به‌روزرسانی مهم کاردانو در راهه!

به‌روزرسانی مهم کاردانو در راه است!

کاردانو قرار است بامداد ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن) شاهد یک به‌روزرسانی بسیار مهم در شبکه اصلی خود و در زمان آغاز ایپاک 394 و بلاک شماره 84844800 باشد. بر اساس اعلام شرکت توسعه‌دهنده کاردانو، هادفورک جدید این شبکه پیچیدگی کمتری از هارد فورک واسیل (Vasil) دارد و تأثیر آن نیز بر روی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز کمتر خواهد بود. اما باوجود پیچیدگی کمتر، تیم کاردانو در حال همکاری بسیار نزدیک با اپراتورهای استخرهای استیکینگ (SPO)، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) و صرافی‌ها است تا همه‌چیز برای هارد فورک و قابلیت‌های شبکه بعد از این به‌روزرسانی آماده باشد.

بنیاد کاردانو و شرکت توسعه‌دهنده آن یعنی اینپوت اوتپوت (IOG) برای آخرین هارد فورک انجام شده کاردانو یعنی واسیل از سه شاخص بزرگ و حیاتی استفاده کرده بودند تا از آمادگی این اکوسیستم اطمینان حاصل کنند. در همین رابطه IOG گفته است که هارد فورک جدید پیچیدگی کمتری از واسیل دارد و تأثیر آن نیز بر dAppها کمتر است.

گفتنی است صرافی برتر ارز دیجیتال بایننس (Binance) نیز در همین راستا اعلام کرده که به طور موقت واریزی‌ها و برداشت‌های ADA را از ساعت ۸:۴۴ بعد از ظهر ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ به حالت تعلیق در خواهد آورد.

چرا هارد فورک کاردانو تا این حد مهم است؟

در حال حاضر شبکه کاردانو از الگوریتم امضای دیجیتال محنی ادواردز (ED25519) استفاده می‌کند که در شبکه‌های مونرو و ریپل نیز استفاده می‌شود. این الگوریتم، تأیید سریع امضاها و کاهش حجم آنها را امکان‌پذیر می‌کند.
امضای دیجیتال منحنی در عین حال در برابر انواع مشخصی از حملات رمزنگاری نیز مقاومت از خود نشان می‌دهد.

شرکت توسعه‌دهنده کاردانو (IOG) قصد دارد با این هارد فورک توابع جدیدی را در پلوتوس (Plutus) برای مدیریت امضاهای اشنور (Schnorr) و بیضوی (ECDSA) پیاده‌سازی کند تا با فعال شدن قابلیت‌های آن‌ها، توسعه‌دهندگان بتوانند به‌آسانی برنامه‌های میان‌زنجیره‌ای بسازند.

اخبار Coincast امروز:

12112022 coin cast 1080 1080 1
  • اضافه شدن اعتیاد به کریپتو، در لیست خدمات مرکز توانبخشی اسپانیا
  • به گفته بنیان‌گذار مایکرواستراتژی، کریپتو برای بزرگ شدن به نظارت بزرگسالان و آشفتگی نیاز دارد
  • اینترپل در حال بررسی نحوه کنترل متاورس است

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست امروز اکسکوینو گوش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.