بیت کوین چند روزی توانست قیمت خود را تحکیم کند، اما در این هفته سعی کنید آلت‌کوین‌هایی را انتخاب کنید که الگوهای بازگشتی پیدا کرده‌اند و احتمال صعود آن‌ها بیشتر است.

سرمایه گذاران پس از شنیدن چندین خبر شوکه کننده در روزهای اخیر، نگران ثبات قیمت در بازار ارزهای دیجیتال هستند. خوشبختانه، بازارهای ارزی آنقدر به بلوغ رسیده‌اند که اخبار منفی مانند گذشته، دیگر نوسانات شدید بر آن‌ها وارد نمی‌کند. ثبات قیمتی کنونی نشان می‌دهد که سرمایه گذاران سازمانی به اخبار هک کوکوین، اتهامات وارد شده بر مدیرعامل بیت مکس و یا حتی ابتلای ترامپ به کرونا که به اندازه کافی مهم و بزرگ بودند تا بتوانند بر بازارهای رمز ارز نوسانات و ریزش‌های شدید ایجاد کنند، اهمیت زیادی ندادند.

از این رو، پس از شنیدن اخبار بد اخیر، نباید از سرمایه گذاری در بیت کوین و احتمال از دست رفتن دارایی یا بخشی از آن ترسید و می‌توان به سوددهی بیشتر امیدوار بود.

در یک روند خرسی، تریدرها از ضعف حاصل از عکس العمل تازه کارها استفاده می‌کنند تا با خرید در نقاط پایین‌تر، به سرمایه دیجیتال خود بیافزایند. اگر بیت کوین روند ثبات قیمتی خود بالای سطح روانی ۱۰ هزار دلار را ادامه دهد، سرمایه گذاران به تزریق سرمایه بیشتر در بازار ارزهای دیجیتال فکر خواهند کرد.

بر خلاف روند حاشیه‌ای قیمت بیت کوین، برخی از آلت‌کوین ها روند صعودی خود را حفظ کرده‌اند که نشان‌دهنده روند گاوی در آینده نزدیک است.

بیایید باهم به بررسی چارت قیمتی پنج رمز ارز منتخبی بپردازیم که در سطوح حساسی قرار گرفته‌اند و امکان دارد روند صعودی خود را از همین نقاط آغاز کنند.

بیت کوین (BTC/USDT)

روند دراز مدت حرکات قیمتی بیت کوین صعودی است، زیرا میانگین حرکت ۲۰۰ روزه (۹۴۴۸دلار) شیبی رو به بالا دارد. با این حال، در کوتاه مدت، میانگین متحرک ۲۰ روزه نشان از وجود تعادل بین عرضه و تقاضا دارد.

نمودار بیت کوین

در حال حاضر قیمت بیت کوین بین ۹۳۸۵ دلار و ۱۱۱۷۸ دلار گیر کرده است و یک شکست قیمت رو به بالا یا پایین می‌تواند حرکت روند دار را شروع کند. بیت کوین بین اردیبهشت و خرداد حدود ۸۰ روز در یک بازه محدود مانده بود و این روند تحکیم طی تقریبا ۳۰ روز به پایان رسید.

اگر تاریخ تکرار شود، ممکن است قیمت برای چند روز در این محدوده باقی بماند. از این رو، تریدرها باید صبور باشند تا خروج قیمت از این محدوده اتفاق بیافتد. شکست رو به بالا می‌تواند شروع یک یورش قیمت به سمت ۱۲۴۶۰ دلار باشد، در حالی که شکست قیمت به زیر ۹۸۳۵ دلار می‌تواند برای فروش با حجم زیاد آغاز شود و بازار حالت خرسی به خود بگیرد.

نمودار قیمت بیت کوین دوم

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین در یک مثلث متقارن بزرگ قرار گرفته است و وقوع یک شکست بین نیم الی سه چهارم قاعده تا راس مثلث قطعی است اما اگر قیمت به راس مثلث برسد، آن‌گاه این الگو باطل خواهد شد.

کاردانو (ADA/USDT)

نمودار نشان می‌دهد که گاوها با شدت از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه کاردانو در محدوده ۰.۰۸ دلار دفاع می‌کنند. حرکت قیمت چند روز گذشته، تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس را نشان می‌دهد که در حال کامل شدن است. هدف این الگو ۰.۱۳۳ دلار است که پس از شکسته شدن قیمت خط گرن وارد عمل می‌شود. اما اگر کاردانو از سطح قیمت فعلی پایین‌تر آمده و به زیر SMA دویست روزه برسد، این الگو بی اعتبار می‌شود و می‌تواند فروش تهاجمی به سمت ۰.۰۵ را به همراه داشته باشد.

