سقوط قیمت بیت کوین و کاهش قیمت بازار ارز دیجیتال

,

با سقوط قیمت بیت کوین به ۷۵۰۰ دلار، شاهد کاهش قیمت در کل بازار ارز دیجیتال هستیم.

بیت کوین

نوسان قیمت بیت کوین

از زمان پیدایش ارز دیجیتال و به دنبال آن با شکل گیری بازار ارز دیجیتال ، همواره شاهد نوسانات قیمتی زیاد در ارزهای این بازار بوده‌‏ایم. نوساناتی که اغلب به صورت دسته جمعی شکل گرفته و ارزهای دیجیتال تقریباً از الگوی مشابهی در افزایش و یا کاهش قیمت در بازار پیروی می‌‏کنند. این درحالی است که بیت کوین بیش‏ترین تأثیر را بر سایر ارزها داشته و همواره سایر ارزهای دیجیتال را بازیچه‌‏ی نوسانات خود کرده است.

در روزهای قبل و در طول یک هفته که قیمت بیت کوین در بالای ۸ هزار دلار بود، شرایط بازار ارزهای دیجیتال تقریباً به خوبی پیش می‏‌رفت و وضعیت اکثر ارزهای دیجیتال در حالت ” سبز “، یعنی سودآوری قرار داشت و سرمایه‌‏گذاران تقریباً از وضعیت ممکن راضی بودند. ولی همانطور که می‌‏دانید، در بازار ارزهای دیجیتال، آب‏‌ها همیشه آرام نیستند و هر لحظه ممکن است شاهد رخ دادن طوفان باشیم که این اتفاق پیش‌‏بینی شده نیز افتاد و قیمت بیت کوین به یک‌باره تا ۷۵۰۰ دلار کاهش یافت.

مقاومت شجاعانه قیمت بیت کوین در برابر کاهش قیمت

کاهش قیمت از ۸ هزار دلار تا ۷۵۰۰ دلار را می‏‌توان به عنوان یک طوفانی کوچک در بازار ارزهای دیجیتال دانست که کشتی بیت کوین را در شرایط پر تلاطم قرار داد و تا آستانه‏‌ی غرق شدن جلو برد. البته در برابر این وضعیت حساس، دوباره شاهد مقاومت شجاعانه‏‌ی بیت کوین بودیم و بیت کوین توانست شرایط را اندکی بهبود داده و قیمت خود را تا ۷۷۰۰ دلار افزایش دهد و به نوعی هم خود را از غرق شدن در طوفان نوسان قیمت نجات دهد و هم دست یاری به سایر ارزهای دیجیتال دراز کند.

در حال حاضر شرایط بازار در یک وضعیت آماده باش قرار دارد و هر لحظه نیز ممکن است شاهد رخ دادن یک طوفان دیگر نیز باشیم. در این بین کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، نسبت به آینده‏‌ی احتمالی این جدال، امیدوار هستند و نوید روزهای آفتابی را در بازار ارزهای دیجیتال می‏‌دهند ولی سرمایه‏‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال در بدترین و حساس‏‌ترین شرایط قرار دارند و قبل از شرکت در یک ” trade “ی، حتماً باید حرکت و استراتژی خود را چندین بار، بالا پایین کرده و سپس نسبت به انجام استراتژی خود اقدام نمایند.

سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال

در واقع از این شرایط به عنوان بدترین حالت، برای سرمایه‌گذاری یاد می‌‏شود که ریسک معاملات صورت گرفته در آن بسیار بالا بوده و هم ممکن است سود بالایی برای سرمایه‏‌گذار در بر داشته باشد و در عین حال نیز این احتمال وجود دارد که سرمایه‎گذار بخش قابل توجهی از سرمایه‌‏ی خود در بازار ارزهای دیجیتال را در اثر یک طوفان دیگر از دست دهد. لذا از این شرایط به عنوان شرایط انتظار یاد می‌‏شود و سپری شدن ساعت‏‌های آتی، نقشه‌‏ی سیر آینده‌‏ی قیمت بیت کوین و سرنوشت بازار ارزهای دیجیتال را رقم خواهد زد. در این بین که همه‎ی کارشناسان و سرمایه‌‏گذاران، در انتظار بهبود شرایط بازار هستند، بیت کوین با تلاش‌‏های خود برای افزایش قیمت، سعی در نجات بازار ارزهای دیجیتال دارد.

پیش‏‌بینی می‌‏شود که اگر بیت کوین بتواند قیمت خود را دوباره تا بالای ۸ هزار دلار برساند، باز شاهد افزایش قیمت این ارز و رسیدن ارزش آن تا بالای ۸۵۰۰ دلار نیز خواهیم بود ولی اگر قیمت بیت کوین تا زیر ۷۳۰۰ دلار کاهش داشته باشد، به احتمال زیاد باید خود را آماده‌‏ی شرایط بحرانی دیگر در بازار ارزهای دیجیتال نماییم که در ماه‏‌های قبلی با این وضعیت آشنا بوده‌‏ایم. لذا توصیه می‏‌شود که وضعیت بازار ارزهای دیجیتال را به طور مداوم دنبال کنید تا از اتفاقات آنی افتاده در این شرایط در سریع‏‌ترین زمان ممکن، با خبر شوید تا بتوانید در معاملات خود در بازار ارزهای دیجیتال، به سود مناسبی، دست یابید.