کاردانو استیبل کوین با پشتوانه دلار راه‌اندازی می‌کند
کاردانو استیبل کوین با پشتوانه دلار راه‌اندازی می‌کند

کاردانو استیبل کوین با پشتوانه دلار راه‌اندازی می‌کند

شرکت امرگو EMURGO، بازوی تجاری بلاک‌چین کاردانو Cardano که اوایل سال جاری میلادی به‌عنوان ابزاری برای تسریع توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز DApps در کاردانو راه‌اندازی شد، اخیرا از طرحی برای راه‌اندازی استیبل کوین جدید این بلاک‌چین با پشتوانه فیات و متصل به دلار آمریکا رونمایی کرده است.

در اعلامیه جدید امرگو آمده که این شرکت در حال حاضر در حال آماده شدن برای راه‌اندازی این استیبل کوین است که USDA نام دارد. طبق برنامه زمان‌بندی این شرکت، راه‌اندازی USDA در اوایل سال آینده میلادی انجام خواهد شد.

EMURGO گفته هدف از راه‌اندازی استیبل کوین جدید بلاک‌چین کاردانو محافظت از سرمایه‌گذاران و شرکت‌های حوزه Web3 در مقابل نوسانات بازار ارزهای دیجیتال است که این مهم با ترکیب ثبات قیمت دلار آمریکا با امنیت بالا، کارمزدهای پایین و سازگاری بلاک‌چین ADA با محیط‌زیست میسر خواهد شد.

این شرکت زیرمجموعه تجاری کاردانو همچنین می‌گوید که این دارایی کریپتویی دارای پشتوانه با نسبت 1:1 تضمین‌شده است و کاملاً مطابق با قوانین و مقررات فعلی ایجاد شده است. امرگو در ادامه به این نکته اشاره کرد که هدف از راه‌اندازی USDA که اولین محصولی است که در مجموعه محصولات جدید امرگو به بازار معرفی شده، پر کردن شکاف بین سیستم مالی سنتی و سیستم مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای DeFi است.

EMURGO با یکی از شرکت‌های خدمات مالی تحت نظارت مستقر در ایالات متحده برای نگهداری از سپرده‌های نقدی مشارکت کرده و این اطمینان را می‌دهد که استیبل کوین USDA کاملاً مطابق با قوانین و دستورالعمل های نظارتی است و از این قوانین پیروی می‌کند.

USDA تنها توسط دارایی‌های «فیات» پشتیبانی می‌شود و با ارائه ثبات قیمتی قوی و بلندمدت در نهایت منجر به دستیابی به خدمات مالی مطمئن‌تری برای اکوسیستم کاردانو می‌شود و قصد دارد مزایای زیرساخت کم هزینه، ‌‌سریع و کارآمد کاردانو (ADA) را با ثبات دلار آمریکا، ارز ذخیره جهانی، ادغام کند.

منبع:  dailyhodl