جدیدترین و به روز ترین اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال را می توانید در این دسته بندی بخوانید. در این دسته بندی اخبار مربوط به بیت کوین و سایر ارزها را که از منابع معتبر خبری تهیه می شود، بخوانید.

آیا سال نو چینی سبب کاهش قیمت بیت کوین خواهد شد؟

در حال نزدیک شدن به شروع سال نوی چینی هستیم و اعضای جامعه کریپتو در حال بررسی اثرات سال نوی چینی بر قیمت بیت کوین هستند. برخی افراد معتقدند سرمایه گذاران چینی طی این روزها دارایی‌های خود را از بازار خارج می‌کنند تا به این وسیله بتوانند فشار فروش بیشتری به بازار این ارز دیجیتال وارد کنند.

سال نو چینی با دیدن ماه تحویل می‌شود، این بدین معنی است که روز تحویل شدن سال نو چینی در هر سال میلادی متغیر است. برای مثال سال نو چینی ۲۰۱۹ در ۵ فوریه تحویل شد. اما تاریخ سال نو چینی ۲۰۲۰ در تاربخ ۲۵ ژانویه سال ۲۰۲۰ برابر با ۵ بهمن ۱۳۹۸ خواهد بود.

آیا سال نو چینی تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد گذاشت؟

نمی‌توان انکار کرد که برخی اتفاق‌های موجود در تقویم سالیانه، تاثیرات به خصوصی بر قیمت دارایی‌ها خواهند گذاشت. در حقیقت وجود برخی تعطیلات ممکن است سبب بروز ناهنجاری‌هایی در هر بازار مالی شوند. برای مثال معامله‌گران و تحلیل‌گران برای مدت‌ها تاثیرات تعطیلات زمستانی بر بازار سهام آمریکا را مورد مطالعه قرار داده‌اند.

با اینکه با توجه به ماهیت جهانی ارز دیجیتال بیت کوین، انتظار نمی‌رود چنین مسائلی باعث بروز ناهنجاری‌هایی در قیمت بیت کوین شوند، با این حال با توجه به پیشینه تاریخی بیت کوین و ارتباط نسبتا نزدیک آن با کشور چین، تئوری‌هایی درباره تعطیلات رسمی کشور چین و تاثیر آن‌ها بر قیمت بیت کوین در جامعه کریپتو شنیده می‌شود.

فستیوال روح گرسنه ( Goast Festival ) یکی از جذاب‌ترین مراسم‌های مربوط به آغاز سال نو چینی است که هر ساله در ماه اوت یا سپتامبر برگزار می‌شود. معمولا صاحبان شرکت‌ها و فعالان اقتصادی چینی حین این تطیلات دست به معامله نمی‌زنند. به دلیل اینکه طبق یک خرافات سنتی بر این باورند، در این شب درهای دنیای مردگان باز می‌شود و ارواح مردگان (از جمله نیاکان درگذشته) بیرون می‌آیند. بسیاری از افراد منتظر تاثیر این فستیوال بر قیمت بیت کوین هستند.

این هفته نیز یکی از تعطیلات قمری دیگر که سال نوی چینی است در سراسر آسیای شرقی جشن گرفته می‌شود. انتظار می‌رود معامله‌گران در چند هفته منتهی به این رویداد اقدام به فروش دارایی خود کنند. از طرفی برخی افراد هم ممکن است بیت کوین های خود را خرج خوش گذرانی یا تهیه هدیه در این مراسم کنند.

کاهش قیمت بیت کوین

با اینکه قیمت ارز دیجیتال بیت کوین طی روزهای منتهی به جشن سال نو چینی در سال‌های ذکر شده در توییت بالا با کاهش قیمت همراه بود، ولی به نظر می‌رسد شروع روند این کاهش قیمت قبل از وقوع این رویداد اتفاق افتاده باشد.

سال نوی چینی طی هفته جاری تحویل خواهد شد. با نگاهی به پیشینه تاریخی این رویداد می‌بینیم که بیت کوین حدود ۲ الی ۴ هفته قبل از این اتفاق کاهش قیمت را تجربه کرده است.

قیمت بیت کوین

همانطور که الکس کروگر ( Alex Kruger ) در پیغام توییتری خود عنوان کرده است، احتمال کاهش قیمت بیت کوین در روزهای قبل از سال نوی چینی بعید به نظر می‌رسد. طی سال‌های گذشته هم ارز دیجیتال بیت کوین ازحدود سه هفته قبل از شروع سال نوی چینی به صورت جانبی معامله شده است.

خرید و فروش ارز دیجیتال

کدام روز هفته برای خرید بیت کوین مناسب‌تر است؟

هفته جاری قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به یک رکورد جدید طی دو ماه اخیر دست یافت. افزایش ۲۷ درصدی قیمت بیت کوین از شروع سال جاری میلادی، توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را به این حوزه جلب کرده است. از آنجایی که معامله ارزهای دیجیتال در هر روز و هر ساعتی از هفته امکان پذیر است، شاید این سوال برای اکثر سرمایه‌گذاران به وجود بیاید که بهترین زمان خرید رمز ارزها چه زمانی است و آیا تفاوتی بین روزهای هفته برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد یا خیر.

