در حال حاضر بیت کوین قدرتمند به نظر می‌رسد و اندیکاتورها دلالت بر شکست در بالای ۱۴۰۰۰ دلار دارند، در حالی‌که آلت‌کوین‌ها می‌توانند در کوتاه مدت عملکرد ضعیف‌تری داشته باشند.

بیت کوین از سال گذشته تا کنون ۹۰٪ رالی صعودی داشته است، صعودی تدریجی و بی سر و صدا که نشان می‌دهد افرادی که در سال ۲۰۲۰ بیت کوین خریداری کرده‌اند، به این بازار باور درستی داشته‌اند. اگر روند قدرتی که بیت کوین پیدا کرده است ادامه پیدا کند، می‌تواند با ادامه حرکت رو به بالا تمامی سرمایه گذاران را شگفت زده کند. این اتفاق می‌تواند با فروختن آلت‌کوین‌ها توسط سرمایه گذاران و تزریق آن به بیت کوین صورت پذیرد؛ از این رو، رکود کوتاه مدتی می‌تواند در انتظار آلت‌کوین‌ها باشد.

سه رمز ارز برتر و آنالیز شده از ۵ ارز این هفته احتمال افزایش و ۲ ارز دیگر احتمال کاهش را در هفته پیش رو دارند. بیایید باهم آن‌ها را بررسی کنیم.

BTC بیت کوین

 بیت کوین از سطح ۱۳.۹۷۳ عبور کرد و در ۳۱ اکتبر به بالاترین سطح یعنی ۱۴.۱۰۲ دلار رسید. اگرچه گاوها نتوانستند قیمت را بالاتر از سطح مقاومت حفظ کنند، اما در مقابل، منصرف نشده و به سمت پایین نزول نکردند.

نمودار قیمت بیت کوین / تتر

نمودار فوق نشان می‌دهد که تریدرها از معاملات خود به سرعت خارج نشده‌اند، چرا که انتظار یک تلاش دیگر توسط گاوها به سمت بالای سطح مقاومت را دارند.

میانگین متحرک نمایی (MA) ۱۰ روزه و میانگین متحرک ساده (SMA) ۵۰ روزه نشان‌دهنده شیب به سمت بالا هستند و شاخص مقاومت نسبی در محدوده اشباع یا فروش بیش از حد (overbought) می‌باشد که نشان می‌دهد گاوها در موضع فرمان‌دهی هستند.

اگر قیمت بیت کوین بالای ۱۴۰۰۰ دلار بسته شود، روند صعودی بعدی می‌تواند قیمت را به ۱۶۵۰۰ برساند.

با این حال، اگر گاوها نتوانند قیمت را بالای ۱۴ هزار دلار نگه‌دارند، تریدرهایی که در کوتاه مدت معامله می‌کنند (short term traders)، ممکن است پوزیشن فروش باز کنند و روند بازار خرسی شود. شکست قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه، نخستین نشانه ضعف در حرکت صعودی بیت کوین است.

اگر بیت کوین سقوط کند و به زیر سطح مهم حمایتی ۱۲۴۶۰ دلار برسد، احتمالا خرس‌ها برنده میدان خواهند بود.

نمودار قیمت بیت کوین / تتر

بیت کوین سعی در ماندن در بالای EMA-10 می‌کند و در صورت بروز این اتفاق و موفق شدن گاوها در رساندن قیمت به بالای حمایت ۱۳۹۷۳ الی ۱۴۱۰۱ دلار، احتمالا روند صعودی جدیدی آغاز خواهد شد.

با این حال، واگرایی نزولی در RSI نشان می‌دهد که حرکت صعودی در حال تضعیف شدن است و اگر فروشندگان بتوانند قیمت بیت کوین را به زیر EMA-10 بکشانند، سقوط به سمت ۱۳ هزار دلار محتمل خواهد بود و در آن منطقه، حمایت ۱۲۷۵۰ الی ۱۳۰۰۰ دلار مورد توجه خریداران خواهد بود.

 

BNB بایننس کوین

BNB در ۳۰ اکتبر زیر حمایت ۲۸.۵ دلار شکسته شد اما توانست با بازگشت از این کف قیمت روزانه، در بالاتر از ۲۸.۵ بسته شود. الگوی کندل استیک دوجی (doji candlestick pattern) در ۳۱ اکتبر بلاتکلیفی بین خرس‌ها و گاوها را نشان می‌دهد.

نمودار قیمت بایننس کوین / تتر

در حال حاضر خرس‌ها در تلاشند تا این بلاتکلیفی را با نزولی کردن روند حل کنند که در صورت شکست قیمت و بسته شدن آن زیر سطح ۲۷.۵، احتمال سقوط قیمت تا ۲۴.۸۶ دلار وجود دارد.

EMA ۱۰ روزه و RSI نشان‌دهنده این است که حداقل مقاومت به سمت روند نزولی وجود دارد. اما اگر جهت روند معکوس شود و قیمت از ۲۸.۵ بالاتر رود، تحکیم قیمت چند روز دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

نمودار قیمت بایننس کوین / تتر

نمودار ۴ ساعته این ارز نشان می‌دهد که بازیابی سطح ۲۷.۵ دلار با مقاومت سختی روبرو است. شکست قمیت به زیر ۲۸ دلار می‌تواند حمایت ۲۷.۵ دلاری را به چالش بکشد و در صورت شکست، توقف بعدی در ۲۶.۵ دلار خواهد بود.

EMA و RSI در نزدیکی منطقه اشباع قرار دارد که این یک مزیت برای خرس‌ها است.

در صورت افزایش قیمت BNB به هر دلیل تا ۲۹ دلار، این دیدگاه باطل می‌شود و در این حالت، احتمال افزایش قیمت تا ۳۰.۵ دلار وجود دارد.

