قیمت ارزهای دیجیتال

طی هفته گذشته کدام ارز دیجیتال بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرد؟

با اینکه احساسات بازار در کوتاه مدت باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود ولی اصول فاندامنتال نیز نقش مهمی در تعیین قیمت ارزهای دیجیتال در طولانی مدت ایفا می‌کنند. بازار ارزهای دیجیتال توانایی عجیبی برای شگفت زده کردن معامله‌گران داشته و در بسیاری موارد، حرکاتی بر خلاف ادراک عمومی از خود نشان می‌دهد.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال جاری، اکثر تحلیل‌گران منتظر وقوع رویدادهای تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین در سال جدید هستند. اتفاقاتی از قبیل هالوینگ ارز دیجیتال بیت کوین که در ماه می سال آینده اجرا خواهد شد، انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده آمریکا و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از جمله اتفاقاتی هستند که می‌توانند بر قیمت بیت کوین در سال جدید تاثیر بگذارند.

قیمت ارز دیجیتال

البته این نکته را در نظر داشته باشید که پیش بینی عکس‌العمل بازار ارزهای دیجیتال به چنین اتفاقاتی تقریبا غیر ممکن است. بنابراین تحلیل تکنیکال ارزهای رمز نگاری شده همچنان حرف اول را در پیش بینی روندهای آینده می‌زند. خرید  ارزهای دیجیتال در بازار خرسی و هنگامی که ارز مورد نظر روند نزولی را طی می‌کند، در برخی مواقع به ضرر دارندگان آن‌ها خواهد بود و در صورت ادامه داشتن این روند نزولی برخی سرمایه‌گذاران صبر خود را از دست داده و دارایی‌هایشان را در سطوح پایین و زیر قیمت می‌فروشند.

با هم نگاهی به ارزهای دیجیتال برتر هفته گذشته می‌اندازیم و موقعیت خرید و فروش هر یک را بررسی می‌کنیم.

ارز دیجیتال هوبی توکن

ارز دیجیتال Houbi Token ( HT ) با ثبت افزایش قیمت 2 درصدی طی هفته گذشته بهترین عملکرد را از میان ارزهای دیجیتال برتر داشت. هیچ خبر مهمی که سبب افزایش قیمت این ارز دیجیتال در 7 روز گذشته شود وجود نداشت.

با توجه به نمودار قیمت این ارز دیجیتال، جفت ارز هوبی توکن/دلار پس از ثبت بیشترین قیمت خود در اوایل ماه آگوست، وارد یک کانال نزولی شدند. شاخص‌های میانگین متحرک در نزدیکی یک تقاطع خرسی قرار داشته و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده منفی قرار دارد که این موضوع به بیشتر شدن قدرت خرس‌ها در این بازار اشاره می‌کند.

اول

در حال حاضر گاوها در حال دفاع از سطح فیبوناجی بازگشتی 61.80 درجه‌ای هستند. این موضوع نشان‌دهنده افزایش تقاضا در سطوح پایین است و اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به سمت بالای سطوح مقاومت کانال تشکیل شده در این نمودار شوند، مومنتوم این جفت ارز افزایش خواهد یافت. قیمت هدف اول برای این رمز ارز در محدوده 4.08 تا 4.37  دلار و در سطوح بالاتر در محدوده 5.3506  دلار در نظر گرفته شده است.  برای افزایش قیمت این ارز دیجیتال، ابتدا باید شاهد ثبیت قیمت در محدوده بالای کانال صعودی باشیم.

از طرفی اگر قیمت این رمز ارز از شاخص میانگین متحرک 3 دلاری یا خط مقاومت کانال ( محدوده 3.30 دلار ) به سمت پایین حرکت کند،  بازار این ارز دیجیتال کاملا تحت تسلط خرس‌ها قرار خواهد گرفت.

ارز دیجیتال بیت کوین

میزان سلطه بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال طی هفته گذشته از 66.3 درصد به 68.3 دلار رسید.

در روزهای نخستین هفته جاری، تیم دراپر یکی از سرمایه‌گذاران مطرح ارز دیجیتال بیت کوین بار دیگر دیدگاه بلند مدت خود درباره این رمز ارز قدرتمند را بیان کرد و گفت: بیت کوین تا پایان سال 2022 به 250,000 دلار خواهد رسید. تام لی، موسس شرکت Fundstrat Global Advisors  نیز با این اظهار نظر موافق بوده و افزایش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در آینده را قطعی می‌داند. آیا در حال حاضر موقعیت خرید این ارز رمز نگاری شده شکل گرفته است یا باید منتظر سقوط بیشتر قیمت این ارز دیجیتال باشیم؟

دوم

به نظر می‌رسد ارز دیجیتال بیت کوین در یک الگوی وج نزولی گیر افتاده است. اگر گاوها توانایی هدایت قیمت این ارز دیجیتال به سمت سطوح بالای این الگو را داشته باشند ممکن است شاهد تغییری در روند قیمت این رمز ارز باشیم.  قیمت بیت کوین طی هفته گذشته شاهد یک سطح حمایتی کلیدی در محدوده 6,512.01 بود که سبب به وجود آمدن یک موقعیت خرید در سطوح پایین نیز شد.

