بیت کوین

قیمت بیت کوین دوباره به محدوده زیر ۵,۰۰۰ دلار رسید

سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال بیت کوین که سقوط وحشتناک این دارایی را طی هفته گذشته تجربه کرده و منتظر افزایش قیمت این رمز ارز بودند دوباره با کاهش قیمت آن مواجه شدند.

پس از آنکه به نظر می‌رسید بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا به یک ثبات نسبی در محدوده ۵,۳۰۰ دلار رسیده است دوباره به محدوده زیر ۵,۰۰۰ دلار قدم گذاشت.

نمودار قیمت بیت کوین

در صورتی که بازارهای جهانی سهام تا روز دوشنبه همچنان به طی روند نزولی خود ادامه دهند، ارز دیجیتال بیت کوین نیز با کاهش قیمت روبه‌رو خواهد بود. طبق اطلاعات به دست آمده از investing.com تمام شاخص‌های اصلی آمریکایی با تجربه کاهش ۵ درصدی به پایین‌ترین حد خود رسیده‌اند. عدم افزایش قیمت بیت کوین نیز به ارتباط مستقیم بین قیمت این ارزدیجیتال و بازار سهام جهانی ( مخصوصا شاخص S&P500 ) اشاره دارد.

قدم بعدی بیت کوین چه خواهد بود؟

با کاهش قیمت بیت کوین به زیر محدوده ۵,۰۰۰ دلار خرس‌ها بیشتر از قبل کنترل اوضاع بازار را به دست گرفتند. اما از طرفی بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال نگران عملکرد آینده این رمز ارزها هستند.

متاسفانه با قاطعیت می‌توان گفت چشم انداز کوتاه مدت بیت کوین خرسی است.

یکی از معامله‌گران برتر ارزهای دیجیتال با نام مستعار Byzantine General صبح امروز گفت: پس از اینکه بیت کوین با عدم پذیرش در سطح ۶,۰۰۰ دلار روبه‌رو شد و نرخ بهره بانکی در امریکا به ۰ رسید، احتمال کاهش قیمت بیت کوین و رسیدن آن به محدوده ۴,۷۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

بیت کوین و وضعیت بازارهای سنتی جهان

وی در ادامه توضیح داد با توجه به شرایط فعلی و رکود اقتصاد کلان در بازارهای سنتی جهانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا رخ داده است، احتمال بهبود قیمت بیت کوین در آینده نزدیک وجود ندارد.

طبق گزارشات قبلی NewsBTC سیگنال Hash Ribbons که هنگام کاهش قیمت ۵۰ درصدی بیت کوین به چشم می‌خورد دوباره در نمودار قیمت این ارز دیجیتال ظاهر شده است.

 ( سیگنال Hash Ribbons شاخصی است که میانگین متحرک میزان هش شبکه بیت کوین را ردیابی می‌کند )

با در نظر گرفتن عوامل فاندامنتال و تکنیکال بیت کوین می‌توان گفت در حال حاضر نباید انتظار بهبود قیمت کوتاه مدت بیت کوین را داشت.