جدیدترین و به روز ترین اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال را می توانید در این دسته بندی بخوانید. در این دسته بندی اخبار مربوط به بیت کوین و سایر ارزها را که از منابع معتبر خبری تهیه می شود، بخوانید.

بیت کوین کش

هالوینگ بیت کوین کش تا ساعاتی دیگر!

در سال ۲۰۱۷، به علت اختلاف نظر در جامعه بیت کوین، زنجیره (بلاک چین) این شبکه منشعب شد و دو دارایی، BTC و BCH  به دنیا معرفی شد. به عبارت دیگر، از بلاک چین بیت کوین، یک بلاک چین جدید ایجاد شد که سکه آن بیت کوین کش نام گرفت. بر همین اساس، تعداد کل واحدهای موجود بیت کوین کش و همچنین میزان پاداش استخراج بلاک جدید این ارز دیجیتال مانند بیت کوین است.

بیت کوین کش

هالوینگ بیت کوین کش

تا ساعاتی دیگر ( تقریبا حدود ساعت ۲۰ به وقت تهران ) هالوینگ بیت کوین کش انجام می‌شود و کمی پس از آن شاهد هالوینگ بیت کوین اس وی ( Bitcoin SV ) خواهیم بود. بیت کوین کش که مهم‌ترین فورک بیت کوین محسوب می‌شود امشب پاداش استخراج بلوک خود را از ۱۲٫۵ به ۶٫۲۵ BCH کاهش می‌دهد.

بیت کوین کش در حقیقت یک رمز ارز در دنیای ارزهای رمز پایه است که در سال ۲۰۱۷  و همزمان با شکل گیری اختلاف نظر میان افراد حاضر در جامعه بیت کوین، از روی شاخه زنجیره بلاک چین بیت کوین به منظور تغییر در اندازه بلوک و تغییراتی بر روی کد منشعب شده است. این ارز دیجیتال  در تاریخ ۱ اوت سال ۲۰۱۷ در نتیجه مهم‌ترین فورک بیت کوین شکل گرفت. در آن زمان هر کس که دارنده مقداری بیت کوین بود، به همان میزان نیز بیت کوین کش دریافت کرد.  بر همین اساس، بیت کوین کش تعداد کل واحدهای موجود خود و همچنین میزان پاداش بلاک را از بیت کوین به ارث برده است. بیت کوین کش در جریان هالوینگ خود که حدود یک ماه قبل از هالوینگ بیت کوین شکل می‌گیرد پاداش استخراج هر بلوک جدید از این ارز دیجیتال به ماینرها را از ۱۲٫۵ به ۶٫۲۵ واحد بیت کوین کش کاهش خواهد داد.

هالوینگ بیت کوین اس وی پس از بیت کوین کش

دو روز بعد از این اتفاق، دیگر فورک بیت کوین یعنی بیت کوین اس وی هالوینگ خود را به اتمام خواهد رساند. بیت کوین کش یک فورک یا انشعاب از رمزارز محبوب و شناخته شده بیت کوین بوده است و بیتکوین SV نیز یک بروز رسانی یا فورک از ارز بیتکوین کش می‌باشد. پس این سه کوین تقریبا یک ساز و کار مشابه را دنبال می‌کنند و تاریخچه آن‌ها تا پیش از ایجاد شاخه‌های جدید یکی است. به عقیده توسعه دهندگان BSV این رمز ارز، در واقع همان بیت کوین اصلی است.

اصلی ترین مشخصه بیتکوین SV ، سایز بلوک‌های ۱۲۸ مگابیتی است که در مقایسه با سایز بلوک ۳۲ مگابیتی بیت کوین کش، بسیار بزرگ‌تر و مقیاس‌پذیرتر می‌باشد.

طبق گزارش اخیر کوین تلگراف، حدود ۶ میلیون واحد بیت کوین کش، از زمان فورک این شبکه در سال ۲۰۱۷، دست نخورده باقی مانده‌ است.

جک دورسی بنیانگذار توییتر

مدیر عامل توییتر یک چهارم از ثروت خود را به مقابله با کرونا اختصاص داد

جک دورسی ( Jack Dorsey ) مدیر عامل و بنیانگذار توییتر بامداد روز چهارشنبه ( ۸  آوریل ) اعلام کرد یک میلیارد دلار از دارایی خود را به مقابله با ویروس همه‌گیر کرونا اختصاص خواهد داد. مبلغ فوق که معادل ۲۸ درصد از ثروت کل این طراح نرم افزار آمریکایی می‌باشد از سهام وی در شرکت اسکویر برای تامین مالی مقابله با شیوع کرونا در سراسر جهان اختصاص می‌یابد.

دورسی گفت که با این مبلغ شرکتی به نام استارت اسمال ( Startsmall ) تاسیس خواهد کرد که وظیفه اصلی این شرکت تامین مالی برای مقابله با ویروس مرگبار کرونا در سراسر جهان خواهد بود. وی تاکید کرد پس از پایان همه‌گیری ویروس کرونا نیز این شرکت تلاش خود را به حمایت از درآمد پایه جهانی و همچنین سلامت و آموزش دختران متمرکز خواهد کرد.

بزرگ‌ترین کمک مالی دنیا برای مقابله با ویروس کرونا

درآمد پایه جهانی در حقیقت توعی تامین اجتماعی است که در آن تمام شهروندان یک کشور مبلغی را به عنوان پول مستقل از درآمدهای دیگر خود به عنوان حداقل حقوق دریافت می‌کنند.