خرید ارز دیجیتال

شاید ایده تفاوت خرید و فروش یک دارایی در روزهای مختلف هفته، از بازار‌های سنتی سهام تاثیر می‌پذیرد. طبق آمار بازارهای سنتی، مشخص شده است که بازده سهام به طور متوسط در روزهای دوشنبه منفی است. بسیاری از فعالان بورس این پدیده را اثر آخر هفته می‌نامند. به دلیل اینکه بازار بورس طی روزهای تعطیل آخر هفته بسته است، اثرات آن بر روی یک سهم خاص هنگام شروع بازار و روز دوشنبه محسوس‌تر خواهد بود. ولی با اینکه بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به صورت شبانه روزی و در کل روزهای هفته باز است، آیا این روز هفته می‌تواند تاثیر به خصوصی روی قیمت این رمز ارز داشته باشد؟

روند حرکت قیمت هفتگی بیت کوین در سال ۲۰۱۹

تحلیل داده‌های مربوط به قیمت بیت کوین طی بازه زمانی ابتدای سال ۲۰۱۹ تا ۱۳ ژانویه ۲۰۲۰ حاکی از آن است که روزهای جمعه بالاترین میانگین بازده را بین سایر روزهای هفته دارد. در مقابل بازده منفی تنها در روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه مشاهده می‌شود. با نگاهی به نمودار بازده  بیت کوین در طولانی مدت می‌بینیم که سرمایه گذاران این رمز ارز  در روزهای دوشنبه‌ بهترین بازده متوسط را از بین کل روزهای هفته ( ۰٫۵۴ درصد ) دریافت کرده‌اند.

از طرفی به نظر می‌رسد روزهای پنجشنبه و چهارشنبه به ترتیب با بازده متوسط -۰٫۰۹ و -۰٫۲۳ درصد از جمله بدترین روزهای هفته برای سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال بیت کوین به شمار می‌روند.

فروش ارز دیجیتال

با توجه به نمودار بازده قیمت یک ساله بیت کوین، روز دوشنبه تنها روزی در هفته است که با استفاده از مدل‌های رگرسیون به بازده مناسبی دست پیدا کرده است و  ارز دیجیتال بیت کوین بر خلاف بازارهای سنتی سهام در روزهای دوشنبه میانگین بازدهی مثبتی از خود نشان می‌دهد.

خرید و فروش بیت کوین در سال ۲۰۱۷

طبیعی است که نمی‌توان انفجار قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ و چگونگی تاثیرگذاری آن بر بازده متوسط را نادیده گرفت. با چشم پوشی از آن سال، متوجه می‌شویم که هنوز هم روزهای دوشنبه و به دنبال آن پنجشنبه به ترتیب با میانگین بازده ۱٫۵ و ۰٫۵۵  درصدی، بالاترین میانگین بازده را از میان سایر روزهای هفته داشته‌اند.

خرید و فروش ارز دیجیتال

با این تفاسیر به این نتیجه می‌رسیم که ویژگی منحصر به فرد بیت کوین، رفتار متمایز آن با بورس ‌های سنتی است و در بازه‌های زمانی طولانی روزهای دوشنبه در تاریخ معاملات این ارز دیجیتال بیشترین بازده سود را در بر داشته است. این در حالی است که بیت کوین در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر، در روزهای جمعه هم بازده مناسبی داشته است.

بیت کوین و هودلرها

جالب است بدانید که طبق گزارشات کوین تلگراف، ارز دیجیتال بیت کوین در ۹۴  درصد روزها برای هودلرها سودآوری داشته است.

هودل (HODL) کردن از همان کلمه انگلیسی HOLD به معنای نگه داشتن گرفته شده است و در دنیای ارزهای دیجیتال به معنی نگه داشتن بیت کوین  به جای فروختن آن است. البته امروزه فقط برای بیت کوین استفاده نمی شود و تبدیل به یک اصطلاح برای نگه داشتن تمام ارزهای بازار شده است. کاربران معمولا در شرایط نوسانات شدید بازار یا ریزش قیمت ها به یکدیگر پیشنهاد می کنند که هودل کنند و اسیر ترس نشوند.

به تازگی هودلر (HODLER)  هم کاربرد زیادی پیدا کرده و بسیاری از افراد که قصد سرمایه گذاری بلند مدت دارند و به دنبال خرید و فروش لحظه ای (ترید) نیستند، خود را هودلر معرفی می کنند.

قیمت بیت کوین

تحلیل روزانه قیمت بیت کوین

روز ۱۸ ژانویه بلاخره ارز دیجیتال بیت کوین با ثبت رالی افزایش قیمت خود موفق به شکست سطح ۹,۰۰۰ دلار شده و توانست به قیمت ۹,۱۹۴ دلار دست یابد. از اولین روزهای ماه نوامبر تا کنون این اولین بار است که ارز دیجیتال بیت کوین به سطح ۹,۰۰۰ دلار دست یافته است.

قیمت بیت کوین

حرکت صعودی بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال را به محدوده خط روند اصلی در مثلث صعودی  ( محدوده ۹,۱۰۰ تا ۹,۲۰۰ دلار  که به رنگ صورتی نشان داده شده است ) شکل گرفته در نمودار قیمت روزانه هدایت کرده و احتمال افزایش قیمت به سمت سطوح ۹,۶۰۰ دلار را افزایش داد.

ارزهای دیجیتال

با بررسی تایم فریم چهار ساعته قیمت بیت کوین می‌بینیم که قیمت این ارز دیجیتال به محدوده زیر مثلث صعودی کشیده شده و احتمال تشکیل یک سطح مقاومت در این منطقه وجود دارد.

حرکات قیمت قبلی ارز دیجیتال بیت کوین در بازه زمانی ۲۶ اکتبر تا ۸ نوامبر ۲۰۱۹، به این نکته اشاره دارد که گاوها برای دستیابی به سطوح ۹,۲۰۰ الی ۹,۵۰۰ دلار، باید سطح مقاومت ۹,۱۰۰ دلار را به سطح حمایت  تبدیل کنند.

