پنج‌شنبه 3 فروردین 1402
قیمت بیت کوین و اتریوم و ریپل و بیت کوین کش و ارز دیجیتال

صعود قابل توجه قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در بازار

صعود قابل توجه قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در بازار

تحلیل نوسانات بازار ارز دیجیتال

بازار ارز دیجیتال ، مدتی است که در شرایط نوسان‏‌های مثبت و منفی کوچک در حال حرکت می‏‌باشد. به طوری که در یک هفته، قیمت ارزهای دیجیتال در حال افزایش هستند و در هفته‌‏ی بعد، بنا به دلایل خاصی شاهد این امر هستیم که قیمت ارزهای دیجیتال دچار نوسانات منفی می‌شوند.

حال در این شرایط بازار، با نگاه به وضعیت نوسانات اخیر برخی از ارزهای محبوب، می‌‏توان افزایش نسبی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به طور واضح مشاهده نمود. در واقع بدین معنا که در شرایط فعلی در یک وضعیت مثبت و سبز بازار ارزهای دیجیتال قرار داریم. در این راستا، در این جا به بررسی نوسان قیمت برخی از ارزهای دیجیتال محبوب در بازار یعنی، نوسان قیمت بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل، ایی او اس، استلار و لایت کوین، می‌‏پردازیم.

قیمت بیت کوین ، مثبت و افزایشی

در ابتدای کار به بررسی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین که به عنوان برترین و ارزش‏مندترین ارز دیجیتال در بازار مطرح می‏‌باشد، می‏‌پردازیم. در مورد بیت کوین باید گفت که در یک هفته‏‌ی اخیر، قیمت این ارز دیجیتال در حدود 6 هزار و 300 دلار تا 6 هزار و 400 دلار متغیر بود. در واقع قیمت بیت کوین، دائماً در این بازه‏‌ی قیمتی در حال نوسان بود که تا به امروز که شاهد آن هستیم که قیمت بیت کوین در یک جهش قابل توجه توانسته خود را تا حدود قیمتی 6 هزار و 700 دلار افزایش دهد.

در واقع در این روند افزایش قیمت، می‌‏توان مشاهده نمود که بیت کوین، مرز و نقطه‌‏ی شکست قیمتی 6 هزار و 500 دلاری را شکسته و بدین‏‌سان توانسته قیمت خود را تا این حد افزایش دهد. در این بین همچنین باید توجه نمود که افزایش این چنینی قیمت بیت کوین، بر روی قیمت سایر ارزهای دیجیتال ارزشمند موجود در بازار ارزهای دیجیتال نیز تأثیرگذار بوده است و قیمت آن‏ها را با رشد مثبت، مواجه نموده است. البته در مورد قیمت آینده‏ ی بیت کوین نیز پیش ‏بینی می‌‏شود که این ارز دیجیتال بتواند قیمت خود را تا 6 هزار و 900 دلار افزایش دهد.

ادامه تلاش اتریوم در بهبود قیمت ، آهسته و پیوسته

در نگاه به قیمت اتریوم نیز باید گفت که این ارز دیجیتال توانسته بود که در چند روز قبل خود را از نقطه‌‏ی بحران زیر 200 دلار نجات دهد که دوباره شاهد آن بودیم که قیمت این ارز به نزدیکی‏ 200 دلار رسیده بود ولی اینک اتریوم توانسته، اوضاع قیمتی خود را دوباره بهبود بخشیده و قیمت خود را تا 220 دلار افزایش دهد. پیش ‏بینی می‏‌شود که اتریوم بتواند این روند مثبت افزایش قیمت خود را در روزهای آینده، تا مرز قیمتی 250 دلار ادامه دهد.

ریپل ، کماکان صدر نشین در نمودار درصد افزایش قیمت

در این بین شاید بیش‏تر از همه ‏ی ارزهای دیگر، ارز دیجیتال ریپل توانسته سرمایه‏ گذاران خود را خوشحال نماید. چرا که در چند روز اخیر، روند حرکتی قیمت ریپل، همواره رو به بالا و مثبت بوده و پیش ‏بینی می‌‏شود که این روند حرکتی همچنان ادامه داشته باشد.

پیش بینی روزهای خوب برای بیت کوین کش

ارز دیجیتال بیت کوین کش نیز در این روزها به عنوان یکی از شگفتی‌سازان بازار ارزهای دیجیتال به شمار می‌‏رود. چرا که بعد از مدت‏‌ها، شاهد آن هستیم که ارزش و قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش تا حدود 480 دلار افزایش داشته است که این امر به عنوان یکی از جهش‏‌های امیدوارکننده‏‌ی بیت کوین کش در ماه ‏های اخیر تلقی می‏‌گردد و بسیاری از کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، این حرکت مثبت را به عنوان شروعی برای رشد دوباره‏ ی قیمت بیت کوین کش در بازار در نظر می‏‌گیرند.

EOS ، استلار ، لایت کوین ، سوار بر موج افزایش قیمت بازار ارزهای دیجیتال

در این بین ارزهای دیجیتال ایی او اس، استلار و لایت کوین هم از این روند افزایش قیمت کلی بازار، بی‌‏نصیب نبوده و توانسته‌‏اند تا ارزش و قیمت خود را به مانند بسیاری دیگر از ارزهای بازار به صورت امیدوارکننده‌‏ای افزایش دهند. به طوری که در حال حاضر، قیمت ایی او اس در حدود 5.83 دلار، قیمت استلار در حدود 0.25 دلار و قیمت لایت کوین نیز در حدود 58.26 دلار متغیر می‌‏باشد.

البته باید گفت که ایی او اس، روند پیشرفت و افزایش قیمت خود را حتی در روزهایی که بازار با شرایط افت قیمت رو به رو بود، شروع کرده بود و در شرایط فعلی نیز که بازار در شرایط مثبت است نیز، این روند را ادامه می‌‏دهد و یک حرکت و رفتار مستقلی را از خود در نوسانات بازار نشان می‌‏دهد. همچنین حرکت‏‌های ارز دیجیتال استلار نیز به صورت یک روند تقریباً مثبت تدریجی توسط کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، تلقی می‌‏گردد.

حال باید دید که بازار ارزهای دیجیتال تا چند روز بدین شکل و در شرایط مثبت و افزایش قیمت خواهد بود و ارزش سهام ارزهای دیجیتال تا چه مدت به شیوه‏‌ی کنونی افزایش قیمت خواهند داشت؟