جک دورسی با هدف اینکه این کار وی دیگران را هم به انجام چنین کارهای خیریه تشویق خواهد کرد بیان کرد:

زندگی خیلی کوتاه است پس بیایید امروز هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم و به مردم دنیا کمک کنیم.

اگر چه پیش از این صاحبان برخی ابرشرکت‌های فناوری و شبکه‌های اجتماعی نیز بخشی از دارایی خود را برای مقابله با ویروس کرونا اهدا کرده‌اند اما احتمالا اقدام جک دورسی بزرگ‌ترین کمک مالی است که فردی برای مبارزه با اپیدمی کووید-۱۹ و پیامدهای ویرانگر آن در سراسر دنیا اختصاص داده است.

چندی پیش جف بروس مالک شرکت آمازون مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار به بانک غذای آمریکا اهدا کرد و مدیر شناخته شده فیسبوک، مارک زاکبرگ و همسرش نیز ۲۵ میلیون دلار از ثروت خود را برای ساخت واکسن کرونا اختصاص دادند.

در همین راستا بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت و میلیاردر آمریکایی نیز اعلام کرد که سرمایه مورد نیاز برای شرکت‌هایی که نامزد ساخت واکسن کرونا هستند را تامین می‌کند.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین به ۷,۴۰۰ دلار رسید

گاوهای بازار ارز دیجیتال بیت کوین بلاخره در ساعات آغازین روز دوشنبه خودی نشان داده و کنترل این بازار را در دست گرفتند. آن‌ها توانستند قیمت این ارز دیجیتال را از محدوده مقاومتی ۶,۹۰۰ تا ۷,۲۰۰ دلاری خارج کرده و به بالاترین قیمت ثبت شده در چهار هفته اخیر ( ۷,۴۵۴ دلار ) برسانند. افزایش قیمت بیت کوین همزمان با بهبود وضعیت بازارهای مالی ایالات متحده شکل گرفت. شاخص S&P500 و داوجونز هم به ترتیب رالی قدرتمند ۷٫۰۳ و ۷٫۷۳ درصدی را تجربه کردند.

کاهش تلفات ویروس کرونا و بهبود وضعیت بازارهای مالی

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بیت کوین اعتماد به نفس از دست رفته خود را دوباره به دست می‌آورند. با کاهش آمار تلفات ویروس مرگبار کرونا در برخی کشورهای جهان از جمله چین، اسپانیا و ایتالیا زمزمه‌های بسته‌های محرک مالی از سمت دولت‌ها هم به گوش می‌رسد.

قیمت بیت کوین

حرکت صعودی قدرتمند قیمت بیت کوین توانست قیمت این ارز دیجیتال را به سمت بالای خط روند صعودی و سطح ۶,۹۰۰ که از تاریخ ۲۰ مارس تاکنون به عنوان یک سطح مقاومت قوی عمل کرده است هدایت کند.

همانطور که در نمودار قیمت ۴ ساعته ملاحظه می‌کنید قیمت از سطح ۷,۴۶۰ دلار بالاتر نرفته است. این سطح در واقع همان نقطه ای است که بیت کوین سقوط ۵۲٫۸۴  درصدی خود را به سمت سطح ۳,۷۵۵ دلار تجربه کرد.

خرید بیت کوین

بیت کوین پس از ثبت افزایش قیمت روزانه ۸٫۸۳ درصدی و صعود به ۷,۴۵۴ دلار با تصحیح قیمت جزئی همراه شده و در حال حاضر در محدوده ۷,۲۲۷ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. این کاهش قیمت در بازار بیت کوین امری کاملا طبیعی است به دلیل اینکه برخی معامله‌گران اقدام به بیرون کشیدن سود خود از بازار می‌کنند و سطوح مقاومت قبلی به عنوان سطح حمایتی جدید تست می‌شوند.

قیمت بیت کوین قبل از هالوینگ

در حال حاضر احتمال کاهش قیمت به سطح ۷,۲۰۰ یا ۷,۱۵۰ دلار نیز دور از انتظار نیست. حتی ممکن است این تصحیح قیمت تا نزدیکی سطوح ۶,۹۸۰ دلار هم پیش برود. در صورتی که سطوح مذکور نتوانند به عنوان سطوح حمایتی عمل کنند، ممکن است کاهش قیمت بیت کوین به سمت محدوده ۶,۹۰۰، ۶,۷۵۰ یا حتی ۶,۲۰۰ دلار هم ادامه پیدا کند.

اما از طرفی چنین حرکتی ممکن است به روند صعودی فعلی آسیب زده و مشتاقان افزایش قیمت بیت کوین قبل از هالوینگ پیش رو را ناامید کند. در حال حاضر تنها ۳۶ روز به هالوینگ بزرگ بیت کوین زمان باقی مانده است.

البته بسیاری از سرمایه‌گذاران خوش بین امیدوارند قیمت بیت کوین پس از رسیدن به سطح ۷,۲۰۰ یا ۷,۱۵۰ دلار دوباره به ۷,۴۶۰دلار رسیده و با تثبیت در این منطقه به ۸,۰۰۰ دلار برسد.

تایم فریم روزانه

خرید بیت کوین

قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه در میانگین متحرک ۵۰ رزوه متوقف شد. اگر شاخص DMA 50 روزه به عنوان سطح حمایت عمل کند احتمال رسیدن قیمت به ۸,۰۰۰ دلار وجود دارد اما کار آسانی نخواهد بود.

فیلبی فیلبی یکی از تحلیلگران برتر ارزهای دیجیتال روز دوشنبه گفت:

۸,۰۰۰ دلار سطحی است که گاوها قبل از شروع روند صعودی باید آن را پس بگیرند.

