سه شنبه , ۱۴ تیر ۱۴۰۱
قیمت بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین پس از هالوینگ از زبان تحلیلگران

ارز دیجیتال بیت کوین چند روز گذشته عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود نشان نداده است.

هالوینگ بیت کوین و نصف شدن پاداش استخراج بلاک در شبکه این رمز ارز بالاخره شب گذشته اتفاق افتاد ولی با این حال بیت کوین هنوز هم نتوانسته است به بالاترین قیمت ثبت شده در هفته گذشته ( ۱۰,۰۰۰ دلار ) برسد و در حال حاضر در محدوده ۸,۰۰۰ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. از طرفی سرمایه‌گذاران و تحلیلگران خوش بین ارزهای دیجیتال همچنان معتقدند قیمت بیت کوین در پایان سال جاری به ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

بیت کوین آماده برای دستیابی به سطح ۲۰,۰۰۰ دلار

هنگامی که شمع نمودار هفتگی قیمت بیت کوین یکشنبه شب بسته شد، سرمایه گذاران با نگرانی اخبار مربوط به قیمت این ارز دیجیتال را دنبال می‌کردند.

پس از شکل گیری هفت شمع متوالی صعودی در نمودار هفتگی، شاهد شکل گیری یک شمع دوجی در نمودار قیمت بیت کوین بودیم. برخی معامله‌گران شمع‌های دوجی را نشانه بازگشت روند در نظر می‌گیرند.

یکی از تحلیلگران در این باره عنوان کرده است آخرین باری که یک دوجی پس از هفت شمع صعودی در نمودار قیمت بیت کوین ظاهر شد، اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی بود که شروع رالی افزایش قیمت ۱۶۰ درصدی در بازه زمانی سه ماهه را در پی داشته است.

این بدان معنی است که اگر تاریخ تکرار شود، ارز دیجیتال بیت کوین در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ به ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

قیمت بیت کوین

البته این را در نظر داشته باشید که شکل گیری شمع مذکور تنها عاملی نیست که سبب افزایش قیمت بیت کوین طی هفته‌های جاری خواهد شد.

قیمت بیت کوین در پایان سال جاری

یکی از کارشناسان بیت کوین در ادامه بیان می‌کند که نمودار قیمت بیت کوین طی دو هفته گذشته تنها سیگنال خرید را همراه داشته است ولی در رالی افزایش قیمت بیت کوین از سطح ۶,۰۰۰ به ۱۴,۰۰۰ دلار در اواخر سال ۲۰۱۷ و رالی افزایش قیمت ۲,۰۰۰ درصدی که منجر به افزایش قیمت بیت کوین از سطح ۱,۰۰۰ به ۲۰,۰۰۰ دلار شد نیز شاهد شکل گیری وضعیت مشابه کنونی بوده‌ایم. همانطور که قبلا گفتیم تکرار شدن تاریخ به معنی رالی افزایش قیمت جند صد درصدی از سطوح کنونی خواهد بود.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

یکی از تحلیلگران برجسته بیت کوین اظهار داشته است که اخیرا بیت کوین در مسیر کاهش قیمت خود با سه سطح کلیدی روبه‌رو بوده است. وجود یک سطح مقاومت کلیدی، روند صعودی شکل گرفته از ۳,۷۰۰ دلار و محدوده لیکوئید در ۸,۰۰۰ دلار همگی نشان از صعود قیمت بیت کوین طی روزهای آینده دارند.

این تنها عاملی نیست که بر رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار طی سال جاری تاکید می‌کند.

مایک نواگریتز و پیش بینی قیمت بیت کوین

مایک نواگریتز مدیر عامل دیجیتال گلکسی نیز در آخرین مصاحبه خود همچنان دیدگاه صعودی درباره آینده این ارز دیجیتال را حفظ کرده است.

وی در آخرین مصاحبه خود پس از هالوینگ بیان کرد عواملی همچون بسته‌های محرک اقتصادی دولت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش نقدینگی بانک‌های مرکزی می‌توانند قیمت بیت کوین را تا پایان سال جاری به ۲۰,۰۰۰ دلار نزدیک کنند.

وی همچنین در کنار حفظ دیدگاه مثبت خود خاطر نشان کرد که ورود سرمایه‌گذار افسانه‌ای صندوق‌های سرمایه‌گذاری کلان، پل تادور جونز به بازار بیت کوین نکته‌ای قابل توجه است که می‌توان آن را نیز اخبار مثبتی برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال در نظر گرفت.

نواگریتز هم مانند سایر تحلیلگران معتقد است ورود سرمایه‌گذاران بزرگ به بازار ارزهای دیجیتال میزان سرمایه وارد شده به این بازار مالی را افزایش خواهد داد و همین امر می‌تواند سبب افزایش قیمت بیت کوین طی روزهای آینده شود.

منبع: newsbtc