 

ADA کاردانو

کاردانو در ۲۶ اکتبر در زیر اگلوی کنج (wedge) افزایشی شکسته شد و به ۰.۰۸۹۱ دلار سقوط کرد. گاوها در حال حاضر در تلاش هستند تا از این سطح دفاع کرده و قیمت را به سمت بالاتر از میانگین متحرک سوق دهند.

نمودار قیمت کاردانو / تتر

با این حال، میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه و RSI نشان‌دهنده این است که خرس‌ها کنترل بازار را در دست دارند؛ بنابر این، بازیابی قیمت در میانگین‌های متحرک با مقاومت سختی روبرو هستند.

اگر قیمت کاردانو  از این مقاومت پایین‌تر بیایید، خرس‌ها در تلاش برای شکستن حمایت ۰.۰۸۹۱ دلار خواهند بود. چنین حرکتی راه را برای سقوط تا حمایت بعدی یعنی ۰.۰۷۵۵ دلار هموار خواهد کرد.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به سمت بالاتر از میانگین متحرک سوق دهند و در این سطح باقی بمانند، این دیدگاه نزولی فاقد اعتبار خواهد شد و رالی افزایش قیمت تا ۰.۱۱ دلار محتمل است.

نمودار قیمت کاردانو / تتر

گاوها قیمت را تا بالای EMA ۱۰ روزه افزایش داده اند. کاردانو اکنون می تواند به سمت SMA ۵۰ حرکت کند، جایی که در آن خرس‌ها احتمالاً دوباره وارد عمل شده و اقدام به فروش می کنند.

اگرچه SMA ۵۰ هنوز شیب نزولی دارد، EMA ۱۰ برای افزایش تلاش میکند و RSI تا نقطه میانی افزایش یافته است، که نشان می‌دهد فشار فروش در کوتاه مدت کاهش یافته است.

بهر حال، اگر قیمت کاردانو از سطح فعلی یا SMA پایین‌تر بیاید، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند تا قیمت را به زیر حمایت ۰.۰۸۹۱ دلار برسانند و در صورت موفقیت، حرکت نزولی در مرحله بعد می تواند آغاز شود.

BCH بیت کوین کش

بیت کوین کش یک مثلث متقارن تشکیل داده است که معمولاً به عنوان یک الگوی پیوسته عمل میکند. هرچند در این شرایط بلاتکلیفی میان گاوها و خرس‌ها مشهود است، بهتر است منتظر ماند تا قیمت بالاتر از این مثلث شکسته شود.

نمودار قیمت بیت کوین کش / دلار

هر دو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و RSI بالای سطح 59 است که نشان‌دهنده برتری گاوها است. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از مثلث بکشانند و آن را حفظ کنند، بیت کوین کش می تواند تا ۲۸۰ دلار و پس از آن به ۲۹۷ دلار برسد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت در زیر مثلث شکسته شود، قیمت می‌تواند تا سطح حمایتی مهم ۲۴۲ دلار سقوط کند. میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۳۹ دلار) دقیقاً زیر این حمایت قرار می گیرد؛ از این رو، گاوها در این منطقه نسبت به خرید اقدام خواهند کرد.

نمودار قیمت بیت کوین کش / دلار

گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث متقارن رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند و به همین خاطر خرس‌ها قیمت را دوباره به داخل مثلث کشاندند.

با این حال، اگر بیت کوین کش به SMA-50 یا EMA-10 بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از مثلث سوق دهند. در صورت موفقیت، شتاب این حرکت می تواند احتمال افزایش تا ۲۸۰ دلار را داشته باشد.

اگر قیمت زیر میانگین های متحرک شکسته شود و به زیر مثلث متقارن سقوط کند، این دیدگاه صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

LINK چین لینک

طی چند روز گذشته، چین لینک در یک کانال صعودی خرید و فروش شده است. اگرچه سرعت این صعود کند بوده است، اما این رمز ارز به طور پیوسته سقف قیمت و کف قیمت های بالاتری را تشکیل میدهد.

نمودار قیمت چین لینک / تتر

در حال حاضر، قیمت چین لینک پس از کاهش از سطح مقاومت ۱۳ دلار در حال اصلاح است. شیب هر دو میانگین متحرک مسطح شده و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

هنگام سقوط قیمت، گاوها احتمالا تا خط حمایت کانال اقدام به خرید خواهند کرد. اگر قیمت با قدرت از این حمایت بازگردد، گاوها ممکن است دوباره تلاش کنند که قیمت را به بالای ۱۳ دلار برسانند.

در صورتی که خرس ها قیمت را به زیر کانال بکشانند، این نمای صعودی فاقد اعتبار خواهد شد و چنین حرکتی می تواند قیمت را به ۸.۳۸ دلار و کمتر از آن کاهش دهد.

نمودار قیمت چین لینک / تتر

گاوها در حال حاضر سعی می کنند تا از روند صعودی دفاع کنند و اگر بتوانند قیمت را بالاتر از خط روند نزولی بکشانند، چین لینک می تواند مسیر خود را به سمت ۱۳ دلار آغاز کند.

با این حال، شیب میانگین متحرک نمایی ۱۰ مسطح شده و RSI در منطقه منفی ترید می‌شود که نشان می دهد خرس‌ها تلاش میکنند تا در کوتاه مدت به سوی بازار بازگردند.

اگر خرس ها بتوانند قیمت را تا زیر خط روند صعودی پائین بیاورند، چین لینک می تواند تا خط حمایت کانال سقوط کند. گاوها سعی خواهند کرد از این حمایت دفاع کنند و در صورت موفقیت، چین لینک می تواند تا خط روند نزولی صعود کند.

منبع: cointelegraph