به نظر می‌رسد اگر بیت کوین بتواند سطح ۸,۰۰۰ دلار را به سطح حمایت تبدیل کرده و بر شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه غلبه کند، سطح ۸,۵۰۰  دلار به عنوان سطح مقاومت عمل خواهد کرد. در این صورت معامله گران موقعیت short خود را در محدوده ۸,۵۰۰ الی ۸۰۰۰ دلار قرار خواهند داد.

در حال حاضر قیمت بیت کوین بالاتر از سطح فیبوناچی ۵۰ بازگشتی در محدوده ۷,۱۴۱ دلار قرار دارد و تبدیل شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه ( ۷,۴۸۷  دلار ) به سطح حمایت رسیدن قیمت بیت کوین به ۸,۰۰۰ دلار را راحت‌تر خواهد کرد.

 

منبع: Cointelegraph

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

در چه سرمایه گذاری هایی شرکت نکنیم؟

اخیرا یک طرح سرمایه‌گذاری به نام Bitcoin Revolution با وعده به دست آوردن روزانه ۱,۰۰۰ بیت کوین توجه بسیاری از افراد و سرمایه‌گذاران را در سراسر جهان به خود جلب کرده است. به گفته آن‌ها کاربران اپلیکیشن این طرح تنها پس از گذشت ۶۱ روز میلیونر خواهند شد. با اینکه این موضوع خیلی شگفت‌انگیز و رویایی به نظر می‌رسد ولی باید بگوییم که این پروژه هم مانند هر پروژه دیگری که وعده بیت کوین مجانی و گنج بدون رنج را می‌دهد، کلاهبرداری محض است. کمسیون بورس اوراق بهادار فیلیپین نیز درگیری‌هایی با این طرح داشته و توصیه کرده است افراد از سرمایه‌گذاری در این طرح اجتناب کنند.

وعده روزانه ۱,۰۰۰ بیت کوین با بیت کوین رولوشن

طرح سرمایه گذاری بیت کوین رولوشن ( Bitcoin Revolution  ) مدتی است شروع به کار کرده است، ولی اخیرا به دلیل شیوع بیشتر ویروس کرونا، ضررهای شغلی فراوان و بحران اقتصادی فعلی که بسیاری از افراد را به فکر افزایش درآمد انداخته، بیشتر از قبل بر سر زبان‌ها افتاده است.

وبسایت بیت کوین رولوشن اعلام کرده است که اپلیکیشن این طرح یک نرم افزار تجاری خودکار بوده و برای معامله بیت کوین و سایر بازارهای رمزنگاری شده طراحی شده است. اگر مایلید بدانید که آیا بیت کوین رولوشن یک فرصت سرمایه‌گذاری مشروع یا یک کلاهبرداری بزرگ است در نظر داشته باشید که این وبسایت که با تکنیک‌های سئوی کلاه سیاه و توسط سایر سایت‌های کلاهبرداری به اشتراک گذاشته شده است.

سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال

وبسایت مذکور موفقیت ۹۹ درصدی اپلیکیشن خود را مدعی شده و این بدان معناست که تقریبا تمامی معاملات این نرم‌ افزار با موفقیت انجام می‌شود. یعنی شما می‌توانید روزانه حدود ۱,۰۰۰بیت کوین به دست بیاورید!

زیبا نیست؟!

پروژه‌های کلاهبرداری در کمین سرمایه گذاران

بیت کوین روولوشن و سایر پروژه‌های کلاهبرداری معمولا در تلاشند با استفاده از قالب‌های مختلف و استفاده از چهره افراد مشهور اعتماد کاربران را به خود جلب کنند. در ویدیوی تبلیغاتی مربوط به این وب سایت نیز چهره اشخاصی مانند ریچارد برانسون ( بنیانگذار ویرجین گروپ )، بیل گیتس ( بنیانگذار مایکروسافت ) و اریک اشمیت به چشم می‌خورد.

از این رو مردم سراسر جهان از جمله کشورهای اروپایی و آفریقای جنوبی و حتی امارات متحده عربی با تفکر اینکه این پروژه می‌تواند گزینه‌ای مطمئن برای سرمایه‌گذاری باشد جذب آن شدند.

اخیرا شاهد درگیری چندین پروژه کلاهبرداری دیگر با دولت‌های مختلف بودیم. روز سه شنبه کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین در مورد وبسایت بیت کوین روولوشن هشدارهای لازم را ارائه داده و فعالیت این طرح سرمایه‌گذاری را در کشور ممنوع اعلام کرده است. همچنین دولت از مردم خواست از سرمایه‌گذاری در طرح‌های این چنینی که نوید بازده‌های غیر منطقی را می‌دهند اجتناب کنند.

طرح‌های سرمایه گذاری

علاوه بر این کمیسیون توضیح داد که این طرح مدعی شده است که نرم افزار مخصوص آن قادر است حدود ۸۸ الی ۹۵ درصد تراکنش‌های انجام شده بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را با موفقیت به ثبت برساند و با بازده بسیار بالای خود در عرض تنها ۶۱ روز ثروت کلانی نصیب سرمایه‌گذاران کند.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

از طرفی این نرم افزار به گونه‌ای طراحی شده است که کاربران نیاز به تحلیل بازارهای مختلف نداشته باشند. این برنامه تمام کارها را برای سرمایه‌گذاران انجام خواهد داد، تنها کاری که آن‌ها باید انجام دهند این است که بنشینند و افزایش پیدا کردن سود خود را تماشا کنند.