در تاریخ ۱۸ ژانویه یکی از تحلیل‌گران برتر کوین تلگراف اعلام کرد اگر بیت کوین موفق به شکست سطح ۹,۰۰۰ دلار شود، سطوح مقاومت بعدی در محدوده ۹,۴۰۰ الی ۱۰,۰۰۰ دلار شکل خواهد گرفت.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

وی همچنین افزود: رالی افزایش قیمت بیت کوین به سمت محدوده ۶,۴۰۰ دلار شکل گرفته و ممکن است این ارز دیجیتال هنگام طی مسیر افزایش قیمت خود توقف‌هایی برای اصلاح قیمت نیز داشته باشد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در تایم فریم روزانه با توجه به شاخص قدرت نسبی و شاخص میانگین متحرک، رنگ و بوی گاوی به خود گرفته است.

همانطور که در نمودار مشاهده می‌کنید، سطح ۹,۱۳۲ دلار برای مدت طولانی به عنوان سطح حمایتی عمل کرده است و اگر گاوها موفق به نگهداری این سطح حمایت شوند، قیمت هدف بعدی بیت کوین در محدوده ۹,۶۰۰ الی ۹,۹۶۰ دلار خواهد بود.

بیت کوین

در تایم فریم‌های کوتاه‌تر هم شاخص مکدی در وضعیت مناسبی قرار دارد.

ارز دیجیتال

به طور کلی می‌توان گفت برای تشخیص حرکت قیمت بعدی بیت کوین باید ببینیم این ارز دیجیتال می‌تواند به سطوح بالای مثلث صعودی تشکیل شده در نمودار، یعنی محدوده ۹,۱۰۰ الی ۹,۲۰۰ دلار دست یابد یا خیر.

ارز دیجیتال بیت کوین

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر چیزی حدود  ۲۵۰ میلیارد دلار بوده و بیت کوین ۶۶٫۴ درصد از کل این بازار را به خود اختصاص داده است. از میان ارزهای دیجیتال برتر اتریوم با ۴٫۷۰ ، ریپل با ۵٫۹۴  و استلار با ۷٫۰۵ درصد افزایش قیمت در نمودار قیمت روزانه خود همراه بودند.

ارز دیجیتال بیت کوین

 

 

قیمت ارزهای دیجیتال

سودآورترین آلت کوین های روز گذشته

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال پس از رالی افزایش قیمت اخیر خود حدود ۲۰ میلیارد دلار افزایش یافت. در همین حین برخی از ارزهای دیجیتال برتر رکورد جدیدی در افزایش قیمت چند ماه اخیر خود به ثبت رساندند. در این قسمت به بررسی ارزهای دیجیتالی که بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند می‌پردازیم.

بازار سبز ارزهای دیجیتال

افزایش قیمت بی‌سابقه اخیر بازار ارزهای دیجیتال  و رسیدن ارزش کل بازار کریپتوکارنسی به ۲۴۵ دلار را می‌توان به عنوان شروع بازار گاوی ارزهای دیجیتال در نظر گرفت. ارزش کل این بازار مالی هیجان انگیز  از شروع سال جدید میلادی با رشد ۲۶ درصدی ( چیزی معادل ۴۰ میلیارد دلار ) همراه بوده است.

ارز دیجیتال

به نظر می‌رسد بازار خرسی آلت کوین ها که از دو سال پیش شروع شده رو به پایان است. با اینکه میزان تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال حدود ۶۷ درصد است برخی از آلت کوین ها نیز به افزایش قیمت مناسبی دست یافتند.

بیت کوین اس وی ( Bitcoin SV )

بیت کوین اِس وی که یک ارز دیجیتال رمزپایه یا رمزنگاری شده و یکی از فورک های بیتکوین کش  است، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت ۱۳۰ درصدی همراه بود. این ارز دیجیتال طی رالی افزایش قیمت اخیر خود  توانست به رکورد بی سابقه ۴۰۰  دلاری دست پیدا کند.

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold)

بیت کوین گلد

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold)، هارد فورکی از ارز دیجیتال متن باز و اصلی بود که در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۷ صورت گرفت.

این ارز دیجیتال نیز که از ماه آوریل سال ۲۰۱۹ حرکت قابل ملاحظه‌ای نداشت، روز گذشته از ۸ دلار به ۲۰ دلار رسید. بیت کوین گلد طی ۲۴ ساعت گذشته توانست بیش از ۱۴۰ درصد رشد قیمت را تجربه کند.

بیت کوین دایموند ( Bitcoin Diamond  )

بیت کوین دایموند

 

مشهورترین هارد فورک بیت کوین احتمالا بیت کوین کش (BCH) است، اما سکه‌های دیگری مانند بیت کوین پلاتینیوم، بیت کوین اتم، سوپر بیت کوین و حتی بیت کوین گاد! به دنبال آن وارد بازار شدند.

بیت کوین دایموند که هارد فورک بیت کوین است می‌تواند با سرعت بالای تراکنش‌ها، کارمزدهای پایین‌ و دسترسی آسان‌تر برای کاربران جدید، توجه بسیاری از کاربران بیت کوین را جلب کند. بیت کوین  دایموند که برای استفاده راحت‌تر نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین پدید آمده بود طی شبانه روز گذشته با ثبت افزایش قیمت ۸۰ درصدی از ۰٫۴۲ دلار به ۰٫۷۷  دلار رسید.

ارز دیجیتال دش ( Dash  )

ارز دیجیتال دش

ارز دیجیتال دش نیز با افزایش قیمت ۷۰ درصدی از قیمت ۷۶  دلار به ۱۳۰ دلار رسیده و سبب خوشحالی دارندگان این ارز دیجیتال شد.

اتریوم کلاسیک ( Ethereum Classic )

ارز دیجیتال اتریوم

قیمت ارز دیجیتال اتریوم هم روز گذشته با افزایش ۳۶ درصدی همراه بود. رالی افزایش قیمت اتریوم توانست قیمت این ارز دیجیتال را از ۵٫۷۰ به ۷٫۷۵ دلار رسید.

