نوسان قیمت بیت کوین و ارز دیجیتال

نوسان قیمت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال چه خواهد بود؟

قیمت بیت کوین

بیت کوین ارزشمند ترین ارز دیجیتال

چندین سال است که از زمان پیدایش بازار ارزهای دیجیتال می‏‌گذرد و بیتکوین از آن زمان تاکنون، همچنان به عنوان ارزش‏مندترین ارز دیجیتال موجود در بازار شناخته می‌‏شود که با تغییرات قیمت خود، همواره همه بازار و ارزهای دیجیتال موجود در آن را تحت تأثیر قرار داده است. حال در این بین، مدتی بود که بیتکوین به یک شرایط ایده ‏آل و مناسب در راستای قیمت خود رسیده بود و شاهد این امر بودیم که قیمت این ارز دیجیتال تا حدود قیمتی 7 هزار و 400 دلار نیز رسیده بود ولی به یکباره قیمت این ارز در طی یک هفته اخیر با کاهشی غیر منتظره رو به رو شد و قیمت آن در حال حاضر با کاهشی بیش از 1000 دلار مواجه شده است به طوری که در تاریخ 10 سپتامبر قیمت این ارز به حدود 6 هزار و 300 دلار کاهش داشته است.

شکل‎گیری این وضعیت بسیاری از سرمایه ‏گذاران بازار ارزهای دیجیتال را با نگرانی و آشفتگی شدیدی رو به رو کرده است ولی همچنان باید این نکته را در نظر داشت که خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سود آور می‎باشند. در عین حال سوالی که ذهن بسیاری از افراد دخیل در بازار ارزهای دیجیتال را به خود مشغول می‏‌کند، این است که در طی روزها و شاید هم هفته ‏های آینده، شیوه حرکتی بیت کوین در مورد نوسان قیمت، به چه طریقی خواهد بود؟

البته در روزهای اخیر باید به این نکته اشاره نمود که نوسانات مشاهده شده از بیتکوین ما را به این واقعیت نزدیک کرده است که دیگر نمی‎توان در مورد آینده ‏ی طولانی مدت تغییر قیمت بیت کوین اظهار نظر نمود، لذا پیش ‏بینی‏ های صورت گرفته برای تغییرات قیمت بیت کوین، معمولاً باید در مورد دو سه روز آینده‏ ی آن صورت گیرد.

دو سناریوی متضاد در رابطه با قیمت بیت کوین در چند روز آینده

در این راستا، کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، در مورد نوسان قیمت بیت کوین برای دو سه روز آینده، مثل همیشه، دو سناریوی جدا و مخالف از هم را در نظر دارند. درواقع وجود دو سناریو به این خاطر است که برخی از کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال به روند رو به مثبت و رشد قیمت بیت کوین امیدوار هستند این در حالی است که بسیاری دیگر از کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال نیز نظر مخالفی داشته و این انتظار را دارند که بیت کوین همچنان دچار کاهش قیمت گردد.

در ابتدا سناریوی مثبت موجود در بازار را که مربوط به افزایش قیمت بیت کوین می‌‏باشد، بررسی می‏‌کنیم. در این سناریو، پیش ‏بینی می‏شود که قیمت بیت کوین در دو سه روز اخیر، از شرایط فعلی خود فاصله گرفته و تا حدود 6 هزار و 500 دلار افزایش قیمت داشته باشد، البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که قیمت 6 هزار و 500 دلار، در حال حاضر برای بیتکوین به عنوان یک مرز و نقطه ‏ی شکست تلقی می‏‌شود که در صورتی که بیت کوین بتواند این مرز قیمتی را پشت سر بگذارد، شاهد افزایش قیمت این ارز تا 6 هزار و 700 دلار نیز خواهیم بود.

در عین حال در سناریوی منفی موجود، پیش‏ بینی شده است که بیت کوین روند نزولی خود را ادامه داده و تا 6 هزار و 150 دلار هم کاهش قیمت داشته باشد. البته در شرایط موجود، بیش‏تر انتظار می‏‌رود که قیمت بیت کوین با افزایش رو به رو شود تا کاهش قیمت. حال باید دید که در روزهای آتی قیمت بیت کوین، چه تغییراتی را تجربه خواهد کرد.