با تمام این تفاسیر مانند تمام کلاه برداری‌های دیگر اگر در طرح Bitcoin Revolution سرمایه‌گذاری می‌کنید به دست آوردن دوباره پول خود را فراموش کنید. اگر قصد سرمایه‌گذاری آنلاین را دارید این روزها به دلیل بحران اقتصادی فعلی و بروز بیماری  همه گیر جهانی بیشتر از قبل مراقب باشید و تمامی جوانب پروژه مورد نظر خود را بسنجید.

 

منبع: Bitcoin.com

پیروزی بیت کوین بر نوسانات شدید اخیر و بهبود قیمت آن نشانه چیست؟

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین دوباره به محدوده بالای سطح کلیدی ۶,۰۰۰ دلار نزدیک شد. جالب است بدانید برخلاف صحبت‌های منفی بافان، طی روزهای گذشته چندین بار شاهد بروز چنین اتفاق‌ها و بهبود قیمت ارزهای دیجیتال بوده‌ایم. اخیرا بسیاری از منتقدان ارزهای دیجیتال بیان کردند که به وجود آمدن ویروس کشنده کرونا و شیوع روز افزون آن خطر بزرگی برای رمزارزها محسوب می‌شود.

نقش کرونا در سیستم‌های مالی دنیا

بازگشت قیمت بیت کوین به این نکته اشاره دارد که نوسانات جزو جدایی ناپذیر هر بازار مالی مخصوصا دارایی‌های دیجیتال محسوب می‌شوند. برخی از کارشناسان معتقدند حتی پس از این اتفاق ممکن است وضعیت بازار بیت کوین در موقعیت بهتری قرار بگیرد. برای جلوگیری از انتشار هر چه بیشتر ویروس کرونا و  همچنین برای قطع زنجیره انتشار این ویروس، بسیاری از افراد جامعه در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و همین موضوع سبب شده بسیاری از مردم شغل خود را از دست بدهند. ضعف سیستم‌های مالی متمرکز بیش از پیش آشکار شده و بیشتر مردم به سمت بازارهای مالی غیرمتمرکز مثل کریپتوکارنسی روی آورده‌اند.

هفته پر نوسان ارز دیجیتال بیت کوین

در تاریخ ۱۲ مارس سال جاری میلادی قیمت بیت کوین به محدوده زیر ۴,۰۰۰ دلار رسید. از طرفی عوامل تاثیرگذار بر روند صعودی قیمت بیت کوین هم در این بازه زمانی به چشم نمی‌خورد. در همین حین صرافی بزرگ بیتمکس ( BitMEX ) هم مورد حمله هکرها قرار گرفت و ۷۵۰ میلیون دلار از سرمایه این صرافی در عرض چند دقیقه از بین رفت. این عوامل سبب شد فضای بازار ارزهای دیجیتال متشنج شود.

بازار بیت کوین

همه ما می‌دانیم که بازار ارزهای دیجیتال یکی از پر ریسک‌ترین بازارها محسوب شده و نوسانات بسیار زیادی دارد. یک هفته پر نوسان ماه مارس در حقیقت یک روز دیگر در سرزمین هیجان انگیز کریپتو بود. از طرفی در دنیای واقعی هم بازارهای مالی به هیچ وجه در وضعیت مناسبی قرار نداشتند. استادهای مالی بزرگ جهان روزهای کابوس‌وار خود را با تعجب تمام سپری کرده و به سرمایه از دست رفته خود فکر می‌کردند. آن‌ها به دنبال مکانی برای آرامش گرفتن و حفظ سرمایه باقی مانده خود بودند. طبیعی است که برای این کار هیچ جای دیگری مطمئن‌تر از بازار کریپتوکارنسی پیدا نکردند.

ارزهای دیجیتال همچنان پناهگاه امن سرمایه گذاران

ولی آن‌ها ناامید بودند چرا که فکر می‌کردند بازار ارزهای دیجیتال هم قدرت خود را از دست داده است و روانشناسی بازار انبوه روش کارآمدی در این بازار نیست. اما موضوعی که وجود دارد این است که بازار ارزهای دیجیتال هرگز نمی‌تواند از لحاظ کمی و ارزش به صفر برسد. درست است که با توجه به شرایط بازار ممکن است نوسانات شدیدی در این بازر مالی شکل بگیرد ولی از منظر ریاضی همیشه امکان بازیابی و بهبود وجود دارد.

در اوایل هفته جاری بازارهای آتی پاکسازی شد و اوضاع به حالت عادی بازگشت. نقدینگی به بازار بازگشت و همه منتظر رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰,۰۰۰ دلار هستند. سرمایه‌گذاران بسیار زیادی هنوز هم به بازار ارزهای دیجیتال اعتماد کامل دارند و همچنان از ارزهای دیجیتال به عنوان پناهگاه امن برای حفظ دارایی خود استفاده می‌کنند.

منبع: ZyCrypto

خرید بیت کوین

تون ویز: منتظر شکست صعودی قیمت بیت کوین در اواخر آوریل باشید

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین روز گذشته ( چهارم آوریل ) با کاهش دو درصدی همراه بود ولی یکی از معامله‌گران برتر ارزهای رمز نگاری شده با اطمینان از سناریوی صعودی نمودار قیمت طی هفته آینده سخن می‌گوید.

بیت کوین

طبق داده‌های به دست آمده از Coin360  جفت ارز بیت کوین/دلار نتواستند در تعطیلات آخر هفته به سطح حمایت ۷,۰۰۰ دلاری دست پیدا کنند.

