قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ به ۲۵,۰۰۰ دلار می‌رسد!

تام‌لی: به سه دلیل قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ به ۲۵,۰۰۰ دلار می‌رسد.

تام لی

تام‌لی همچنان به پیش‌بینی خود مبنی بر ۲۵,۰۰۰ دلاری شدن قیمت بیت کوین مطمئن است. استدلال او برای این همه اطمینان در سه عامل خلاصه می‌شود.

تام‌لی -موسس و تحلیلگر به‌نام فانداسترت- این بار سر پیش‌بینی قبلی خود ایستاده و بر آن تاکید می‌ورزد. وی پیش از این پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین به ۲۵ هزار دلار خواهد رسید. طبق گزارش روز چهارشنبه سی.ان.بی.سی؛ تام‌لی سه عامل کلیدی برای باور محکم خود ارائه کرده است. وی معتقد است که بیت کوین به ماوراء رکورد قیمتی خود در سال ۲۰۱۷، صعود کرده و به ۲۵۰۰۰ دلار خواهد رسید.

روز چهارشنبه، قیمت بیت کوین به زیر ۸,۰۰۰ دلار افت کرد و به سطوح ۷,۵۰۰ دلار رسید. با وجود کاهش قیمت روز گذشته، تا این لحظه بیتکوین ، بیش از حدود ۴۱ درصد در سال ۲۰۱۸ کاهش قیمت داشته‌است.

سه دلیل اصلی لی برای پیش بینی ۲۵,۰۰۰ دلاری شدن بیت کوین ، به شرح زیر است:

دلیل اول

دلیل اول

عامل اول استخراج بیت کوین و هزینه‌های آن است.

روز سه شنبه لی هنگام حضور در برنامه «futures now» که از شبکه سی.ان.بی.سی پخش می شود گفت:” بیت کوین به قیمت درخوری معامله شد چون هزینه استخراج آن با هزینه خرید و فروشش تا حدودی برابر است.”

طبق صحبت‌های لی می‌توان گفت که دیروز هزینه تولید بیت‌کوین چیزی حدود ۶۰۰۰ دلار بوده و با وجود این هم‌چنان ارزش بالاتری نسبت به هزینه‌های استخراج خود دارد.

دلیل دوم

دلیل دوم

لی در میان دلایل خود از موسساتی نام برد که به دلیل نگرانی‌های قانونی کم و بیش وارد سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال شده اند، نه کاملا:” به نظر من موسساتی که در ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند سود کلانی نصیبشان شده، اما هنوز کاملا وارد این حوزه شده‌اند؛ زیرا هم‌چنان در بند نگرانی‌های قانونی گرفتارند و هنوز از بابت مقررات خاطر جمع نیستند. اما تزریق این حجم از سرمایه به بازار ارز دیجیتال قطعا دلیل قوی بر رشد قیمت بیت کوین خواهد بود.”

دلیل سوم

دلیل سوم

در آخر این‌که، اطلاعات جمع‌آوری شده توسط شرکت تحقیقاتی فاند استرت(Fundstrat)  یک روند تاریخی را نشان می‌دهد. لی بر اساس این اطلاعات به سرمایه‌گذاران توصیه کرده است بیت‌کوین‌های خود را نگه دارند.

او گفته است:” تاریخ ارزهای دیجیتال نشان داده‌است که یک بازه‌ زمانی ده روزه می‌تواند کل عملکرد یک‌ساله بیت‌کوین را از این‌رو به آن‌رو کند. اگر آن ده روز ررا از کل سال حذف کنیم، بیت‌کوین در سال شاهد یک افت ۲۵ درصدی خواهد‌بود. پس درست به همان اندازه که ۸۰۰۰دلاری بودن بیت‌کوین دردآور و ناراحت‌کننده است، احتمال این نیز می‌رود که به زودی از ۸۰۰۰دلار به ۲۵۰۰۰ دلار صعود کند!

اوایل این ماه، مشاوران جهانی فانداسترت نتیجه تحقیقات خود را علنی کردند. آن‌ها با بررسی رشد بیتکوین در طول زمان، و بر اساس میانگین‌ها پیش بینی کرده‌اند که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ به ۳۶ هزار دلار برسد.

تحلیلگران با بررسی ارتباط میان هزینه استخراج بیت کوین و نرخ معاملاتی آن پیش بینی می‌کنند قیمت این ارز دیجیتال تا پیش از پایان سال ۲۰۱۹ به مبلغی مابین ۲۰ هزار دلار و ۶۴ هزار دلار برسد.

در زمان نگارش این یادداشت بیت‌کوین با قیمت تقریبی ۷۶۰۰ دلار معامله می‌شود و طی بیست و چهار ساعت اخیر شاهد یک کاهش ۴ درصدی بوده است.

 

 

همچنین ببینید

قیمت بیت‌کوین

اخبار ارزهای دیجیتال در یک نگاه (۲ مرداد)

زمان مطالعه: 4 دقیقه احتمال ریزش ارزش بیت‌کوین به زیر ۲۰ هزار دلار کلم چیمبرز (Clem Chambers) معتقد است …

خرید هزار بیت‌کوین توسط شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری

زمان مطالعه: 4 دقیقه لینکولن اونیو کپیتال (Lincoln Avenue Capital)، شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری با بیش از ۵۲ مجموعه املاک …

بیت کوین از آغاز تا امروز

بیت کوین، از آغاز تا امروز

زمان مطالعه: 21 دقیقه ارز دیجیتال بیت کوین، اولین و قدرتمندترین ارز رمز نگاری شده دنیا است که با وجود گذشت بیش از 10 سال از پیدایش آن اولین ارز دیجیتال است

سقوط 50 درصدی قیمت بیت کوین در پنجشنبه سیاه و عرضه 12 میلیاردی استیبل کوین‌ها

سقوط ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین در پنجشنبه سیاه و عرضه ۱۲ میلیاردی استیبل کوین ها

زمان مطالعه: 3 دقیقه در پی افزایش تقاضای ناشی از سقوط 50 درصدی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در تاریخ 12 مارس که "پنجشنبه سیاه" نام گرفت، میزان عرضه استیبل کوین ها به ...