از میان سایر ارزهای دیجیتال برتر نیز Bitcoin Cash، BAT، Zcash، EOS و Ontology بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

بررسی حال خوب این روزهای بیت کوین!

ارز دیجیتال بیت کوین که سال جدید میلادی خود را با قدم گذاشتن در کانال صعودی آغاز کرده بود، طی هفته گذشته توانست از سطح ۷,۶۵۵ دلار به سمت سطوح ۸,۵۳۶ دلار حرکت کرده و نگرانی‌های دارندگان این ارز دیجیتال مبنی بر شروع بازار خرسی را از بین ببرد. اولین و قدرتمندترین ارز دیجیتال دنیا به طی مسیر افزایش قیمت خود ادامه داده و روز گذشته شکست قیمت مناسبی را در محدوده بالای سطح مقاومت ۸,۳۰۰ دلار تجربه کرد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین برای بار دوم در طول هفته جاری به محدوده بالای کانال نزولی شکل گرفته طی ۷ ماه گذشته قدم گذاشت. در حالی که بسیاری از معامله‌گران اقدام به خرید این ارز دیجیتال در محدوده بالای سطح مقاومت کردند، سرمایه گذاران محتاط‌تر با توجه به رفتارهای پیشین بیت کوین و عدم نگهداری قیمت در بالای این محدوده، منتظر بسته شدن شمع نمودار قیمت چهار ساعته این ارز دیجیتال هستند.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

در حال حاضر ( هنگام نوشتن این مطلب ) ارز دیجیتال بیت کوین همچنان به روند افزایش قیمت خود ادامه داده و توانسته است به بیشترین قیمت روزانه ( Daily higher high ) از تاریخ ۸ ژانویه تا کنون دست یابد. بزرگ‌ترین ارز رمز نگاری شده دنیا در حال حاضر در محدوده ۸,۴۶۴ دلار قرار داشته و سطح مقاومت ۸,۵۰۰  دلار از قدرت بیشتری برخوردار گشته است.

پیش بینی تحلیل گران

صبح امروز یکی از تحلیل گران برتر حوزه رمز نگاری شده به نام فلیپ فلیپ پیش بینی قیمت بیت کوین را به شکل زیر بیان کرده است:

بیت کوین در حال حاضر در محدوده بالای سطح مقاومت و شاخص VPVR قرار دارد و اگر این ارز دیجیتال به روند گاوی خود ادامه داده و بتواند قیمت خود را در سطوح بالای ۸,۰۰۰ دلار تثبیت کند، احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال و رسیدن آن به ۹,۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت. در این صورت اگر روند افزایش قیمت با حجم معاملات مناسب همراه باشد احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به مرزهای ۱۰,۱۰۰ دلار نیز افزایش می‌‌یابد.

در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده بالای شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه قرار دارد و آخرین تغییرات قیمت این ارز دیجیتال سطح ۸,۰۰۰ دلار را به یک سطح حمایت قوی تبدیل خواهد کرد. معامله‌گران بی‌صبرانه منتظرند ببیند که آیا سطح مقاومت ۸,۳۰۰ دلار به سطح حمایت تبدیل می‌شود یا خیر.

قیمت بیت کوین

به طور کلی می‌توان گفت حال دنیای ارز های دیجیتال خوب است و در حال حاضر میزان کل سرمایه گذاری در بازار، رقمی معادل۲۲۳٫۸ میلیارد دلار می‌باشد که ارز دیجیتال بیت کوین حدود ۶۸٫۱ درصد از سهم کل این بازار را به خود اختصاص داده است. در همین راستا سایر آلت کوین‌ها نیز به دنبال حرکات صعودی ارز دیجیتال بیت کوین، افزایش قیمت مناسبی را تجربه کرده و به جمع ارزهای دیجیتال سبز رنگ ( ارزهایی که با افزایش قیمت روزانه همراه هستند ) پیوستند. در دنیای آلت کوین ها نیز، بیت کوین اس وی ( Bitcoin SV ) با افزایش قیمت قابل توجه ۲۲٫۸۷ درصدی، بیت کوین کش با ( Bitcoin cash ) با ۶٫۴۶ درصد و ارز دیجیتال لایت کوین ( Litecoin ) با افزایش قیمت ۶٫۴۶ درصدی همراه بودند. ارز دیجیتال دش ( Dash ) نیز با رالی افزایش قیمت ۱۴٫۳۲ درصدی خود سبب خوشحالی سرمایه گذاران این ارز دیجیتال شد.

بیت کوین در مسیر افزایش قیمت

در پی اعلام خبر دوک و دوشس ساسکس ( شاهزاده هری و مگان مارکل ) مبنی بر استعفای آن‌ها از ایفای نقش خود به عنوان اعضای ارشد خوانواده سلطنتی انگلیس و نقل مکان آن‌ها به کانادا، شایعه‌های فراوانی درباره انگیزه واقعی این اقدام ساخته شد. با اینکه هیچ کدام از این شایعه‌ها در حال حاضر تایید یا تکذیب نشده‌اند، برخی افراد انگیزه پرنس هری را استخراج برنامه‌ریزی شده ارز دیجیتال بیت کوین دانستند.

بیت کوین در مسیر افزایش قیمت

با وجود تمام فراز و نشیب‌های نمودار قیمت بیت کوین طی هفته گذشته، می‌توان گفت اولین ارز دیجیتال دنیا هفته خوبی را پشت سر گذاشت.