شکست قیمت در محدوده 7,856 دلار، منجر به تشکیل الگوی دو دره ( double bottom  ) در نمودار قیمت این ارز دیجیتال خواهد شد که به نوعی نشانه گاوی نیز محسوب می‌شود. در این صورت قیمت هدف را می‌توانیم در محدوده 9,201 دلار در نظر بگیریم که حتی افزایش قیمت به سمت سطوح 10,360 دلار هم دور از انتظار نخواهد بود.  بنابراین توصیه ما به معامله‌گران، خرید در محدوده بالای 7,856 دلار و قرار دادن حد ضرر در محدوده 6,435 دلار خواهد بود.

از طرفی حرکت قیمت بیت کوین به سمت سطوح زیر خط روند نزولی منجر به نگه داشتن قیمت در محدوده بین 6,512 تا 7,856 دلار طی چند هفته آینده خواهد شد. به نظر می‌رسد شکست نزولی در محدوده 6,512 دلار هم منجر به کاهش قیمت این ارز دیجیتال خواهد شد. چنین اتفاقی می‌‌تواند احساسات بازار را تغییر داده و شروع روند صعودی بعدی را به تاخیر بیندازد.

ارز دیجیتال ترون

از میان ارزهای دیجیتال برتر، سومین ارزی که موفق به ثبت افزایش قیمت شد رمز ارز ترون بود.

klnhv sl

یکبار دیگر شاهد تشکیل سطح حمایت در محدوده 0.011240 دلار شدیم که این موضوع به عنوان یک نشانه گاوی در نظر گرفته می‌شود. انتظار می‌رود جفت ارز ترون/دلار قادر به حرکت به سمت سطوح بالاتر و  0.0163957  دلار ( که به منزله یک سطح مقاومت قوی است ) نیز باشند.

اگر قیمت این ارز دیجیتال حرکتی نزولی از سطح 0.0163957 دلار ( یا از شاخص میانگین متحرک 20 هفته‌ای ) داشته باشد، احتمال وجود ثبات قیمت در این محدوده وجود خواهد داشت. در صورت شکست نزولی قیمت در محدوده 0.011240 دلار روند نزولی این ارز دیجیتال ادامه خواهد یافت.

علاوه بر این اگر گاوها توانایی هدایت قیمت به سمت سطوح بالای شاخص میانگین متحرک 20 هفته‌ای را داشته باشند، احتمال جهش قیمت به سمت سطوح 0.02340 دلار نیز دور از انتظار نیست.

ارز دیجیتال نئو

ارز دیجیتال نئو برای هفته دوم در میان پنج ارز دیجیتال برتر قرار گرفت که این موضوع یک نشانه مثبت برای دارندگان این ارز دیجیتال محسوب می‌شود. ولی به هر حال باید منتظر یک سطح مقاومت قوی در شاخص‌های میانگین متحرک باشیم.

ارزهای دیجیتال

اگر قیمت این ارز دیجیتال روند نزولی خود را از شاخص میانگین‌های متحرک به سمت پایین طی کند، احتمال رسیدن قیمت ارز دیجیتال نئو به سمت محدوده سطح حمایتی 5.58 دلار هم زیاد خواهد بود. هر شکستی زیر این سطوح منجر به طی روند نزولی خواهد شد. از طرفی اگر گاوها قیمت این ارز دیجیتال را به سمت محدوده بالاتر از شاخص میانگین متحرک هدایت کنند، رالی افزایش قیمت به سمت محدوده 13.88772 دلار محتمل خواهد بود.

ارز دیجیتال لئو

با اینکه قیمت ارز دیجیتال لئو با کاهش 2 درصدی طی هفت روز گذشته همراه بود، با این حال باز هم در بین 5 ارز دیجیتال برتر قرار دارد. این موضوع می‌تواند بر احساسات منفی موجود در بازار این ارز دیجیتال دلالت داشته باشد.

قیمت ارز دیجیتال لئو

هم اکنون شاهد شکل‌گیری روند نزولی در نمودار قیمت جفت ارز لئو/دلار هستیم. این ارز دیجیتال شاهد کاهش قیمت به سمت محدوده 0.83712 دلار بود و ما منتظر تشکیل سطح حمایت در محدوده 0.8276 دلار بودیم. شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده فروش بیش از حد قرار دارد که  در چنین مواقعی احتمال تشکیل رالی افزایش قیمت دور از انتظار نیست.  این جفت ارز با یک سطح مقاومت قوی در محدوده 0.941 روبه رو است که اگر لئو از این سطح به سمت پایین حرکت کند، قیمت هدف بعدی سطح 0.65  دلار خواهد بود. در صورت شکست قیمت در سطح 0.941 دلار، این ارز دیجیتال از قدرت کافی برای رشد برخوردار خواهد بود.