روز جمعه جفت ارز بیت کوین/دلار به منطقه ۶,۰۰۰ دلاری قدم گذاشت و عدد ۶,۶۳۰ دلار کم‌ترین قیمت بیت کوین در این روز بود. بیت کوین پس از این اتفاق با شیب کند و ملایمی به سمت سطوح ۶,۸۰۰ دلار بازگشت. باارزش‌ترین ارز رمزنگاری شده دنیا در حال حاضر نیز در این محدوده در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

بر خلاف نشانه‌های دلگرم کننده این ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاران، مومنتوم یا نرخ شتاب قیمت همچنان عملکرد ضعیفی از خود نشان داد. تا آنجا که معامله‌گران خوش بین نیز انتظار یک شکست قیمت ناامید کننده را داشتند.

تون ویز: به نظر من قیمت ۶,۴۰۰ دلار برای خرید بیت کوین مناسب است

با این حال تون ویز ( Tone Vays ) معتقد است طی چهارده روز آینده قطعا شاهد تشکیل یک الگوی بازگشتی صعودی در نمودار قیمت هفتگی خواهیم بود. وی بر این باور است احتمال دارد این اتفاق با شکست قیمت صعودی قابل توجه در نمودار روزانه نیز همراه باشد. تون ویز گفت اگر این اتفاق در روزهای پایانی ماه آوریل رخ دهد بسیار بهتر خواهد بود.

وی در پست توییتری خود عنوان کرد: ترجیح من این است که ما در اواخر ماه آوریل و زمانی که تقریبا هیچ‌کس امیدی به افزایش قیمت ندارد شکل‌گیری این مثلث صعودی را  در نمودار قیمت بیت کوین مشاهده کنیم. تون ویز همچنین در آخرین پست توییتری خود گفت:

هنگامی که قیمت بیت کوین به سطوح ۶,۳۰۰ یا ۶,۴۰۰ دلار برسد شخصا اقدام به خریداری این ارز دیجیتال خواهم کرد. احتمال شکست صعودی قیمت امشب یا فردا وجود دارد.

اشتیاق ماینرها برای هالوینگ بیت کوین

تحلیلگر برتر ارزهای دیجیتال فیلبی فیلبی ( filbfilb ) نیز معتقد است گاوهای بازار بیت کوین در شرایط فعلی از قدرت کافی برخوردارند و به نظر می‌رسد توانایی رساندن بازار به سطح ۸,۰۰۰ دلار را هم داشته باشند.

طبق گزارش‌های کوین تلگراف در ماه جاری منتظر رفتارهای جالبی از بازار ارزهای دیجیتال مخصوصا ماینرهای بیت کوین خواهیم بود.

هفته آینده هالوینگ دو هاردفورک بیت کوین یعنی بیت کوین کش ( BCH ) و بیت کوین اس وی ( BSV ) را خواهیم داشت. هالوینگ خود بیت کوین نیز طی ۴۰ روز آینده رخ داده و پاداش استخراج هر بلوک بیت کوین از ۱۲٫۵ به ۶٫۲۵ BTC خواهد رسید. برخی معتقدند به دلیل سقوط قیمت بیت کوین در ماه مارس مشارکت ماینرها در این بازار مالی نیز تغییر کرده است.

 

منبع: cointelegraph

بازار ارزهای دیجیتال

مهم‌ترین اخبار ارزهای دیجیتال طی هفت روز گذشته

هفته گذشته شاهد اتفاقات هیجان انگیزی در بازار ارزهای دیجیتال بودیم. در این مقاله مروری بر مهم‌ترین اخبار هفته گذشته خواهیم داشت.

از مهم‌ترین اتفاقات جامعه کریپتو کارنسی در هفت روز گذشته می‌توان به این موضوع اشاره کرد که طبق گزارشات خبرگزاری بلاک، صرافی بزرگ بایننس در مراحل پایانی مذاکرات خود برای خرید کوین مارکت کپ، بزرگ‌ترین پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت ارزهای دیجیتال قرار دارد. طبق شایعات، مبلغ این معامله بیش از ۴۰۰ میلیون دلار برآورد شده ولی هنوز مبلغ قطعی این معامله به صورت رسمی اعلام نشده است.

از طرفی ویروس کرونا همچنان ضربات خود را به بازارهای مالی و اقتصاد سراسر دنیا وارد می‌کند. همانطور که قوانین مربوط به قرنطینه در اکثر کشورهای دنیا اجباری و توصیه شده است، شرایط قانون‌گذاری نیز در اکثر کشورها به حالت تعلیق درآمده است. برای مثال روسیه تصویب لایحه ممنوعیت استفاده از ارزهای رمز نگاری شده به عنوان روش پرداخت را به تعویق انداخت.

شبکه ارز دیجیتال بیت کوین باز هم خود را به عنوان یک شبکه کارآمد به رخ جهانیان کشید. هفته جاری یکی از نهنگ‌های این بازار مالی تراکنش بیت کوین خود به ارزش ۶۳۳  میلیون دلار را تنها با پرداخت ۰٫۲۶  دلار ( به عنوان کارمزد ) انجام داد. این تراکنش به عنوان یک انتقال داخلی در شرکت بزرگ Xapo صورت گرفت.

درگیری تلگرام و کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا ( SEC ) همچنان ادامه  دارد: تلگرام قادر نیست توکن‌های گرام ( GRAM ) خود را حتی در خارج از ایالات متحده آمریکا بفروشد. طبق اظهارات یکی از قاضی‌های این پرونده شرکت پشتیبان برنامه پیام‌رسانی تلگرام قادر به فروش توکن‌های خود به ساکنین خارج از ایالات متحده آمریکا نیست.