پایان مثبت هفته گذشته، بسیاری از تحلیل‌گران را به فکر انداخت که آیا سال ۲۰۲۰ می‌تواند سالی پر بار مانند ۲۰۱۷ باشد یا خیر؟ قیمت ارز دیجیتال بیت کوین برای اولین بار طی ۶ هفته اخیر به سطوح ۸,۰۰۰ و سپس ۸,۴۵۰ دلار رسید. در این مرحله بسیاری از تحلیل‌گران بر این باور بودند قیمت هدف بعدی بیت کوین سطح ۸,۸۰۰ دلار خواهد بود. اما با نگاهی به نمودار روزانه بیت کوین می‌بینیم با ارزش‌ترین ارز دیجیتال دنیا پس از رسیدن به سطوح ۸,۰۰۰ دلار با کاهش قیمت همراه بوده و به سطوح ۷,۷۵۰ دلار نزدیک شد. از طرفی تعداد قراردادهای آتی بکت نیز توانست به یک رکورد جدید دست پیدا کند.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

در حال حاضر قیمت بیت کوین پس از ۲۵ هفته بالاخره موفق به رسیدن به محدوده بالای شاخص Lucid SAR شده است. در حالی که اکثر معامله‌گران مطرح بازار از سناریوی صعودی بازار حمایت می‌کنند، این شاخص جذاب نیز این وضعیت را تایید می‌کند.

اما یکی از تحلیل‌گران برتر بیت کوین روند قیمت این ارز دیجیتال را به شکل زیر پیش بینی کرده است.

کاهش قیمت‌های اخیر ارز دیجیتال بیت کوین را می‌توان به عنوان یک تله خرسی در نظر گرفت. بسیاری از سرمایه گذاران حدود یک الی دو ماه گذشته ترس بسیار زیادی از شروع بازار خرسی جدی و رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده ۳,۰۰۰ دلار داشتند. در حال حاضر می‌توان گفت بازار خرسی بیت کوین رو به پایان است.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

همزمان با اینکه روند قیمت بیت کوین طی یک الی دو ماه آینده چشم انداز خوبی خواهد داشت، بازار آلت کوین‌ها نیز در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و سایر ارزهای دیجیتال هم با افزایش قیمت همراه هستند. تحلیل‌گران بر این باورند ارز دیجیتال بیت کوین، در آینده‌ای نزدیک به سطح ۷,۸۰۰ تا ۸,۱۰۰ دلار خواهد رسید. سپس با یک تصحیح قیمت جزئی سطوح ۶,۸۰۰ تا ۷,۲۰۰ دلار را قبل از یک حرکت صعودی بزرگ تجربه خواهد کرد.

به عبارتی اگر حرکات صعودی اخیر را به عنوان یک تله گاوی در نظر نگیریم، احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۹,۰۰۰ الی ۹,۵۰۰ دلار قبل از هر گونه تصحیح قیمت دور از انتظار نیست، از طرفی احتمال کاهش قیمت به سمت محدوده ۷,۰۰۰ دلار قبل از رسیدن به سطح  ۱۰,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت. بنابراین رفتار ارز دیجیتال بیت کوین در سال جدید نسبت به سال گذشته تفاوت‌های زیادی خواهد داشت.

در حال حاضر اگر روند صعودی قیمت بیت کوین با حجم معاملات مناسب همراه باشد، قیمت این ارز دیجیتال در محدوده بالای ۸,۶۰۰ تا ۸,۷۰۰ دلار باقی خواهد ماند.

روند افزایش قیمت اتریوم تا کجا ادامه خواهد داشت؟

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال هنوز فاصله زیادی با روزهای صعودی خود در اواخر سال ۲۰۱۷ دارد، با این حال تحلیل‌گران امیدوارانه دیدگاه‌های گاوی خود را حفظ کرده‌اند. این روزها بازار ارزهای دیجیتال با علائم گاوی بسیار زیادی همراه است که حکایت از افزایش قیمت اکثر رمز ارزها در سال جاری میلادی دارد. بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال در روزهای آغازین سال جاری میلادی، موفق به ثبت افزایش قیمت نسبی در نمودار قیمت خود شدند. در این بین شواهد بسیاری مبنی بر ادامه روند صعودی قیمت ارز دیجیتال اتریوم طی ماه‌های آینده وجود دارد.

افزایش قیمت اتریوم و تعداد آدرس‌های کیف پول آن

یکی از کاربران توییتر به تازگی با انتشار نمودار قیمت اتریوم اظهار کرد: شبکه ارز دیجیتال اتریوم در حال طی روند صعودی خود می‌باشد. این تحلیل‌گر علت روند صعودی قیمت این ارز دیجیتال را در افزایش تعداد آدرس‌های فعالی که به صورت روزانه ساخته می‌شوند بیان کرد. در حال حاضر تعداد آدرس‌های مربوط به کیف پول اتریوم از زمان شکل‌گیری بازار گاوی این ارز در سال ۲۰۱۹  تا کنون در بیشترین مقدار خود قرار دارد.

اگرچه به نظر نمی‌رسد تعداد آدرس‌های کیف پول این ارز دیجیتال ارتباط زیادی به قیمت آن داشته باشد، ولی نمودار ارائه شده توسط این کاربر به ارتباط واضح بین این دو عامل اشاره می‌کند و با توجه به ارتباط این دو عامل در طول تاریخ قیمت ارز دیجیتال اتریوم، به راحتی می‌توانیم به این نتیجه برسیم که افزایش تعداد آدرس کیف پول‌های اتریوم به افزایش قیمت ۲۰۰ الی ۳۰۰ دلاری این ارز دیجیتال منتهی خواهد شد.

