تحلیل قیمت بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین از زبان تحلیل گران

شمع نمودار قیمت هفتگی بیت کوین در تاریخ 2 دسامبر در محدوده 8,000 دلار بسته شد.

تلاش بیت کوین برای دستیابی به 7,500 دلار

طبق اطلاعات به دست آمده از coin360، بزرگ‌ترین و ارزشمند‌ترین ارز دیجیتال دنیا هنگام شروع هفته گذشته با نوسانات 300  دلاری همراه بوده و در 24 ساعت گذشته پایین‌ترین قیمت 7,180 دلاری را ثبت کرده است. تلاش این ارز دیجیتال برای رسیدن به سطح 7,500 دلار بی نتیجه ماند و در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) در محدوده 7,300  دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

قیمت بیت کوین

بیت کوین در مسیر رسیدن به 7,400 دلار

کاهش نوسانات قیمت این ارز دیجیتال در روز دوشنبه سبب شد تحلیل‌گران بیت کوین نتوانند به پیش بینی نسبتا دقیقی از در بازه های زمانی کوتاه دست یابند. یکی از معامله‌گران و تحلیل‌گران مطرح ارزهای دیجیتال به نام Michaël van de Poppe به تازگی بیان کرده است بیت کوین تمام نیروی خود را برای رسیدن به سطح 7,400 و سپس سطح مقاومت 8,100 دلار متمرکز کرده است.

وی همچنین افزود ناتوانی بیت کوین در نگهداری این سطح منجر به رسیدن قیمت آن به سطوح پایین‌تر خواهد شد همچنین اگر بیت کوین نتواند سطح 7,250 دلار را که در نمودار به رنگ بنفش مشخص شده است نگه دارد، رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به سطح 6,900 دلار نیز دور از انتظار نخواهد بود.

این تحلیل گر و نویسنده برتر پیش از این اعلام کرده بود که خطر هنوز به طور کامل از سر معامله‌گران نگذشته است و بازار با فشار فروش خود قیمت این ارز  را به سطوح پایین‌تر هدایت خواهد کرد. روز گذشته بسیاری از افراد منتظر مشاهده رفتار سنتی از جفت ارز بیت کوین/دلار و همچنین پر شدن شکاف به وجود آمده در قیمت معاملات آتی بیت کوین بودند.

لازم به ذکر است شکاف به وجود آمده در معاملات آتی بیت کوین هنگام پایان یک فصل از معاملات آتی و شروع فصل جدید این معاملات شکل می‌گیرد. روز جمعه حجم معاملات ماهانه بورس کالای شیکاگو ( CME ) نسبت به روز دوشنبه حدود 315 دلار بیشتر بود که این موضوع سبب شد طبق رفتار گذشته بیت کوین بسیاری از تحلیل گران منتظر رشد قیمت این رمز ارز به محدوده 7,465 تا 7,800 دلار باشند.

پیش بینی قیمت بیت کوین از زبان تحلیل گران

یکی از نویسندگان و تحلیل گران برتر ارز دیجیتال بیت کوین با ارائه نمودار زیر قیمت بیت کوین را مورد بررسی قرار داده است.

قیمت بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین با دو سناریوی مختلف در نمودار قیمت خود روبه رو است. همانطور که مشاهده می‌کنید یک کانال نزولی ( با نقطه چین مشکی مشخص شده است ) که رویکرد خرسی دارد و همچنین یک الگوی سر و شانه ( H&S ) در نمودار قیمت این ارز دیجیتال وجود دارد.  با نگاهی اجمالی به این نمودار به وضوح یک شانه چپ، سر و شانه راست را می‌توانیم تشخیص دهیم. خط گردن ( Neckline ) نیز با رنگ قرمز نشان داده شده است.

الگوهای تشکیل شده در نمودار قیمت بیت کوین

سوال اینجاست کدامیک از الگوها از قدرت بیشتری برای تغییر نمودار برخوردار هستند. به نظر من بازار بیت کوین در حال حاضر تمایلات خرسی بیشتری در خود جای داده استو به طور کلی می‌توان گفت از زمان رسیدن قیمت بیت کوین به مرز 13,800 دلار تا کنون این بازار تحت تاثیر خرس‌ها بوده است.

با نگاهی به نموار قیمت این ارز دیجیتال متوجه می‌شویم که بیت کوین در حال حاضر در موقعیت حساسی قرار دارد. خط گردن در نمودار سر و شانه، سطح فیبوناجی بازگشتی 61.8 درصدی و شاخص میانگین متحرک 50 هفته‌ای در یک منطقه قرار دارند. بنابراین اگر این سطح شکسته شود احتمال سقوط قیمت بیت کوین نیز افزایش خواهد یافت. به عبارتی اگر شمع روزانه قیمت بیت کوین در محدوده پایین این سه شاخص بسته شود، قیمت آن بلافاصله می‌تواند به منطقه بالای کانال نزولی آبی رنگ ( که در حال حاضر محدوده 6000 دلار است ) سقوط کند. نگه داشتن یا شکست این سطح تا حد زیادی بر حرکت بعدی بیت کوین  طی هفته‌های آینده تاثیرگذار خواهد بود.

شاخص مکدی نیز با واگرایی خرسی نه چندان قدرتمندی همراه بوده است. در حال حاضر الگوی سر و شانه بسیار مشخصی در نمودار این ارز شکل گرفته است که اگر قیمت در خط گردن نگه داشته شده و بالاتر برود ممکن است این الگو تغییر کند.

اگر الگوی سر و شانه با شکست نزولی همراه شود کاهش قیمت 1,200  دلاری نیز دور از انتظار نخواهد بود.

آلت کوین ها

طبیعتا بازار آلت‌کوین‌ها نیز تحت تاثیر بازار ارز دیجیتال بیت کوین است. ارز دیجیتال اتریوم به عنوان بزرگ‌ترین آلت کوین رمز نگاری شده با ثبت کاهش قیمت 1.6 دلاری در محدوده 150 دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. سایر آلت کوین‌های برتر از جمله ایاس و لایت کوین نیز به ترتیب با کاهش قیمت 3.4  و 4.41 دلاری روبه رو بودند.

اتریوم 12 اذر

میزان کل سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال حدود 199.3  میلیارد دلار است که ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان بزرگ‌ترین رمز ارز حدود 66.5 درصد از سهم کل این بازار را در اختیار دارد.