پنج‌شنبه 30 شهریور 1402
استیبل کوین کاردانو راه‌اندازی شد

استیبل کوین کاردانو راه‌اندازی شد

استیبل کوین کاردانو با نام «دی جد Djed» بعد از یک سال توسعه، سرانجام بر روی شبکه اصلی این بلاک‌چین منتشر شد. Djed که یک استیبل کوین غیرمتمرکز است به گونه‌ای طراحی شده که ارزشی نزدیک به دلار آمریکا داشته باشد و قرار است در پروتکل‌های دیفای DeFi شبکه کاردانو به عنوان یک جایگزین پایدار برای ارزهای دیجیتال پرنوسان استفاده شود.

هر واحد از این استیبل کوین 400 تا 800 درصد با توکن بومی شبکه کاردانو یعنی آدا ADA بیش از وثیقه موردنیاز خود پشتوانه دارد. این در حالی است که ارز دیجیتالی با نام SHEN برای این پروژه توسعه داده شده است که نقش کوین پشتوانه را ایفا می‌کند. این وثیقه‌گذاری مضاعف Djed آن را تا حد زیادی شبیه به استیبل کوین دای DAI در اکوسیستم اتریوم می‌کند، البته مانند سایر استیبل کوین‌های الگوریتمی مکانیسمی برای مینت و سوزاندن و از گردش خارج کردن واحدها دارد.

گفتنی است استیبل کوین Djed قرار است در ۴۰ برنامه مبتنی بر شبکه بلاک‌چینی کاردانو استفاده شود و صرافی‌های غیرمتمرکز مین سواپ (MinSwap)، وینگررایدرز (Wingriders) و موسلی‌سواپ (MuesliSwap) هم قبل از عرضه Djed، پشتیبانی خود را از این استیبل کوین اعلام کردند و در حال حاضر نیز خرید و فروش آن را به فهرست معاملاتی خود اضافه کرده‌اند.

اخبار Coincast امروز:

12112022 coin cast 1080 1080 1
  • ایلان ماسک میخواهد، کریپتو را به سیستم پرداخت‌های توییتر اضافه کند
  • ضرر خالص ۱۴۰ میلیون دلاری تسلا روی بیت‌کوین 
  • یکپارچه‌سازی استیبل کوین بومی انگلستان در ۱۸،۰۰۰ خودپردازِ سطح کشور
  • تصویب قانون مبادله و استخراج رمزارزها توسط پارلمان قزاقستان

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست امروز اکسکوینو گوش کنید.