در حالی که علت دقیق افزایش آدرس‌های کیف پول دومین ارز دیجیتال برتر دنیا ( اتریوم ) مشخص نیست ولی در نظر گرفتن عوامل فاندامنتال نیز خالی از لطف نیست. افزایش برنامه‌های مالی غیرمتمرکز ( Defi ) را می‌توانیم به عنوان مهم‌ترین عامل افزایش تعداد آدرس‌های کیف پول اتریوم بنامیم. طبق آمار، در حال حاضر ثروتی معادل ۶۶۷٫۳ میلیون دلار در برنامه‌های مالی غیرمتمرکز ( Defi ) در بلاک چین ارز دیجیتال اتریوم وجود دارد که این عدد با رشد چشمگیری نسبت به ژانویه امسال همراه بوده است.

بیت کوین یا اتریوم؟

با اینکه در حال حاضر ارز دیجیتال بیت کوین پادشاه بلامنازع دنیای ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود ولی با این وجود برخی افراد مانند بریان کلی ( بنیانگذار و مدیر عامل شرکت BKCM LLC که یک شرکت سرمایه گذاری متمرکز بر روی ارزهای رمزنگاری شده است )، معتقد است که ارزهای دیجیتال دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کنند.

ارز دیجیتال اتریوم

وی با بیان سه برتری ارز دیجیتال اتریوم نسبت به بیت کوین گفت: وجود این عوامل می‌تواند سرمایه گذاران بسیاری را به خرید دومین ارز دیجیتال بزرگ دنیا ترغیب کند.

  • قراردادهای آتی اتریوم:  برایان کلی اشاره کرد پس از این که کمیسیون امنیت و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) عنوان کرد که اتریوم امنیت ندارد، قیمت اتریوم کاهش داشته است. با توجه به صحبت های مطرح شده در این کمیسیون، قراردادهای آتی اتریوم می تواند به عنوان عامل مثبتی برای این ارز دیجیتال در نظر گرفته شود.
  • پلت فرم AUGUR : کلی گفت پلت فرم AUGUR ( که یکی از قدیمی ترین ICO ها است )  حدود ۲ یا ۳ سال است که در حال توسعه و پیشرفت می باشد. وی این پلت فرم را یکی از دلایل اصلی برای رشد سریع اتریوم در مقابل بیت کوین می داند.
  • نرم افزار استخراج : در نهایت وی معتقد است با توجه به این که اتریوم می تواند ارتقاء یابد، سخت افزار استخراج آن تبدیل به یک نرم افزار جهت استخراج خواهد شد. کلی می گوید: اتریوم قابلیت این را دارد که ارتقاء یابد. آنها سخت افزار استخراج خود را از اثبات کار به سمت چیزی به نام اثبات سهام ارتقاء می دهند که مانند یک نرم افزار استخراج عمل می‌کند.
افزایش قیمت بیت کوین

آیا قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۲۰,۰۰۰ دلار می‌رسد؟

ارز دیجیتال بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت همراه بوده و به محدوده ۸,۰۰۰ دلاری نزدیک شد. حرکات اخیر بیت کوین در کنار سایر عوامل فاندامنتال، سبب شکل گیری دیدگاه گاوی بسیاری از تحلیل گران درباره بازار ارزهای دیجیتال شد.

در همین راستا یک شرکت تحقیقات صنعتی در تازه‌ترین گزارش خود عنوان کرده است: قیمت ارز دیجیتال بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ با رشد ۱۰۰ درصدی همراه خواهد بود.

قیمت بیت کوین

شرکت تحقیقاتی Fundstrat Global Advisors نیز اخیرا چشم‌انداز بازار کریپتو در سال ۲۰۲۰ را منتشر کرده است. در حالی که گزارش کامل این چشم انداز فقط در دسترس مشتریان این شرکت قرار دارد، توماس لی بخشی از این گزارش را در توییتر خود منتشر کرده است.

طبق این گزارش، فاندستریت  بر این باور است به استناد برخی عوامل، ارز دیجیتال بیت کوین طی سال ۲۰۲۰ با افزایش قیمت صد درصدی همراه خواهد بود. این موسسه وجود سه عامل زیر را در شکل گیری این دیدگاه گاوی موثر خواند.

افزایش قیمت صددرصدی بیت کوین

  • این شرکت در ابتدا، هالوینگ پیش روی بیت کوین را به عنوان یکی از کاتالیزورهای افزایش قیمت این ارز دیجیتال برشمرد. طبق این گزارش هالوینگ سال آینده و نصف شدن پاداش استخراج بلوک در شبکه بیت کوین، منجر به کاهش ۵۰ درصدی نرخ تورم این ارز دیجیتال خواهد شد. آن‌ها همچنین در این گزارش پیش بینی کردند پس از هالوینگ سال جاری ارزش منصفانه دارایی بیت کوین به مرزهای ۵۰,۰۰۰  دلار خواهد رسید.
  • تنش‌های سیاسی شکل گرفته میان ملت‌های جهان و افزایش درگیری‌های مداوم بین آمریکا و چین یا آمریکا و ایران نوعی مزیت برای ارز دیجیتال بیت کوین محسوب می‌شود. به دلیل اینکه با افزایش تنش‌ها، اکثر سرمایه گذاران دارایی‌های خود را به یک منبع ذخیره ارزش ( که وابسته به هیچ قدرت سیاسی نباشد ) تبدیل می‌کنند. در این صورت بیت کوین به عنوان یک پناهگاه امن توجه تمام سرمایه‌گذاران را به خود جلب خواهد کرد. طبیعی است که با افزایش تقاضا، قیمت این ارز دیجیتال هم روند صعودی خود را طی خواهد کرد.
  • از طرفی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ هم یکی از عواملی است که می‌تواند نقش مهمی در افزایش قیمت بیت کوین داشته باشد. اگرچه در میان نامزد‌های انتخاباتی ریاست جمهوری ایالت متحده آمریکا افراد کمی مانند اندرو یانگ به دنیای رمز نگاری شده علاقه نشان می‌دهند.

