چهارشنبه 17 خرداد 1402
قیمت بیت‌کوین

دماسنج بازار: مقایسه قیمت بیت‌کوین و دارایی‌ها

این هفته هم طبق روال معمول، به بررسی تغییرات قیمت دارایی‌های مهم در دماسنج بازار پرداخته‌ایم. در این هفته، قیمت اغلب دارایی‌ها نسبت به هفته گذشته، با تغییر چندانی مواجه نشد.

به گزارش اکسکوینو، شاید بتوانیم مهم‌ترین تغییرات در قیمت دارایی‌های مهم را در بیت‌کوین ببینیم. در هفته گذشته و درست در عصر روز چهارشنبه، بیت‌کوین با یک جهش قیمتی ناگهانی، توانست از رکود تاریخی 64 هزار و 800 دلار عبور کند. به این ترتیب، با رسیدن قیمت بیت‌کوین به بالاتر از 66 هزار دلار، پادشاه رمزارزها توانست رکورد جدیدی از خود ثبت کند.

قیمت بیت‌کوین

اما چند ساعت بعد، قیمت بیت‌کوین فروکش کرد و با ادامه این روند، روز شنبه قیمت این رمزارز به 60 هزار دلار رسیده است. با این حال، چشم‌انداز قیمت بیت‌کوین مثبت است و پیش‌بینی‌ها از اهداف قیمتی بالاتر خبر در هفته‌های آینده خبر می‌ دهند. قیمت بیت‌کوین در این نقطه نسبت به یک ماه گذشته، 38 درصد و نسبت به سه ماه پیش، 87 درصد رشد را نشان می‌دهد.

دلار هم تقریبا این هفته را بدون نوسان قیمتی قابل توجه نسبت به هفته گذشته به پایان رساند. قیمت دلار در این هفته، فقط نیم درصد افزایش داشت، اما نسبت به ماه گذشته با رشد 10درصدی روبه‌رو بوده است.

بیت‌کوین

قیمت سکه هم که معمولا با قیمت دلار همبستگی بالایی دارد، کم و بیش به اندازه دلار نوسان داشته است. سکه طرح جدید نسبت به هفته گذشته 1/3 درصد و نسبت به سه ماه اخیر، 11 درصد رشد قیمت داشته است.

اما از بورس تهران چه خبر؟ شاخص کل بورس هم به نظر می‌ر‌سد که با کاهش شتاب رشد مواجه شده و چند هفته‌ای است که درجا می‌زند. این شاخص در هفته گذشته، کاهش 1/2 درصدی را شاهد بود. البته برآیند شاخص بورس همچنان نسبت به سه ماه گذشته، رشد 8 درصدی را نشان می‌دهد.

بازار خودرو این هفته هم رشد داشت. بررسی‌های اکسکوینو نشان می‌دهد که میانگین قیمت خودروهای داخلی نسبت به هفته گذشته، حدود 2 درصد رشد داشت. قیمت خودرو نسبت به سه ماه پیش، بیشتر از 10 درصد افزایش قیمت داشته است.

بازار مسکن اما همچنان راکد است و بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که تعداد معاملات در این بازار نسبت به ماه‌های گذشته همچنان روبه کاهش است.

خرید بیت‌کوین