012 توسط Brian Armstrong و Fred Ehrsam در سان فرانسیسکوی آمریکا تأسیس شد و هم اکنون توانسته خود را به عنوان یکی از قدرتمند‌ترین صرافی‌های بازار معرفی نماید. در این صرافی همه روزه خرید و فروش‌های بسیاری صورت می‌گیرد به طوری که طبق آمار منتشر شده در نوامبر سال 2017، صرافی coinbase دارای 13 میلیون و 300 هزار کاربر می‌باشد که این تعداد کاربر خود نشانگر قدرت و عظمت این صرافی در بازار است.

در تاریخ 11 ژوئن صرافی coinbase اعلام کرد که قصد دارد در بین ارز‌های دیجیتال در حال معامله‌ی خود، ارز اتریوم کلاسیک را نیز وارد نماید و خدمات و سرویس‌های کار با این ارز را در اختیار کاربرانش قرار دهد. در پی این خبر، قیمت ارز اتریوم کلاسیک افزایش قیمت 25 درصد‌ی را تجربه نمود و قیمتش در بازار ارز‌های دیجیتال از 12 دلار به 15 دلار آمریکا صعود پیدا کرد. همانطور که می‌دانید ارز‌های دیجیتال همواره نسبت به خبر‌های منتشر شده در دنیا حساس هستند و با اعلام خبر‌های خوب، شاهد افزایش قیمت ارز‌های دیجیتال هستیم و در عوض با شنیدن خبر‌های بد، مشاهده می‌شود که قیمت ارز‌های دیجیتال به شدت کاهش می‌یابد. لذا پشتیبانی یک صرافی بزرگ و قدرتمند از ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک باعث شد تا به یکباره قیمت این ارز صعود چشمگیری را در پی داشته باشد.

نمودار قیمت اتریوم

قیمت اتریوم کلاسیک

همانطور که در نمودار بالا قابل مشاهده است، قیمت ارز اتریوم کلاسیک در ساعت 00 : 20، روز 11 ژوئن یک نوسان مثبتی را شاهد بوده است که باعث افزایش قیمت چند دلاری این ارز گشته‌است.

البته شرکت coinbase اعلام کرد که این فقط یک اعلام اولیه است و هم اکنون در حال پیاده سازی و فراهم کردن شرایط اولیه برای وارد کردن اتریوم کلاسیک در صرافی خود می‌باشد و ممکن است مدتی در حدود شش ماه طول بکشد تا این ارز به طور رسمی وارد صرافی coinbase شود. این صرافی همچنین اعلام نمود که خبر‌های بعدی در مورد وضعیت قرار گیری اتریوم کلاسیک در coinbase را به اطلاع عموم خواهد‌رساند.

اتریوم کلاسیک در حال حاضر از لحاظ قیمت در بازار به عنوان 17 امین ارز شناخته می‌شود و امیدوار است در آینده با حمایت‌های صورت گرفته از آن به رتبه‌های بالاتری صعود نماید.