پیش بینی تحلیل گران بیت کوین

در میان تحلیل گران و موسسات تحقیقاتی، تنها فاندستریت نیست که دیدگاه گاوی داشته و معتقد است قیمت بیت کوین طی سال جاری میلادی با رشد ۱۰۰ درصدی همراه خواهد بود.

در همین راستا یکی از تحلیل‌گران برتر ارزهای دیجیتال به نام Survivalism اخیرا عنوان کرد که رالی افزایش قیمت بیت کوین در راه است. وی هنگامی که قیمت بیت کوین در محدوده ۷,۰۰۰ دلار قرار داشت، پیش بینی کرد قیمت این ارز دیجیتال به سطوح ۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید. این تحلیل‌گر با اشاره به عوامل زیر پیش بینی اخیر خود را بیان کرد.

  • توقف و بازگشت قیمت اخیر بیت کوین منجر به تشکیل یک شمع گاوی برای اولین بار از تاریخ جولای  ۲۰۱۹ ( زمانی که قیمت بیت کوین در محدوده بالای ۱۰,۰۰۰ دلار قرار داشت ) تا کنون شد.
  • شاخص‌های میانگین متحرک روزانه برای اولین بار از تاریخ مارس ۲۰۱۹  تا کنون در موقعیت تقاطع گاوی قرار گرفتند.
  • شاخص قدرت نسبی هفتگی ارز دیجیتال بیت کوین در حال نزدیک شدن به محدوده ۵۰ است که در صورت شکست این سطح، افزایش قیمت محسوسی در قیمت این رمز ارز مشاهده خواهیم کرد.

این تحلیل‌گر با بیان عوامل کلیدی فوق، اظهار داشت قیمت ارز دیجیتال بیت کوین تا تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۰ رقم ۲۰,۰۰۰ دلار را تجربه خواهد کرد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین پس از تشدید تنش‌های سیاستی

روز سه شنبه قیمت ارز دیجیتال بیت کوین مرز ۸,۰۰۰ دلار را رد کرده و برای اواین بار از تاریخ نوامبر ۲۰۱۹ تا کنون در محدوده بالای شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه قرار گرفت. حرکت قدرتمند اخیر بیت کوین توانست قیمت این ارز دیجیتال را به محدوده بالای کانال نزولی که از تاریخ ۲۵ ژوئن شکل گرفته بود هدایت کند.

بسیاری از تحلیل گران وجود عوامل فاندامنتال و همچنین افزایش تنش‌های میان ایران و ایالت متحده آمریکا را علت اصلی افزایش قیمت بیت کوین و تشکیل روند صعودی از سطح ۷,۰۰۰ به ۸,۵۰۰ دلار دانستند.

صبح امروز بیش از دوازده موشک جمهوری اسلامی ایران به دو پایگاه نظامی آمریکایی در کشور عراق شلیک شد و پس از این اتفاق قیمت طلا با ثبت افزایش ۲ درصدی به بالاترین حد خود طی ۶ سال اخیر ( ۱,۶۰۳٫۲۱ دلار ) رسید. بازارهای بورس آمریکا هم در پی این خبر دستخوش تغییرات شدند و شاخص S&P 500 بیش از ۰.۲ درصد کاهش یافت.

ارز دیجیتال بیت کوین

افزایش قیمت طلا، نقره و نفت نشان دهنده این موضوع است که افزایش تنش‌های منطقه‌ای شدیدا بر بازارهای سنتی تاثیر منفی خواهند گذاشت.

افزایش قیمت بیت کوین به دنبال افزایش قیمت طلا، نفت و سایر دارایی‌ها برای بسیاری از معامله‌گران مسئله عجیبی نیست به دلیل اینکه آن‌ها باور دارند قیمت بیت کوین تا حدود زیادی به قیمت سایر دارایی‌ها بستگی دارد. قیمت ارز دیجیتال بیت کوین پس از این اتفاقات شاهد افزایش ۱۵ درصدی بود و باید دید که این دارایی می‌تواند به روند صعودی خود ادامه دهد یا خیر؟

ارز دیجیتال بیت کوین

اگر گاوها نتوانند به روند صعودی شکل گرفته در نمودار بیت کوین ادامه ‌دهند، رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به سطح ۸,۱۵۰ دلار که قیمت هدف کانال نزولی در نزدیکی سطح فیبوناجی بازگشتی ۷۸٫۶ درجه‌ای است دور از انتظار نیست.

در حال حاضر مقدار کل سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال برابر است با ۲۱۷٫۷ میلیارد دلار و بیت کوین حدود ۶۹٫۱ درصد از سهم این بازار را به خود اختصاص داده است. از میان سایر ارزهای دیجیتال برتر لایت کوین و چین لینک به ترتیب با ثبت ۴٫۷۳ و ۱۰٫۰۴درصد بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.

طبق گفته کارشناسان هنگام بروز بحران افراد برای حفاظت از دارایی خود به سرمایه گذاری در کالا و فلزات گرانبها روی می‌آورند. ارز دیجیتال بیت کوین هم به عنوان یک پناهگاه امن با قابلیت نقد شوندگی بالا تبدیل به گزینه اول سرمایه‌گذاری در مواقع بروز تنش شده است.

نمودار ارزهای دیجیتال

چهار الگوی گاوی که هر معامله‌گری باید بشناسد

J شاید معاملات ارز دیجیتال بیت کوین و سایر دارایی‌ها در نگاه اول برای کسانی که تازه اقدام به سرمایه‌گذاری در این بازارهای مالی کرده‌اند، ترسناک به نظر برسد. حتی سرمایه گذاران کهنه‌کار و با تجربه نیز گاهی اوقات اطمینان کامل از عملکرد خود نداشته و معاملات خود را به صورت حسی انجام می‌دهند. برخی اوقات تا زمان مشاهده سیگنال‌های قطعی و واضح امکان پیش بینی حرکت بعدی قیمت یک دارایی مشخص نیست.