ارزهای دیجیتال

به دنبال نوسانات عمده قیمت بیت کوین در ماه مارس، حجم تتر در گردش به رقم ۶ میلیارد رسید. هنگام شکل گیری بحران‌های اقتصادی سرمایه‎‌گذاران به دنبال راه‌هایی برای حفظ سرمایه خود می‌گردند و شاید به همین دلیل حجم تتر در گردش به بالاترین میزان تاریخ خود و حدود ۶ میلیارد رسیده است.

فرصتی برای درخشش بیت کوین: در پی شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن در بازارهای مالی جهانی ایالات متحده آمریکا اقدام به چاپ ۶٫۲ تریلیون دلار کرد که این موضوع تاثیر منفی بر دلار گذاشته و از ارزش آن در برابر پورو و GBP کاست. برخی این موضوع را به عنوان فرصتی برای درخشش بیت کوین در نظر گرفته‌اند.

مایک نواگریتز  (Mike Novogratz )، که مدیر عامل قدرتمند دیجیتال گلکسی است پیش‌بینی‌های جسورانه‌ و امیدوارکننده‌ای در خصوص آینده بیت کوین ارائه می‌دهد. وی یکبار دیگر بر روی مواضع صعودی خود درباره پادشاه ارزهای دیجیتال تاکیده کرده و با قطعیت عنوان کرده است ارزش بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی به ۲۰هزار دلار خواهد رسید. در مصاحبه‌ای که در تاریخ ۲ آوریل با برنامه تلویزیونی کلوزینگ بل ( Closing bell ) انجام شد، نواگریتز ابراز اطمینان نمود که قیمت بیت کوین حداقل پیش از ماه اکتبر ۲۰۲۰ باید حداقل دو برابر شود.

به گزارش کوین تلگراف، بانک مرکزی فرانسه اکنون به‌طور رسمی در حال راه‌اندازی برنامه‌ای آزمایشی در رابطه با استفاده از ارز دیجیتال ملی در تسویه حساب‌های بین بانکی است. این بانک همچنین، از افراد حقیقی و حقوقی مختلف دعوت کرده تا درخواست خود برای همکاری در این پروژه را ثبت کنند.

بر‌ اساس سندی که ۳۰ مارس (۱۱ فروردین) منتشر شده است، بانک مرکزی فرانسه با هدف بررسی فرصت‌های با‌لقوه ارز دیجیتال ملی برای تسهیل نقل و انتقال دارایی‌های توکن‌سازی‌شده، خواستار ارسال درخواست همکاری و مطرح کردن پیشنهادات در ارتباط با کاربرد‌های مختلف استفاده از یورو دیجیتال شده است.

افزا

آیا بحران اقتصادی سبب افزایش قیمت بیت کوین می‌شود؟

آیا رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین نقطه خود پس ازشروع بحران فعلی نشانه آغاز افزایش قیمت این ارز دیجیتال خواهد بود؟

پس از آغاز انتشار ویروس مرگبار کرونا در سراسر دنیا و شکل‌گیری بحران اقتصادی جهانی، ارز دیجیتال بیت کوین هفته نسبتا خوبی را پشت سر گذاشت. روز گذشته بیت کوین بیشترین قیمت خود از زمان شروع ویروس کرونا در ماه مارس را ثبت کرده و به محدوده بالای ۷,۲۰۰ قدم گذاشت. این حرکت بیت کوین نشان دهنده یک روند چشمگیر روزانه بوده و تاثیر مثبتی بر کل این بازار مالی گذاشت. این تغییر قیمت بیت کوین سبب شد سایر آلت کوین ها در نمودار قیمت خود افزایش دورقمی را تجربه کنند.

پس از رسیدن قیمت بیت کوین به ۷,۲۰۰ دلار، این ارز دیجیتال با کاهش قیمت همراه بوده و در حال حاضر در محدوده ۶,۶۰۰ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد. تحلیل‌گران معتقدند در حال حاضر سطح ۷,۰۰۰ دلار از اهمیت ویژه برخوردار است و اگر گاوها از قدرت کافی برای شکستن این سطح برخوردار باشند، سطح ۷,۵۰۰ دلار دور از دسترس نخواهد بود.

وضعیت استیبل کوین ها در بحران اقتصادی

از طرفی در میان بحران اقتصادی کنونی، استیبل کوین ها نیز در کانون توجه قرار گرفتند. حجم گردش رمز ارز تتر ( Tether ) برای اولین بار درطول تاریخ خود به بالاتر از ۶ میلیارد رسید. این رمز ارز و نحوه تاثیرگذاری آن بر این بازار مالی بسیار قابل توجه خواهد بود.

همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده ۷,۳۰۰ دلار برخی از تحلیل‌گران پا را فراتر گذاشته و منتظر رسیدن قیمت بزرگ‌ترین ارزدیجیتال دنیا به سطح ۸,۰۰۰ دلار بودند. اخیرا بازار سهام ایالات متحده نیز نوسانات قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد. دن نیلز ( Dan Niles ) هم بنیانگذار Alpha One Capital Partners در یادداشتی به مشتریان خود گفت در پی انتشار ویروس کرونا ممکن است شاهد اصلاح قیمت سریع در بازار سهام ایالت متحده باشیم.

