سه‌شنبه 1 فروردین 1402
قیمت بیت کوین و ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!!!

قیمت بیت کوین

سرمایه‌گذاران به دنبال تغییر استراتژی های خرید ارز دیجیتال

بالاخره بعد از تحلیل‌‏ها و نظرات مختلف ارائه شده در بازار ارز دیجیتال که خبر از سقوط بیت کوین می‌‏دادند، شاهد این امر هستیم که سناریوهای بد یکی پس از دیگری به واقعیت تبدیل می‌‏شوند. سناریوهایی که با واقعی شدن‌شان، بازار ارزهای دیجیتال را به سمت ناامیدی می‌‏کشانند و بسیاری از کارشناسان و سرمایه‌‏گذاران بازار ارزهای دیجیتال را با نگرانی رو به رو کرده‏‌اند.

وضعیتی که در حال حاضر، بیت کوین و در نتیجه بازار ارز دیجیتال در آن قرار دارد را می‏‌توان به عنوان یکی از حیاتی‏‌ترین و حساس‌‏ترین زمان‏‌های چند ماه اخیر مطرح نمود. همانطور که قبلاً هم اشاره کرده بودیم، این بازه‏‌ی قیمتی که بیت کوین در آن قرار دارد، برای تعیین آینده‌‏ی بیت کوین بسیار حساس بوده و کوچک‌ترین نوسان انجام شده، می‌‏تواند باعث ایجاد تغییرات کلی در وضعیت بازار و معامله‏‌های صورت گرفته در آن باشد. با کاهش این چنینی قیمت بیت کوین ، بسیاری از سرمایه‏‌گذاران، استراتژی‌‏های خرید خود را تغییر داده و منتظر تغییرات آینده‏‌ی بیت کوین هستند تا بر این اساس نسبت به ترسیم نقشه‏‌ی راه جدید خود، اقدام کنند.

سناریوهای مثبت به دنبال کاهش قیمت بیت کوین

حال در شرایطی که قرار داریم و قیمت بیت کوین به کمتر از 7 هزار دلار رسیده، چه سناریوهایی را می‏‌توان برای حرکت‌‏های بعدی بیت کوین، در نظر گرفت؟ در ابتدا به سناریوهای مثبت و امیدوارکننده، می‏‌پردازیم که بسیاری از افراد فعال در این بازار، آرزوی شکل‏‌گیری آن را دارند. در یک سناریوی مثبت و امیدوارکننده، می‌‏توانیم شاهد این امر باشیم که بیت کوین نسبت به نوسانات صورت گرفته، واکنش نشان داده و با انجام افزایش‏‌های قیمتی اندک، بتواند در مرحله‏‌ی اول قیمت خود را به 7 هزار دلار رسانده و در طی چندین ساعت نیز این مقدار را به 7 هزار و 100 دلار افزایش دهد.

این سناریو می‌‏تواند به عنوان یکی از تلاش‏‌های بیت کوین برای دوری از فاجعه تلقی شده و شرایط بازار را آرام‏‌تر نماید و اندکی از اضطراب شکل گرفته در بازار کاهش دهد. پیش‌‏بینی می‏‌شود که اگر چنین سناریویی شکل گیرد، باعث برگشتن سرمایه‏‌های جدید به بازار شده و حتی ممکن است شاهد یک افزایش قیمت و در حد 500 دلاری بیت کوین باشیم.

سناریوهای منفی به دنبال کاهش قیمت بیت کوین

البته همواره در کنار یک سناریوی خوب، احتمال وقوع یک سناریوی بد نیز وجود دارد که به عنوان یک سرمایه‌‏گذار خوب و با تجربه، باید خود را برای برخورد با این شرایط در بهترین حالت ممکن آماده کنید و تمام عکس العمل‌‏های خود را از قبل به صورت حساب شده تعیین نمایید. حال به بررسی سناریوی بد در این شرایط می‌‏پردازیم. بر اساس پیش‏‌بینی‌‏های صورت گرفته، احتمال این وجود دارد که قیمت بیت کوین در گام اول با کاهش 200 دلاری مواجه شده و تا قیمت 6 هزار و 800 دلار کاهش داشته باشد.

بعد از رسیدن به این حدود از قیمت، تصور می‌‏شود که قیمت بیت کوین، مدتی را در این حدود به صورت ساکن سپری کرده و بعد از مدتی دوباره شاهد کاهش قیمت آن باشیم که این بار بر اساس پیش‏‌بینی‌‏های صورت گرفته، احتمالاً قیمت بیت کوین با کاهش 300 دلاری رو به رو شده و تا 6 هزار و 500 دلار پایین بیاید.

البته در این سناریو، 6 هزار و 500 دلار یک رقم تعیین کننده بوده و به عنوان مرز تغییرات بعدی بیت کوین در بازار ارز دیجیتال ، تلقی می‌‏گردد. لذا با توجه به شرایط موجود و سناریوهای پیش‌‏بینی شده، توصیه می‌‏شود که استراتژی‌‏های خرید خود را قبل از وقوع سناریوها، در نظر گرفته و خود را برای اجرای آن‏‌ها در بهترین شرایط، آماده کنید. هر چند شرایط موجود ممکن است به عنوان یک شرایط بد و منفی در بازار ارزهای دیجیتال به شمار رود ولی در عین حال با انجام خریدها مناسب، می‌‏تواند باعث سودآوری بالایی برای سرمایه‏‌گذاران باشد.