شاید برای بسیاری از کسانی که روند حرکت یک دارایی را بررسی می‌کنند، خطوط موجود در نمودار دارایی مورد نظر نامفهوم باشد، به دلیل اینکه رمز گشایی از اطلاعات موجود در نمودارها برای کسانی که تجربه و اطلاعات کافی ندارند کار آسانی نیست.

اما اگر از این موضوع نگران هستید باید بدانید که با گذشت زمان، انجام آزمون و خطاهای بسیار و تمرین زیاد  همه ما یاد می‌گیریم که چگونه از اندیکاتورهایی مثل شاخص قدرت نسبی، میانگین‌های متحرک، باند بولینگر و غیره استفاده کنیم. به مرور زمان حتی می‌توانیم به حس خود برای انجام معاملات نیز اعتماد کنیم.

درک کردن معنی الگوهای شکل گرفته در نمودار قیمت ارزهای دیجیتال هم به مهارت خاصی نیاز دارد که معامله‌گران با یاد گرفتن این مهارت‌ها می‌توانند تصمیم‌های بهتری در سرمایه گذاری خود گرفته و معاملات موفق‌تری داشته باشند.

این الگوها در کنار استراتژی‌های مختلفی که شامل سطوح حمایتی و مقاومتی، میانگین‌های متحرک و سایر ابزارها قرار می‌گیرند مفیدتر واقع می‌شوند.

بنابراین در این قسمت ما به معرفی پنج نوع از نمودارهای شمعی که هر معامله‌گر تازه‌کار و یا حتی قدیمی باید با آن آشنایی داشته باشد می‌پردازیم.

الگوی هارامی گاوی ( Bullish Harami )

الگوی هارامی گاوی در واقع نوعی الگوی معکوس است که از دو شمع تشکیل شده است. شمع اول ( سمت چپ ) به رنگ قرمز و دارای بدنه بلندتری نسبت به شمع سبز کناری خود است.

الگوهای هارامی پس از دو روز از شروع معامله ظاهر می‌‌شوند و معمولا این الگو در انتهای روند نزولی شکل می‌گیرد. به این دلیل که قیمت به سطوح پایین نزدیک شده و شروع به طی روند معکوس می‌کند.  در اغلب موارد الگوی سه سرباز سفید ( Three White Soldiers  ) به دنبال تشکیل الگوی هارامی گاوی در نمودار قیمت ارزهای دیجیتال شکل می‌گیرد. هارامی یک لغت ژاپنی قدیمی به معنی باردار است و دلیل این نامگذاری روی الگوها این است که وقتی دور این دو شمع خطی کشیده شود، شکلی شبیه به یک زن باردار تشکیل می‌شود.

الگوی ستاره صبحگاهی ( Morning star )

الگوی ستاره صبحگاهی یکی از انواع الگوهای بصری پرکاربرد است که از آن برای تشخیص بازگشت قیمت به سمت سطوح بالا استفاده می‌شود. این الگو هم از نمودارهای شمعی تشکیل شده است. البته لازم به ذکر است که این الگو در کنار سایر الگوها مفیدتر خواهد بود.

الگوی ستاره صبحگاهی که از سه شمع تشکیل شده است معمولا نشان‌دهنده بازار گاوی دارایی‌ها است  که پس از شکل گیری یک روند نزولی تشکیل شده و سرآغاز روند صعودی محسوب می‌شود.

الگوی بچه رها شده بولیش ( Bullish Abandoned Baby )

الگوی بچه رها شده یکی از الگوهایی است که با نمودارهای شمعی ساخته می‌شود. به دلیل اینکه یک دوجی کوچک کنار دو شمع بلتد قرار گرفته است به این الگو بچه رها شده می‌گویند.
اولین شمع این الگو یک شمع بلند قرمز است که در یک روند نزولی قرار دارد و شمع دوم از یک دوجی تشکیل شده که با فاصله، پایین اولین شمع قرار دارد و شمع سوم نیز یک شکع بزرگ سفید است.

نمودار ارزهای دیجیتال

با اینکه این الگو خیلی متداول نیست ولی به عنوان یک الگوی قابل اعتماد، نشانه‌ای از شروع روند صعودی محسوب می‌شود. این الگو در کنار سایر شاخص‌ها نظیر  مکدی و شاخص قدرت نسبی اعتبار بیشتری خواهد داشت.

الگوی پایین Tweezer Bottom اغلب در بخش رمزنگاری مشاهده می شود ، به خصوص با عملکرد قیمت بیت کوین. این الگوی از دو شمعدان تشکیل شده است که تقریباً در طول و دامنه قیمت یکسان هستند.

الگوی انبرک در دره ( Tweezer Bottom )

این الگو هم یکی از الگوهایی است که در نمودار قیمت ارزهای دیجیتال مخصوصا بیت کوین خیلی دیده می‌شود. این الگو از دو شمع تشکیل شده که از لحاظ طول و محدوده قیمت در یک سطح قرار دارند.

نمودار ارزهای دیجیتال

هنگام شکل گیری روند بازگشتی گاوی، شمع اول به رنگ قرمز و شمع دوم به رنگ سبز خواهد بود. ( هر دو شمع تشکیل شده دارای سطوح پایانی مشابهی هستند ) این موضوع نشان دهنده این است که قیمت پایین هر دو شمع در یک سطح قرار دارد.

در صورتی که این الگو در سطوح پایین بازار ارز مورد نظر، سطوح حمایتی یا سطوح فیبوناجی کلیدی بازگشتی شکل بگیرد، ارزش بیشتری خواهد داشت.