از طرفی با افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا و از دست دادن شغل بسیاری از افراد جامعه در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ تقاضا برای دارایی‌های پرریسک مانند سهام و دارایی دیجیتال نیز دوباره کاهش خواهد یافت.

رالی‌های افزایش قیمت تقلبی در سال ۲۰۲۰

طبق گزارشات قبلی کوین تلگراف یکی از معامله‌گران برجسته بیت کوین به نام پنتارهودی ( PentarhUdi ) پیش بینی کرده بود قیمت بیت کوین قبل از رسیدن به محدوده ۳,۰۰۰ دلار روند بهبود خود را از سطح ۵,۲۰۰ به سمت شاخص میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته‌ای ( محدوده ۸,۵۰۰ دلار ) آغاز خواهد کرد.

قیمت بیت کوین

رالی افزایش قیمت بیت کوین که در نهایت منجر به فشار فروش شدید در بازار می‌شود در ۱۲ ماه گذشته چندین بار مشاهده شده است. علت این موضوع را می‌توان در افزایش سریع قیمت بیت کوین دانست. این موضوع به نهنگ‌ها فرصت تنظیم موقعیت خود را که اغلب منجر به تصحیح قیمت خواهد شد فراهم می‌کند.

پیش از این قیمت بیت کوین تا حد زیادی وابسته به بازار سهام ایالات متحده بود. تا آن‌جا که نسبت به تغییرات داو جونز نیز واکنش نشان می‌داد. بسیاری از معامله‌گران بر این باور بودند که بین بیت کوین و بازارهای مالی سنتی ارتباطی قوی وجود دارد ولی در اواخر ماه مارس بیت کوین همبستگی خود با بازار سهام ایالات متحده را از دست داده و به تنهایی به راه خود ادامه داد.

بیت کوین، طلای جدید

بدیهی است یکی از عواملی که سبب محبوبیت بیت کوین شده است تلاش این ارز دیجیتال برای رسیدن به جایگاه طلا می باشد. فیلیپ سالتر، یکی از افراد شناخته شده در زمینه ماینینگ بر این باور است بحران اقتصادی  کنونی تاثیر به سزایی بر قیمت بیت کوین نخواهد داشت و اگر نابودی اقتصادی به صورت واقعی وجود داشت، محبوبیت بیت کوین ازبین می‌رفت. بیت کوین مجددا جایگاه خود به عنوان یک دارایی امن در برابر سیستم بانکی سنتی را به دست خواهد آورد و با گسترش بدبینی نسبت به اقتصاد قدیمی و سنتی ، علاقه و کشش افراد به سمت بیت کوین بیشتر خواهد شد. هرچه به هالوینگ آینده نزدیکتر شویم، وضعیت هیجان انگیزتر خواهد شد.

قیمت بیت کوین

تحلیل‌گران: ارز دیجیتالی که امسال رکورد خواهد زد بیت کوین است نه اتریوم!

یک هفته دیگر گذشت. با هم سری به اتفاقاتی که در دنیای ارزهای دیجیتال و جامعه کریپتو افتاد می‌زنیم.

طی چند روز گذشته ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده  ۶,۵۰۰ تا ۶,۸۰۰ دلار مورد معامله قرار می‌گرفت. سایر آلت کوین‌ها نیز حرکت قابل توجهی تجربه نکردند. با اینکه ارز دیجیتال ریپل موفق به ثبت افزایش قیمت ۱۰ درصدی در روزهای پنجشنبه و جمعه شده و توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرد، ولی با این حال به نظر نمی‌رسد در هفته پیش رو شاهد اتفاقات هیجان انگیزی در این بازار مالی باشیم.

شکل گیری عوامل قدرتمند فاندامنتال

با وجود اینکه احتمال کاهش قیمت بیشتر بیت کوین دور از انتظار نیست ولی از طرفی بسیاری از سرمایه‌گذاران معتقدند عوامل فاندامنتال بیت کوین برای افزایش قیمت این ارز دیجیتال از همیشه قدتمندتر است. در همین راستا کریس برنیسک ( Chris Burniske ) چهره شناخته شده و نویسنده کتاب دارایی‌های دیجیتال به تازگی بیان کرده است بحران کنونی به اتمام خواهد رسید و عوامل فاندامنتال بیش از پیش تقویت خواهند شد.

برسینک با اشاره به رشد فناوری‌های جدید و شکست سیستم‌های مالی سنتی اظهار داشت به زودی با رشد هر چه بیشتر تکنولوژی نقص‌های سیستم‌های مالی قدیمی کاملا آشکار خواهد شد.

قیمت بیت کوین

ثبات بازار بیت کوین در حالی اتفاق افتاد که بورس اوراق بهادار نیز شاهد جهش قدرتمندی بوده است. شاخص داوجونز با افزایش ۲۰ درصدی از سطح -۱۸,۰۰۰ همراه بوده است و این موضوع همبستگی بین بیت کوین و شاخص S&P 500 را زیر سوال می‌برد.

نتایج نظر سنجی صرافی کراکن

از طرفی طی نظر سنجی انجام شده از کاربران صرافی کراکن ( Kraken ) مشخص شد بیشتر معامله‌گران بیت کوین معتقدند بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا تا قبل از سال ۲۰۲۱ به اوج قیمت تاریخ خود خواهد رسید.

در این نظر سنجی حدود ۴۰۰ تن از معامله‌گران برتر این صرافی حضور داشتند که ۴۱ درصد آن‌ها خود را سرمایه‌گذار، ۴۰ درصد معامله‌گر، ۱۵ درصد سازمان و ۴ درصد آن‌ها خود را ماینر و مدیران صرافی معرفی کردند.

