podcast cover blog 05.03

پنج ارز تحلیلی منتخب هفته اول مرداد

در حالی که خرس‌ها طبق معمول دنبال اصلاحات بیشتر برای خرید تو قیمت‌های پایین‌تر هستن، تمام تلاش و تمرکز گاوها روی نحوه بسته شدن کندل هفتگی این هفته است. چون که سبز بسته شدن کندل این هفته خیلی خیلی برای بازار ارزهای دیجیتال سرنوشت ساز خواهد شد.

تحلیلگرها هم این روزا فقط خط میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای رو زیر نظر دارن که عدد ۲۲۷۰۵ دلار رو نشون میده، چرا که شرایط تکنیکال بازار حکایت از یک حرکت بزرگ قریب‌الوقوع داره.

خیلی از تحلیلگرها انتظار دارن با بسته شدن کندل هفتگی بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای، بازار توجه خریدارهای بیشتری رو به خودش جلب می‌کنه و گیر کردن قیمت زیر این خط باعث قدرت گرفتن دوباره خرس‌ها میشه.

اگرچه شرایط در کوتاه مدت کمی مبهم و تار به نظر می‌رسه، اما کالب فرانزن (Caleb Franzen) معتقده که بیت‌کوین از اردیبهشت ماه تا الان توی منطقه انباشت قرار گرفته و بخاطر همین می‌تونیم به بازگشت بازار امیدوار باشیم.

همراهان همیشگی اکسکوینو سلام! عصر دوشنبه تحلیلیتون بخیر. من علی مقصودی هستم، رادیو اکسکوینو و مطابق معمول افتخار نگارش پادکست‌های تحلیلی هفته با بنده است. فقط یادتون باشه که محتواهای رادیو اکسکوینو سیگنال خرید یا پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیستن و خواهشا قبل از اقدام به هرگونه سرمایه‌گذاری، مطالعه، تحقیق و بررسی‌های خودتون رو انجام بدید و از سایر تحلیل‌ها فقط برای داشتن دیدگاه بهتر به بازار استفاده کنید. با بررسی ارزهای منتخب این هفته با ما همراه باشید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت‌کوین (BTC)

پریروز خرس‌ها سعی کردن بیت‌کوین رو به مثلث متقارنش برگردونن، اما گاوها نقشه جالب‌تری داشتن. برگشت قیمت از سطح شکست مثلث برگه آس گاوها بود که رو شد.

افزایش تدریجی میانگین متحرک ۲۰ روزه، یعنی ۲۱۸۶۵ دلار به همراه قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی یا همون RSI در محدوده مثبت، برای خریدارها مزیت محسوب میشن.

اگر گاوها قیمت رو بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه، یعنی ۲۲۳۸۴ دلار نگه دارن، بیت کوین می‌تونه تا بالای ۲۴ هزار دلار هم صعود کنه، که شکست این سطح و بسته شدن قیمت بالای این محدوده، چاشنی پرتاب موشک بیت به سطح ۲۸ هزار و ۳۰ هزار دلار خواهد بود.

فقط در شرایطی که بیت زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه‌اش گیر کنه، قیمت اصلاحی ۲۰۵۰۰ دلار جای خوبی برای شکار تلقی خواهد شد.

اتریوم
اتریوم

اتریوم (ETH)

مقاومت ۱۷۰۰ دلار برای اتریوم خیلی چالش برانگیز شده و این که قدرت هنوز دست خریداراس، نشون میده که گاوها نقشه شکستن این سطح رو در سر دارن.

میانگین متحرک ۲۰ روزه به سمت بالا شیب صعودی گرفته و RSI هم توی منطقه مثبته. با این حساب، اگه نقشه گاوها عملی بشه، اتریوم‌های سبدمون تا ۲ هزار دلار ارزش پیدا می‌کنن و هر یک واحد اتریوم تا ۲۲۰۰ دلار هم می‌تونه بالا بره.