نمودار قیمت کاردانو
نمودار قیمت کاردانو دوم

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که گاوها در تلاشند تا قیمت را به بالای ۰.۱۰۴ دلار برسانند و در صورتی که قیمت به زیر ۰.۰۸۹۸ دلار سقوط کند، خرس‌ها سعی خواهند کرد قیمت را به سطح حمایتی و حیاتی ۰.۰۷۴ دلار برسانند.

مونرو (XMR/USDT)

هشتم مهر ماه قیمت مونرو بالاتر از سطح مقاومتی ۹۷.۷ شکسته شد و لمس مجدد آن در دو روز بعد، نشان می‌دهد که این سطح قبلاً به عنوان یک سطح مقاومتی محکم عمل می‌کرده است و اکنون در نقش حمایت ظاهر شده است.

نمودار قیمت مونرو

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در منطقه مثبت، نشان می‌دهد که مسیر به سمت بالا و صعودی است. اولین هدف ۱۱۳.۲۱ دلار و بعد از آن ۱۲۱.۴۲۷ دلار است. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالا بکشند، احتمال شتاب گرفتن حرکت صعودی بیشتر می‌شود و در این حالت هدف بعدی ۱۴۰ دلار خواهد بود. (در نظر داشته باشید که چنین تحلیل‌های عمومی موجب شتاب گرفتن بیشتر و بیشتر به سمت هر هدف می‌شود، زیرا تحلیل‌های عمومی بویژه تحلیل‌های سایت کوین تلگراف به دلیل دیده شدن توسط هزاران تریدر در سراسر جهان، به تصمیم گیری تریدرها سرعت بیشتری می‌دهد).

اما اگر قیمت مونرو از سطح فعلی پایین‌تر آمده و به زیر ۹۳ دلار برسد، این تحلیل از نظر تکنیکال اعتبار خود را از دست خواهد داد. چنین حرکتی می‌تواند قیمت این ارز را به ۷۱.۷۹ دلار کاهش دهد.

نمودار قیمت مونرو دوم

نمودار ۴ ساعت مونرو نیز نشان‌دهنده قرار گرفتن این ارز در یک کانال صعودی است و با وجود شکسته شدن کانال، قیمت همچنان در داخل کانال در حرکت است.

کازماس (ATOM/USDT)

بعد از تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس که با شکست و بسته شدن قیمت در بالای خط گردن کامل می‌شود، «اتم» یا «کازماس» نشانه‌هایی از یک روند معکوس احتمالی رو به بالا را نشان می‌دهد.

نمودار قیمت کازماس

این شرایط نشان‌گر یک هدف به سوی ۷.۴ دلار است و در صورت عبور از این سطح، حرکت صعودی می‌تواند حتی سقف قیمتی ۸.۸۷۷ دلار را نیز بشکند. با این حال، متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال حاضر ثابت است و RSI دقیقاً بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان‌دهنده آرامش نسبی بازار این رمز ارز در حال حاضر است. پس باید منتظر شکست قیمت بالاتر از خط گردن باشیم. اما کاهش قیمت به زیر خط گردن، سقوط تا زیر ۴.۵ دلار را محتمل می‌کند و به طبع آن، ریزش تا سطح ۳.۷۸ دلار.

وی‌چین (VET/USDT)

در طی چند روز گذشته، گاوها از قیمت ۰.۰۱۰۹ دلار دفاع کرده‌اند اما موفق به عبور از آن نشدند که این نشان می‌دهد که خرس‌ها در هر بار افزایش قیمت اقدام به فروش کرده‌اند. از این رو، وی‌چین دوباره به سمت قیمت ۰.۰۱۰۱ سقوط کرد.

نمودار قیمت وی‌چین

اگر خرس‌ها باعث شوند «وت» به زیر سطح حمایتی سقوط کند، احتمالا فروش شدت گرفته و قیمت این رمز ارز تا ۰.۰۰۸ و حتی ۰.۰۰۶۶ دلار سقوط کند. در صورتی که وی‌چین بتواند از قیمت ۰.۰۱۶ دلار برسد، این تحلیل ریزش بی‌اعتبار خواهد شد و این زمانی است که گاوها بازار را در دست بگیرند.

نمودار دوم قیمت وی‌چین

نمودار ۴ ساعته از شکل گیری یک مثلث نزولی حکایت دارد که با شکسته شدن قیمت به زیر ۰.۰۱۰۹ دلار کامل می‌شود که هدف در این شرایط ۰.۰۰۳۲۸ دلار خواهد بود. در مجموع، میانگین متحرک نزولی و RSI در منطقه منفی و برتری خرس‌ها را نشان می‌دهد.

منبع: cointelegraph