حدود ۸۴ درصد از افراد شرکت کننده در این نظر سنجی دارای سرمایه کمتر از ۱۰ میلیون دلار بودند و دارایی ۱۱ درصد از این افراد بین ۱۰ الی ۵۰ میلیون دلار قرار داشت. سرمایه ۶ درصد تریدرهای باقی مانده هم بین ۵۰ الی ۱۰۰ میلیون دلار و یا حتی بیشتر تخمین زده می‌شود.

امسال بیت کوین رکورد خواهد زد نه اتریوم

این بررسی همچنین نشان داد بیشتر معامله‌گران قیمت هدف ۲۲,۸۶۶ دلار را برای ارز دیجیتال بیت کوین در سال ۲۰۲۰ در نظر دارند و احتمال رسیدن قیمت اتریوم به ۸۱۰ دلار را بسیار کم می‌دانند.

می‌توان گفت احساسات کلی بازار باب میل گاوهاست. به این ترتیب که ۴۴ درص از شرکت کنندگان اظهار داشتند بازار ازرهای دیجیتال گاوی است و ۲۲ درصد آن‌ها معتقدند در حال حاضر خرس‌ها از قدرت بیشتری در بازار برخوردارند. در این بین ۳۴ درصد از شرکت‌کنندگان در مورد این موضوع اطمینان کافی ندارند.

معامله‌گرانی که در این نظر سنجی حضور داشتند افزایش پذیرش بیت کوین در جامعه را علت اصلی افزایش قیمت آن طی ۱۲ ماه آینده عنوان کردند و بدیهی است که از هالوینگ پیش رو به عنوان دومین علت احتمال افزایش قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا یاد کردند. لازم به ذکر است عواملی مانند درگیری‌های سیاسی و بحران اقتصادی نیز از عوامل افزایش دهنده قیمت بیت کوین در نظر گرفته می‌شود.

جالب اینجاست که نیمی از شرکت‌کنندگان بیان کردند تحت تاثیر وضعیت اقتصاد جهانی و بازارهای سنتی قرار گرفتند و حدود ۵۵ درصد از آن‌ها بیان کردند جریانات شکل گرفته در بازارهای مالی سنتی تاثیری بر عملکرد آن‌ها در مورد ارزهای رمز نگاری شده طی ۶ ماه گذشته نداشته است.

فصل آلت کوین ها

تقریبا نیمی از شرکت کنندگان نیز منتظر شروع فصل آلت کوین ها در سال ۲۰۲۰ هستند.

به هرحال جامعه ارزهای دیجیتال هفته جالبی را پشت سر گذاشتند. ارز دیجیتال ملی چین یک قدم تا راه‌اندازی خود پیش رو دارد. بایننس اقدام به راه‌اندازی کارت بدهی بیت کوین کرده است تا به این وسیله سرمایه‌گذاران از سهام خود برای پرداخت در فروشگاه‌ها استفاده کنند و برخی سیاستمداران آمریکایی هم پیشنهاد سازوکار پرداخت دلار دیجیتال را ارائه دادند.

منبع: cointelegraph

افزونه جعلی کروم در کمین دارندگان توکن XRP!

روز گذشته xplorer forensics در یک پیغام توییتری به کاربران هشدار داده و بیان کرد تا کنون حدود ۱٫۴ میلیون توکن XRP به سرقت رفته است. از این رو تمام کاربران لجر باید مراقب سرقت‌هایی که توسط اافزونه جعلی لجر لایو( Ledger Live ) مرورگر کروم اتفاق می‌افتد باشند. طبق این گزارش کاربران باید از تمامی تبلیغات ارئه شده در جستجوهای گوگل برای افزونه لجر لایو اجتناب کنند. این افزونه جعلی از طریق بک آپ گرفتن عبارت‌های سید ( Seed ) قربانیان به ارزهای دیجیتال آن‌ها دست پیدا می‌کند.

در بخشی از این پیغام توییتری عنوان شده است افزونه جعلی لجر لایو مرورگر کروم اقدام به بک آپ گرفتن عبارت‌های سید کاربران کرده و از این طریق به دارایی‌های آن‌ها دست پیدا می‌کند. تبلیغ این افزونه در جستجوهای گوگل قابل مشاهده است و از Google Docs برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده می‌کند. حساب‌های کاربران این لجر در حال خالی شدن هستند و فقط طی ماه گذشته شاهد سرقت بیش از ۲۰۰,۰۰۰ توکن XRP بوده‌ایم.

همچنین به کاربران هشدار داده شده است ابزارهای مختلف را فقط و فقط از وبسایت‌های رسمی دانلود کنند. طبق تحلیل‌های بیشتر تیم xplorer forensics مشخص شد اکثر توکن‌های دزدیده شده در یک حساب باقی مانده‌اند اما مقداری از آن‌ها اخیرا در صرافی HitBTC فروخته شده‌اند. گزارش‌ها حاکی از آن است که این موضوع به صرافی HitBTC اطلاع داده شده ولی تا کنون پاسخ رسمی دریافت نشده است.

بدیهی است که این اتفاق را می‌توان به عنوان یک زنگ خطر برای تمامی افراد جامعه کریپتو در نظر گرفت. کاربران هرگز نباید بر روی لینک‌های ناشناسی که به آن‌ها ایمیل می‌شود کلیک کنند و تا زمانی که از منبع پلاگین یا افزونه‌ای اطمینان حاصل نکرده‌اند آن را دانلود نکنند.