برخلاف این دیدگاه، در صورتی که گاوها شکست بخورن و نتونن سقف ۱۷۰۰ دلار رو خورد کنن، با اعلام شکست، موقتا عقب نشینی کرده و اتر تا ۱۲۸۰ دلار هم می‌تونه سقوط کنه و برای چند روز توی این محدوده باقی بمونه.

بیت کوین کش
بیت کوین کش

بیت‌کوین کش (BCH)

اوضاع بیت کوین کش اصلا خوب نبوده و خیلی با عددهای مورد انتظارش فاصله گرفته. حالا به نظر میاد بعد از مدت‌ها گاوهای بیت‌کوین‌کش به میدون برگشتن و روی حمایت ۱۱۷ دلار خیمه زدن. بر همین اساس، روی نمودار یک الگوی کف گرد ایجاد شده که با شکست مقاومت ۱۳۵ دلار کامل میشه. در این صورت، و با شکست این خط، اهداف ۱۷۵ دلار و ۲۰۰ دلار در دسترس ما خواهند بود.

فقط موضوع اینه که گاوها باید بیشتر از هر چیزی، از خط میانگین متحرک ۲۰ روزه بیت کوین کش یعنی محدوده ۱۱۳ دلار به خوبی دفاع کنن تا اوضاع از اینی هم که هست بدتر نشه.

اکسی اینفینیتی
اکسی اینفینیتی

اَکسی (AXS)

اکسی اینفینیتی هم که توی محدوده ۱۶، ۱۷ دلار قرار داره، مثل اکثر ارزها یک کف خوبی رو داره پایین روند نزولی بلند مدتش ایجاد میکنه.

خط میانگین متحرک ۲۰ روزه صاف شده و RSI تو منطقه مثبت قرار گرفته. این یعنی بین عرضه و تقاضا یک تعادلی ایجاد شده که میتونه به نفع خریدارا تموم بشه. در این صورت، می‌تونیم یک رالی قیمتی به سمت ۲۵ دلار و بعدش ۲۸ دلار داشته باشیم. مگر اینکه قیمت به زیر میانگین های متحرک ۲۰ و ۵۰ روزه برگرده که در این صورت، محدوده ۱۱ تا ۱۲ دلار یک منطقه خوب برای یک پله خرید اکسی خواهد بود.

ایاس
ایاس

ایاس (EOS)

ایاس هفته پیش یک صعود خوبی رو تجربه کرد و چند روز پیش به خط میانگین ۲۰ روزه‌اش هم یک پولبک زد.

میانگین‌های متحرک ۲۰ و ۵۰ روزه همدیگه رو قطع کردن و RSI هم نزدیک منطقه اشباع خریده. اگه ایاس همین روند صعودی رو ادامه بده، تا محدوده مقاومتی ۱.۵ دلار هم میتونه رشد کنه که برای روزهای بعدش خیلی خوب میتونه باشه. اما قرار گرفتن خط RSI توی این محدوده یعنی ایاس جای خوبی برای خرید نیست و فقط کسایی که قبل‌تر خرید کردن میتونن منتظر باشن تا توی قیمت های بالاتری بفروشن.

خرید ایاس فقط موقعی منطقیه که یا یک اصلاح خوب قیمتی رو داشته باشه یا اینکه چند روزی توی این محدوده تثبیت بده.

دوستان سپاس از شما که همراه ما بودید. سعی ما بر اینه که مطابق معمول، پادکست هر هفته دوشنبه، تحلیل ۵ ارز منتخب بازار باشه.

البته لایوهای تحلیلی هر شب ساعت ۲۲ هم برای مبتدی‌ها و هم برای حرفه‌ای‌ها سودمنده و سعی کنید ازش استفاده کنید.

نکته آخر هم اینکه صبر و دانش دو کلید موفقیت در بازار ارزهای دیجیتاله، پس سعی کنید شکارچی خوبی باشید!

اوقاتتون خوش و کیف پولتون سبز!